Turbulence

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pravidelný magazín o počasí – smršť novinek a zajímavostí ze světa počasí, klimatu i znečištění ovzduší, unikátní snímky z umělých družic, průlety atmosférou i záznamy pořízené objektivy diváků

Mozaika

Do Mozaiky se tradičně nabízela celá řada témat. Tentokrát to byly především mrazy, které trápí nejen východní a střední Evropu. Čas jsme vyšetřili i pro opačný extrém – vysoké teploty v USA. V hlavním městě tam kvetou třešně a vypadají, jako kdyby byl už začátek května.

přehrát video

Téma

V zimních měsících se lidé zajímají hlavně o to, jestli bude mrznout a napadne-li sníh. Jak rozmary zimního počasí ovlivňují zemědělce, chovatele nebo také stavaře, to zjišťovala Edita Valentová.

přehrát video

Rozhovor

O lyžování v Česku jsme už letos v Turbulenci mluvili. Tentokrát vás vezmeme na hory do zahraničí. A v té souvislosti jsme volili i anketní otázku na našem webu. A naši hosté? Šéfredaktor časopisu Snow Petr Socha a jeho zástupce Radek Holub.

přehrát video

Týden ve světě

I do Týdne ve světě hodně zasáhl mráz. Pěkné obrázky nabízely tento týden agentury třeba z Balkánského poloostrova. Nejvíc zaujalo bruslení v Německo a problémy se sněhem na letišti v Bělehradu.

přehrát video

Na cestách

Maroko - pro většinu Čechů exotická země, která leží na západním cípu arabského světa. Je to země, která může nabídnout opravdu hodně možností. Můžete se procházet po arabských královských městech, pít kávu v jedné z kaváren v městečku, jež kdysi dávno patřilo třeba Francouzům, můžete navštívit kosmopolitní Casablanku, a nebo vyrazit do pouště či absolvovat vysokohorskou túru v pohoří Atlas. Nabídka je tedy pestrá. A jaké je podnebí? Odpoví Michal Žák.

přehrát video

Nebe nad Evropou

V rubrice Nebe nad Evropou jsme se zaměřili na příčiny stávajícího mrazivého počasí. Po telefonu odpovídala naše redakční kolegyně Majka Ostrčilová.

přehrát video

Váš námět

I tentokrát nabídneme vámi nejlépe hodnocené fotky. A taky ledové obrazy na skle. A těšíme se na další vaše úlovky pro další vydání Turbulence.

přehrát video

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2012 – P
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Anketa
Jaké roční období máte nejraději?
25 % 412 hl. jaro 33 % 530 hl. léto 21 % 346 hl. podzim 21 % 342 hl. zima

Celkem 1630 hlasů

Další zdroje