Předchozí díl | Následující díl

Abeceda ČT

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 36  
Sdílet
| Poslat odkaz

To nejlepší z rodinného alba ČT. Série zajímavých reportáží o televizních programech

Abeceda ČT je cyklus zajímavých reportáží o oblíbených pořadech, který se věnuje 60. výročí zahájení televizního vysílání v Česku. Od roku 1953 Československá a po té Česká televize natočila a přinesla na obrazovky desetitisíce formátů. Některé z těchto projektů zůstávají v živé paměti i po letech, jiné se vracejí s železnou pravidelností znovu a znovu. Díky své kvalitě i emocionální síle se staly základem a vzorem pro zcela nové programy. Abeceda ČT k televizní šedesátce přináší celkem šedesát reportáží o pořadech, na které se nezapomíná nebo by se zapomenout nemělo. Dvacet vydání – v každém tři reportáže, každá o programu, o kterém stojí za to mluvit, s lidmi, kteří mají co říct.

Abeceda ČT – rodinné album plné zajímavostí ve svém čtvrtém díle pod iniciálou „Č“ připomene pořady Česká soda, Černé ovce a Četnické humoresky.

Černé ovce

Černé ovce vznikly před 20 ti lety ve veřejnoprávní televizi, která chce pomáhat lidem řešit jejich problémy. Nikdy se nestalo, jestli nějakou reportáž máme nebo nemáme odvysílat, to, jestli ta protistrana je třeba inzerentem v televizi. Ta nezávislost je důležitá a je na tom pořadu znát. Největší ohlas měla reportáž, když se zvedala Fabie na jeřábu. Pokud se týká skryté kamery, tak tu my máme hlavně pro nás, protože my nevíme, jak zareaguje ta protistrana.

Česká soda

Česká soda v humoru prostě překračovala všechny meze. Ten humor byl naprosto nesourodý, některý byl takový surrealistický. Ty první recenze, i od renomovaných kritiků jako Vladimír Just, který například napsal: „Tomu se může smát jenom choromyslný mozek.“ Když si člověk vzpomene na ty jednotlivé gagy tehdy, tak když si představíte, že by se to dělalo na politiky, kteří jsou dneska ve vládě, v parlamentu… Tenkrát ti politici byli velkorysejší, musím říct, že vydrželi strašně hodně.

Četnické humoresky

Četnické humoresky měly mít původně 13 dílů, jenomže těch 13 dílů bylo úspěšných a potom se ukázalo, že to bude ještě dalších 13 dílů. Takže místo roku a půl z toho bylo skoro osm let. V celých Četnických humoreskách je vycházeno z dobových případů, které se skutečně staly na území našeho státu. Dokonce i jména četníků, která znáte, ať už je to Šiktanc, Jarý, Arazím, Jaroš, Ambrož, Turko, Šebestík, to jsou všechno četníci, kteří sloužili ve skutečnosti na četnické pátrací stanici.

Přehrát video

Obsah pořadu

Diskuse diváků
 • Jaromír Merhaut 13. 9. 2016 00:18

  Zlín

  Taky bych se kouknul na zlínský díl Dva z jednoho města, protože jsem sice účinkoval, ale n…

 • Martina 25. 10. 2015 10:45

  Název filmu?

  Dobrý den, nevíte jak se jmenuje film, kde je role malé zvědavé holčičky, která se na vše ptá a …

 • Jánošík 2. 10. 2015 22:16

  Umíte to přesně dle objednávky...

  V událostech však chybí pravda nebo alespoň nic než fakta. Hrajete to spolu s americk…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2013 – ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu