Turbulence

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pravidelný magazín o počasí – smršť novinek a zajímavostí ze světa počasí, klimatu i znečištění ovzduší, unikátní snímky z umělých družic, průlety atmosférou i záznamy pořízené objektivy diváků

Mozaika

Vydatné deště sužovaly Britské ostrovy – příčinou byla hluboká tlaková níže, spadlo tam i během pár hodin i více než 100 mm srážek, tedy víc než obvykle za celý měsíc. Ve španělské Valencii se na počátku týdne potýkali s požáry, pak se silnými bouřkami a přívalovými srážkami. Jedna z největších katastrof posledního desetiletí se stala v Himálaji – lavina zavalila třetí postupový tábor na osmé nejvyšší hoře světa, na Manaslu.

přehrát video

Téma

Téma točila Edita Valentová v zákulisí ČT. Se slavnými televizními meteorology Magdalenou Lípovou a Vladimírem Seifertem vzpomínají na dobu už dávnou minulou. Jak vypadalo počasí v České a hlavně Československé televizi v 90., 80., 70., … letech?

přehrát video

Nebe nad Evropou

Jaký byl uplynulý a jaký bude příští týden? Čeká nás babí léto? A kam za babím létem vycestovat? Otázky, na které přinese odpověď pravidelná rubrika Nebe nad Evropou. A své tipy na překrásné cestování za indiánským létem nejen v Evropě přidal i cestovatel Jiří Kolbaba.

přehrát video

Týden ve světě

Dopady změny klimatu pociťují hlavně obyvatelé chudších regionů. Jedním z nich je i Namibská poušť. A právě tam nově slouží environmentální centrum Nadeet. To chce obyvatelům pouště pomoci s adaptací na měnící se podnebí. Víc v reportáži od Michala Žáka.

přehrát video

Klima pod lupou

Pod lupou se ocitl region na severozápadě Čech, konkrétně oblast mezi Kadaní, Chomutovem a Žatcem, tedy v dlouhodobém průměru nejsušší oblast Česka. Přímo na místě točil Michal Žák.

přehrát video

Váš námět

Parhelia, nádherně tvarové oblaky i vzpomínka na letní bouřky – to byly fotky, které vás na našem facebooku zaujaly nejvíc. Těšíme se na další!

přehrát video

Stopáž: 15 minut – Rok výroby: 2012 – P
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Anketa
Jaké roční období máte nejraději?
26 % 446 hl. jaro 32 % 555 hl. léto 21 % 366 hl. podzim 21 % 371 hl. zima

Celkem 1738 hlasů

Další zdroje