Turbulence

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pravidelný magazín o počasí – smršť novinek a zajímavostí ze světa počasí, klimatu i znečištění ovzduší, unikátní snímky z umělých družic, průlety atmosférou i záznamy pořízené objektivy diváků.

Mozaika

Adeptů na získání místa v nedělní mozaice bylo hodně. Proto jsme ji rozdělili na dvě části. V té první zůstal sníh, který zasypal hlavní město Chile Santiago či povodně, které postihly Severní Koreu. Problémy s velkou vodou trápí i Thajsko – tam stojí za vydatnými dešti pozůstatky tropické bouře Nock-Ten. A druhá část mozaiky zmapovala aktuálně existující tropické tlakové níže a nebezpečí, která do různých koutů světa přinášejí.

přehrát video

Téma

S Terezou Pultarovou jsme vyrazili na koupaliště, do přehrad a rybníků. Jak se stávající průběh letního počasí podepsal na kvalitě vody? A je koupání bezpečné i pro malé děti? To jsou otázky, na které bude hledala odpověď její reportáž.

přehrát video

Rozhovor

Tématem rozhovoru jsou tentokrát noční svítící oblaka. Už dlouho jsme vám slibovali, že si na ně uděláme více prostoru. Ten okamžik nastává právě teď. S Tomášem Tržickým v rozhovoru. Prostor dostanou i vaše obrázky, které přes web či facebook našeho pořadu posíláte.

přehrát video

Týden ve světě

O suchu v Texasu jsme už v Turbulenci mluvili. Rekordně vysoké teploty minulých dnů situaci ještě zhoršili – zasáhla kromě jiného i chovatele dobytka.

přehrát video

Nebe nad Evropou

Možná jste to také zaregistrovali – na prestižním zpravodajském portále se objevila informace o hurikánu v Rusku. Hloupost? Jasně! A jak to bylo doopravdy? Podívejte se na video.

A ještě jedna zpráva o lavině. Je to neuvěřitelné: teprve před týdnem roztály poslední zbytky sněhu jako pozůstatek obrovské laviny, která 25. března 2009 spadla v Žiarské dolině v Západních Tatrách. Jak to celé probíhalo, na to se zeptali Milana Lizucha z Lavinové prevence HZS.

přehrát video

Na cestách

Zelené nivy nížin, syrovost vysokých hor, šum mořských vln, k tomu neobyčejné bohatství architektonických památek – možná vás to překvapí, ale přesně toto všechno můžete zažít jen kousek od vašich domovů, v zemi, se kterou máme dlouhou hranici, v Polsku. Vypraví se tam Michal Žák.

přehrát video

Váš námět

Tématem vašich fotografií je dovolená – ať už jste ji trávili doma, nebo v zahraničí. Podělili jste se s námi o své „počasové zážitky“! Díky!

přehrát video

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2011 – P
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Anketa
Jaké roční období máte nejraději?
25 % 386 hl. jaro 32 % 500 hl. léto 21 % 318 hl. podzim 22 % 333 hl. zima

Celkem 1537 hlasů

Další zdroje