Ibsenova Nora pro dva herce v Redutě. Jaká společenská a politická témata zajímají divadlo Feste? Současné divadlo pro děti. Režie P. Jirásek

Obsah dílu

Přehrát vše

První inscenací alternativní činohry Národního divadla Brno, Reduty, bude Ibsenova Nora. Nové dramaturgické vedení oslovilo slovenského režiséra Rastislava Balleka. Ten je i autorem radikální úpravy tohoto klasického dramatu – soustředil se na pouze na dvě hlavní postavy, Torvalda a Noru Helmerovy, a vnitřní konflikt jejich manželství. Ballekův režisérský styl, známý důrazem na minimalizmus, proto jistě ve scéně Stefana Milkova dá vyniknout herectví Evy Novotné a Petra Halberstadta.

„Divadlo Feste dokázalo vnést na českou divadelní scénu nový zájem o původní dokumentární drama. V inscenacích jako Náš islám, Popis obrazu, Osmdesátdevět, Havel píše Husákovi, Be Free!, Haz.Art, Dr. Emil Hácha, dokázal Jiří Honzírek artikulovat aktuální politické a společenské situace a konfrontovat s nimi publikum“.

Se Zojou Mikotovou a dalšími tvůrci, kteří spolupracují nejen s Divadlem Polárka, či Divadlem Radost, se zamyslíme nad současným divadlem pro děti – jak divadlo zohledňuje novou generaci dětských diváků?

Získejte volné vstupenky na vybraná představení. Soutěžte na facebookovém profilu Divadlo žije.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 P ST AD
ŽánrDokument