Turbulence

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pravidelný magazín o počasí – smršť novinek a zajímavostí ze světa počasí, klimatu i znečištění ovzduší, unikátní snímky z umělých družic, průlety atmosférou i záznamy pořízené objektivy diváků.

Programová změna – ČT 24 vysílala speciál Václav Havel.

Mozaika

Na Filipíny přinesl tajfun Washi prudké přívalové srážky, povodňová vlna smetla všechno, co jí stálo v cestě. Jižní ostrov Nového Zélandu zasáhly silné deště a následně povodně a sesuvy půdy. Kolumbijce těžce zkouší letošní sezóna dešťů – od září tam zahynulo už 150 lidí. Snímek z družice Terra zachytil prach, který se z Arabského poloostrova táhne přes Rudé moře k západu až jihozápadu. Krátké zprávy plánované pro mozaiku najdete na našem webu.

Tajfun Washi na Filipínách
Deště na Novém Zélandu
Sezóna dešťů v Kolumbii
Prach nad Rudým mořem
Tlaková níže Joachym

Téma

Je možné vyrábět technický sníh i při teplotách nad nulou? Jedna z otázek, na kterou ve Špindlerově Mlýně hledala odpověď Alena Zárybnická. V reportáži se mimo jiné dozvíte, jak pracuje sněžné dělo, kolik sněhu umí vyrobit a taky to, jak důležitá je při výrobě technického sněhu předpověď počasí. Tuto reportáž připravíme do vysílání na 8. ledna 2011.

Rozhovor

Naším hostem měl být Milan Judík, ředitel společnosti Sitour ČR, řeč měla být o rozjezdu nové lyžařské sezóny. Téma neopouštíme, určitě se k němu vrátíme v příštím roce.

Týden ve světě

Reportáž o práci inženýrů z Islandu o jejich nápadu, jak oxid uhličitý (plyn, který vzniká spalováním fosilních paliv a zesiluje skleníkový efekt) využít ještě před tím, než se do atmosféry dostane, si můžete prohlédnout na našem webu.

Na cestách

Najdete tam vysoké hory pokryté sněhem, husté a vlhké tropické pralesy, ale i pouště a nejvýše položené splavné jezero na světě. Asi už tušíte, že řeč bude o Peru. Cestovat tedy budeme s Michalem Žákem do Latinské Ameriky, do země, jejíž podnebí nabízí mnoho tváří. I tuto reportáž zařadíme do vysílání v novém roce.

Nebe nad Evropou

Ostře sledovaná předpověď na Vánoce – to je námět pro rubriku Nebe nad Evropou. Pro meteorology je advent časem nepernějším. Čelit musí nejen nejistým výpočtům numerických modelů, ale také nesmyslům, které se čas od času v médiích objeví. Kdy je možné vydat první seriózní předpovědi na Vánoce – to je jedna z otázek pro tiskového mluvčího ČHMÚ Petra Dvořáka. Více zde, na našem webu.

Předpověď na Vánoce

Váš námět

Z vašich fotek vybíráme třeba pro tuto období málo typickou zimní duhu z Liberecka. A pro další vydání se těšíme na další obrázky.

Video není k dispozici. » Videoarchiv

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2011 – P
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme.

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Anketa
Jaké roční období máte nejraději?
25 % 412 hl. jaro 33 % 530 hl. léto 21 % 346 hl. podzim 21 % 342 hl. zima

Celkem 1630 hlasů

Další zdroje