Turbulence

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pravidelný magazín o počasí – smršť novinek a zajímavostí ze světa počasí, klimatu i znečištění ovzduší, unikátní snímky z umělých družic, průlety atmosférou i záznamy pořízené objektivy diváků

Mozaika

Na tuto roční dobu neobvykle velké množství sněhu ve francouzských Pyrenejích, nejničivější lesní požáry v dějinách amerického Colorada a prachová bouře v Bagdádu - to je obsah Mozaiky pro tento týden.

přehrát video

Téma

Větrná energie - alternativní zdroj elektřiny, který ale v řadě lidí probouzí poněkud negativní emoce. Američané teď ale v oblasti větrné energie chystají malou revoluci - a ta by její pověst značně vylepšit. Přišli totiž s technologií, díky které jsou schopni zkonstruovat údajně až šestkrát účinnější větrné elektrárny. A taky levnější. Jak budou vypadat, a co na ně říkají čeští odborníci, to ve své reportáži zjišťovala Edita Valentová.

přehrát video

Týden ve světě

Tentokrát opustíme planetu Zemi a navštívíme Mars. Dlouhé úzké čáry podobné stopám zvířecích drápů vrtaly téměř 10 let v hlavě vědcům, zabývajících se průzkumem této planety. Našli je na snímcích písečných dun. A teď přišli záhadě na kloub.

přehrát video

Nebe nad Evropou

Velké povodně v minulých dnech zasáhly nejen Českou republiky, ale možná ještě o něco víc dolehly na obyvatele podél toků dvou velkých evropských řek - Dunaje a Labe. Tam totiž povodňová vlna na mnoha místech překonala úroveň z roku 2002. Důvod, proč jsme tyto povodně zmapovali podrobněji. Ke slovu se dostaly i povodně v Rumunsku, Španělsku a Polsku, které s Dunajem a Labem nesouvisely.

přehrát video

Váš námět

Ondra Spilka a parhelium, Tomáš Novosad a Cumulonimbus a Martin Popek a red sprites - vítězné fotky pro tento týden podle vašeho hlasování.

přehrát video

Stopáž: 15 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Anketa
Jaké roční období máte nejraději?
26 % 432 hl. jaro 32 % 548 hl. léto 21 % 353 hl. podzim 21 % 357 hl. zima

Celkem 1690 hlasů

Další zdroje