Turbulence

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pravidelný magazín o počasí – smršť novinek a zajímavostí ze světa počasí, klimatu i znečištění ovzduší, unikátní snímky z umělých družic, průlety atmosférou i záznamy pořízené objektivy diváků

Mozaika

V tomto týdnu jsme si vybrali následující témata: tropická bouře v Mozambiku, silné sněžení v Japonsku i na severu Afriky v Alžírsku.

přehrát video

Téma

Jak se měří výška sněhu a jak sníh nový? Co je to vodní hodnota sněhu? Na to odpoví reportáž Báry Peterové, která se vypravila natáčet do Jizerských hor.

přehrát video

Rozhovor

Jaký byl rok 2011 ve světě? Pokračuje trend vzestupu teploty? Které části světa potrápily sucha a které naopak povodně? Nejen o tom si budeme povídat s hostem klimatologem Janem Pretelem z Českého hydrometeorologického ústavu.

přehrát video

Týden ve světě

Bajkal – největší zásobárna sladké vody na světě. V lednu jeho hladina postupně zamrzá. Teploty vzduchu klesají běžně až k -35 °C. To asi nejsou ideální podmínky pro koupání, i když kdo ví.

přehrát video

Na cestách

Kambodža – země v jihovýchodní Asii, které na rozdíl od sousedního Thajska dlouho zůstávala mimo hledáček turistů. V posledních deseti letech se to ale výrazně mění a stále víc lidí dává přednost této zemi, která možná nenabízí takový komfort jako Thajsko, ale jinak má lákadel pro turisty nepřeberně. Od zlatavých písečných pláží, přes husté džungle, ve kterých můžete potkat i tygra, až po bohaté historické památky. My vám přiblížíme, v které části roku je nejlepší tento kout světa navštívit.

přehrát video

Aktuální téma

Před pár dny to bylo právě 5 let, co Česko zasáhl orkán Kyrill. Jednalo se o opravdu extrémní meteorologický jev a právě proto jsme se rozhodli k němu vrátit. Na Kyrilla vzpomínal Jan Šrámek, který tehdy sloužil na předpovědním pracovišti v Komořanech.

přehrát video

Nebe nad Evropou

Vlna zimního počasí zasáhla začátkem týdne Balkán – zaměřili jsme se jednak na mrazy v Makedonii a sněžení v Srbsku. Zima ale poprvé v této sezóně potrápila i obyvatele Španělska.

přehrát video

Váš námět

Tentokrát jsme vybrali tři vaše úlovky, které se vám nejvíc líbily.

přehrát video

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2012 – P
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Anketa
Jaké roční období máte nejraději?
25 % 412 hl. jaro 33 % 530 hl. léto 21 % 346 hl. podzim 21 % 342 hl. zima

Celkem 1630 hlasů

Další zdroje