14 minut
Máte mě!

6. březen 2011

Obsah dílu

Vlkodavi — Osmák degu — Kočičí smysly

Části dílu

00:55
Vlkodavi
  V prvním příběhu vlkodava Baka se dozvíme podrobnosti o chovu tohoto impozantního plemene. Vlkdavi jsou psi krátkověcí a poměrně nároční na veterinární péči. Vzhledem k tomu, že léčiva jsou většinou na váhu, prodraží se léčení 80kilového psa oproti osmikilovému jezevčíkovi desetkrát. I proto byl vytvořen nadační fond, který pomáhá majitelům vlkodavů, které náročná léčba psa finančně zruinovala.
  Vlkodavové jsou největší psi. Hravě dosáhnou na stůl i na kuchyňskou linku. Milují děti, ale to jim nebrání ocasem srazit batole i všechno, co není přimontované. Vlkodav nemůže bydlet v poschodí bez výtahu neboť mladý ani starý pes schody dobře nezvládá. Je to pes společenský, rozhodně nechce být sám na zahradě. U vlkodavů platí dvojnásob pravda, že život se psem je životní styl. Štěně vlkodava pořídíte od 15 000 Kč.
  06:45
  Osmák degu
   Ve druhé reportáži představíme zvíře, které si mohou dovolit i rodiny, jimž brání v pořízení pejska nedostatek času. Osmák degu je hlodavec, neagresivní, kamarádský a vhodný pro odrostlé děti, které si většinou přejí zvíře, se kterým by mohly mít kontakt.
   Osmák degu potřebuje partu – doporučená chovná skupina je 1 samec a 3 samice, jinak je mu smutno, trápí se a dříve umírá. Potřebuje terárium a hračky. Krmení je náročnější, protože osmák špatně štěpí cukry a tuky, a tudíž se s ním musí zacházet jako s nemocným diabetem. Osmák je denní zvíře, takže se s ním klidně a spokojeně vyspíte.
   11:47
   Kočičí smysly
    Ve třetím příspěvku se dozvíte, že nejdokonalejším smyslem koček je zrak. Zároveň se seznámíte s kočičkou Dorotkou, která má navíc výborný smysl orientační. Poté, co ji srazilo auto, došla si kočička sama na ošetření na veterinární kliniku. Ohromila tak personál a zabydlela se v rodině veterináře. To značí, že má velmi vyvinutý smysl pro praktičnost.
    Přehrát celé video
    Stopáž15 minut
    Další díl
    13. březen 2011

    Máte mě! na sociálních sítích

    Napište nám