27 minut
Tep 24

18. května 2013

Obsah dílu

Laserem na následky popálenin — Genetická vada na vlastní kůži — Dětská dermatoložka Hana Bučková

Části dílu

00:57
Laserem na následky popálenin
  Laserem na následky popálenin: Zjizvená kůže po těžkých popáleninách trápí pacienty i lékaře. V Popáleninovém centru v Ostravě to začali řešit s pomocí laserových paprsků. Umožňuje jim to velmi moderní typ cévního laseru, který se využívá i u řady dalších postižení kůže. Laserterapii absolvuje i dvanáctiletý Lukáš, který přežil popáleniny na 80 % těla a bojuje s jejich následky.
  05:37
  Genetická vada na vlastní kůži
   Genetická vada na vlastní kůži: Je vzácná, nevyléčitelná, a málokdo ji zná. Ichtyóza způsobuje šupinatění a rohovatění kůže. U její těžké formy záleží hodně na rodině i okolí, jak ji pacienti zvládnou. Podobně jako u známější epidermolýzy, tzv.nemoci motýlích křídel. U ní už pacientům usnadňují život velké speciální náplasti, které pojišťovny konečně hradí. Jejich potíže tím ale nekončí. Za obě nemoci může chyba v genu: miniaturní změna s velkými následky.
   16:33
   Dětská dermatoložka Hana Bučková
    Dětská dermatoložka Hana Bučková: Ke svému oboru se dostala úplně náhodou, dnes patří k jeho osobnostem i na mezinárodní úrovni. Vsadila na moderní metody včetně molekulární genetiky, její zásluhou vzniklo superspecializované EB centrum i organizace Debra pro pacienty s epidermolýzou. Primářkou dětského kožního oddělení ve FN Brno, které letos slaví šedesátiny, je už dvacet let.
    Přehrát celé video
    Stopáž27 minut
    Další díl
    25. května 2013

    Přehled dílů

     

    Tep 24 na sociálních sítích

    Napište nám