Turbulence

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pravidelný magazín o počasí – smršť novinek a zajímavostí ze světa počasí, klimatu i znečištění ovzduší, unikátní snímky z umělých družic, průlety atmosférou i záznamy pořízené objektivy diváků

Mozaika

Rozsáhlé lesní požáry v doprovodu rekordní vlny vysokých teplot trápí americké Colorado, na západě Kanady řádily povodně a sever Finska zasypal začátkem kalendářního léta sníh.

přehrát video

Téma

Kolik vody obsahuje atmosféra a jak dlouho vydrží vodní pára ve vzduchu než zkondenzuje? Z pohledu oceánu je všechna voda obsažená v ovzduší jenom kapkou v moři. Život na pevnině by se ale bez oblaků a vodních toků neobešel. Na zemi i ve vodě natáčela Taťána Míková.

přehrát video

Rozhovor

V příštích dnech uplyne 15 let od katastrofálních povodní v roce 1997 a v srpnu to bude 10 let od těch v roce 2002. Jak na ně vzpomínají meteorologové a hydrologové, co tehdy sloužili a přinášeli informace veřejnosti? Povídali jsme si hned se dvěma hosty – pozvání přijaly hydroložka Pavla Řičicová a meteoroložka Marie Odstrčilová.

přehrát video

Týden ve světě

Suché počasí trápí rozsáhlé oblasti ve východní Asii. Na americké Floridě naopak suchu učinila konec tropická bouře Debby. I když místy pršelo až moc a voda zaplavila níže položené oblasti.

přehrát video

Na cestách

Na cesty se dnes vydáme daleko – až k protinožcům. Řeč bude o podnebí nejmenšího kontinentu. Nedá se ale říct, že by tamní podnebí bylo nějak jednoduché nebo fádní. Ostatně i my v Turbulenci často hovoříme o povodních a lesních požárech a suchu, které kontinent občas sužuje. Jaké ale je opravdové počasí?

přehrát video

Váš námět

Tento týden jste vybrali bouřkový oblak cumulonimbus v Chorvatsku, večerní nebe na jižní Moravě a konečně malé halo kolem Slunce. Díky moc za všechny vaše fotky, které nám posíláte!

přehrát video

Co se do pořadu nevešlo

Povodně v Afghanistánu

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2012 – P
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Anketa
Jaké roční období máte nejraději?
26 % 446 hl. jaro 32 % 555 hl. léto 21 % 366 hl. podzim 21 % 371 hl. zima

Celkem 1738 hlasů

Další zdroje