Turbulence

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Mozaika; Nejznečištěnější místa ČR; Oblaky; Velbloudi žijící ve Švédsku, Sněhové bouře v Kanadě, Kvetoucí mandle v Portugalsku; Dohlednost; Turistika do Thajska; Červánky a duha

Mozaika

I tentokrát jsme měli pro Mozaiku na výběr z řady témat. Zastavili jsme se v Řecku, kam na místo jara přišlo sněžení doprovázené vichřicí. Povodně trápily americké státy New Jersey a Connecticut, silné sněžení zase přineslo komplikace do New Yorku. Přívalové deště minulých dnů vážně poškodily úrodu sóji v Brazílii. Australští meteorologové hodnotili léto – pršelo o 70 % víc, než je obvyklé.

přehrát video

Téma

Tereza Pultarová tentokrát navštíví nejznečištěnější místa ČR a s čistotáři bude mluvit o letošní hodně anticyklonální zimě, o vyhlašování signálů upozornění či regulace při vysokých koncentracích škodlivin v ovzduší i o tom, jaké příměsi tuto zimu působily největší problémy.

přehrát video

Rozhovor

Na facebooku jsou díky vám nádherné fotografie oblaků. V některých případech je určení druhu, tvaru či odrůdy oblaku jednoduché, jindy by se dalo diskutovat. Obecně o oblacích, o unikátních i problematicky určitelných snímcích jsme mluvili s meteorologem RNDr. Jackem Kerumem. S jarem končí i „oblačná okurková sezóna“ – už se těšíme na další vaše fotografie. Určitě se jim budeme věnovat i dalších dílech Turbulence.

přehrát video

Týden ve světě

Týden ve světěV rubrice Týden ve světě jsme museli kvůli vyjímečné situaci v Japonsku trochu krátit – čas tentokrát nezbyl na velbloudy žijící na sněhu a ledu ve Švédsku – určitě se k nim vrátíme. Zůstaly sněhové bouře na východě Kanady, které kromě sněhu přinesly i mrznoucí déšť.

přehrát video

Nebe nad Evropou

Nebe nad EvropouTentokrát jsme se podívali – to doslova i do písmene – daleko. Co bylo příčinou výborné dohlednosti počátku týdne? A jak daleko bylo vidět? Změna počasí ve druhé polovině nás sice připravila o unikátní panoramata, ovšem zase přinesla pár centimetrů sněhu na hory. Mimochodem, vzpomenete si, kdy u nás naposledy pořádně sněžilo? Po telefonu nám na zvídavé otázky odpověděla naše kolegyně Majka Odstrčilová.

přehrát video

Na cestách

Proč Češi, Moravané a Slezané tak rádi navštěvují Thajsko? Co na této zemi tolik táhne? V rubrice na cestách odpověděl Michal Žák. Na závěr reportáže přidal i pár tipů: Vzhledem k vysokým teplotám a vlhkosti vzduchu se pro návštěvu Thajska doporučuje jen lehké, nejlépe bavlněné oblečení. I když kvůli účinné klimatizaci se vyplatí nezapomínat na lehké svetříky. Podceňovat bychom neměli ani tropické slunce – sluneční brýle, opalovací krémy a pokrývka hlavy jsou v Thajsku nezbytností! A pak už Vám nic nebrání, abyste si tento tropický ráj vychutnávali plnými doušky.

přehrát video

Aktuální téma

Aktuální témaJistě jste zaregistrovali, že situace v Japonsku je po pátečním zemětřesení velmi komplikovaná. Zpravodajové informují o obětech, škodách, aktuální situaci. My jsme v Turbulenci přidali to nejdůležitější o šíření radioaktivních látek z poškozené jaderné elektrárny Fukushima I. Pokud vůbec budou nějaké látky unikat, měly by se pohybovat přes severní Pacifik k východu, většinou mimo obydlené oblasti. Až v samotném závěru týdne by mohly dorazit nad západ severní Ameriky. Samozřejmě jedná se pouze o modelové simulace, v případě změny povětrnostních podmínek se může změnit i dráha těchto částic v atmosféře. Kvůli těmto aktuálním informacím už nezbyl čas na další fotografie vás diváků. Těm jsme se ale tentokrát podrobně věnovali v rozhovoru. A jistě se na další dostane i příště.

přehrát video

Váš námět

Kvůli aktuálním informacím z Japonska už nezbyl čas na další fotografie vás diváků. Těm jsme se ale tentokrát podrobně věnovali v rozhovoru. A jistě se na další dostane příště. Posílat nám je můžete jak prostřednictvím těchto stránek, tak i pomocí facebooku našeho pořadu. Těšíme se!

přehrát video

Stopáž: 25 minut – Rok výroby: 2011 – P
Žánr: Zpravodajství
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Anketa
Jaké roční období máte nejraději?
25 % 571 hl. jaro 31 % 691 hl. léto 22 % 491 hl. podzim 22 % 498 hl. zima

Celkem 2251 hlas

Další zdroje