Turbulence

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pravidelný magazín o počasí – smršť novinek a zajímavostí ze světa počasí, klimatu i znečištění ovzduší, unikátní snímky z umělých družic, průlety atmosférou i záznamy pořízené objektivy diváků.

Mozaika

V úvodním přehledu se objeví Pandové obrovští, kterým udělala sněhová nadílka v Číně velkou radost. Podíváme se i na otužilce, kteří se zúčastnili už třetí charitativní akce na podporu speciálních olympiád a skákali do ledové vody na daleké Kamčatce. Zamíříme i do Moskvy, kde sněhová bouře a krupobití zastavily provoz na komunikacích.

přehrát video

Téma

Vánoční obleva. Téma reportáže, kterou pro vás připravuje Antonín Šimůnek. Myslíte si, že v době vánočních svátků dorazí do Česka pravidelně oteplení a vánoční svátky na blátě převažují? Můžete si svůj názor porovnat s meteorology, kteří díky dlouhodobým statistikám na vánoční oblevu příliš nevěří.

přehrát video

Rozhovor

Ve studiu přivítáme vánočně naladěného cestovatele a režiséra Petra Horkého. Navštívil už řadu míst, nás ale bude tentokrát zajímat, kde všude ve světě trávil vánoce a konec roku. Prozradíme, že bude velmi zajímavě vyprávět o Kubě, Srí Lance, Albánii a nevynecháme ani Severní pól.

přehrát video

Týden ve světě

V reportáži ze světa se podíváme na cestu jednoho motýla. Jmenuje se Monarcha a je schopen urazit za teplem tisíce kilometrů. Jeho cesta vede každoročně z Kanady až do Mexika.

přehrát video

Nebe nad Evropou

Sníh napadl ve vyšších polohách Chorvatska a do hor měly zakázaný vjezd nákladní auta s přívěsy, autobusy i motorky. To v nejsevernějších oblastech Evropy jsou na sníh zvyklí. Rušno tady ale začíná v prosinci, kdy má Santa Claus celý měsíc plné ruce práce, aby nakonec za jeden jediný den stačil objet celý svět.

přehrát video

Na cestách

Cestovat budeme v době Vánoc právě na sever, kde by měl mít svůj domov stařík s červenou čepicí a dlouhými bílými vousy. Tradiční domov Santa Clause je nejsevernější a zároveň nejřidčeji osídlený kraj Finska. Nazývá se Laponsko a na zimu jsou tady zvyklí. Nejnižší teplota zde klesla až pod mínus 51 °C.

přehrát video

Váš námět

V závěru pořadu se podíváme i na vaše povedené snímky, které jste umístili na facebookovou zeď. Už teď máme v bodovém scénáři zařazenou nejhezčí fotografii minulého týdne – zledovatělou sněhovou vločku na pavučině od Miroslavy Kinclerové. Líbily se i lentikuláry u Holešova, které nafotil Patrik Trnčák. Zdena Rysová pak poslala ranní mlhy z Liberecka.

přehrát video

Stopáž: 27 minut – Rok výroby: 2011 – P
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Anketa
Jaké roční období máte nejraději?
25 % 412 hl. jaro 33 % 530 hl. léto 21 % 346 hl. podzim 21 % 342 hl. zima

Celkem 1630 hlasů

Další zdroje