Tep 24

25. červen 2011

25 minut
Tep 24

25. červen 2011

Obsah dílu

Unikátní operace Möbiova syndromu — Příběh Lukáše – jak mu operace pomohla — Plastické operace – pro někoho nezbytnost, pro jiné závislost

Části dílu

00:55
Unikátní operace Möbiova syndromu
  Lékaři vědí o čtrnácti pacientech s Möbiovým syndromem, v Česku jich ale může žít mnohem víc. Pro všechny je společné jedno ? nedokážou používat mimické svaly. O jejich nemoci se často mluví jako o syndromu kamenné tváře, tu už ale dokážou lékaři alespoň zčásti rozpohybovat. Tým špičkových chirurgů z pražské motolské nemocnice poprvé nechal nahlédnout na operační sál a kamera pořadu TEP byla u toho.
  07:27
  Příběh Lukáše - jak mu operace pomohla
   Rodiči, kteří chtějí pro své dítě postižené Möbiovým syndromem, vše, co současná medicína nabízí, jsou i Koláčkovi z Mantova u Plzně. 8 let nevědí, jak vypadá úsměv nebo pláč jejich prvorozeného syna. Stále stejná tvář a špatná artikulace provází malého Lukáše od narození. Před časem podstoupil v pražském Motole první operaci, tento týden mu se mu pokusili mimiku obnovit i v druhé tváři. Ještě před tím, než se do Prahy vypravili, je navštívil Jiří Kokmotos.
   13:12
   Plastické operace - pro někoho nezbytnost, pro jiné závislost
    Plastičtí chirurgové pražské Fakultní nemocnice Na Bulovce provedli vůbec první kompletní rekonstrukci prsu pomocí tukové tkáně obohacené o kmenové buňky pacientky. Právě používání vlastního tuku patří k největším trendům současné plastické chirurgie. A druhé hlavní téma jsou transplantace obličeje. Jméno českého chirurga Bohdana Pomahače, který působí v nemocnici v Bostonu a je podepsaný pod ? zdá se - úspěšnou transplantací obličeje svých pacientů, obletělo celý svět. Kromě toho ale provedou chirurgové každoročně miliony dalších zákroků, především těch zkrášlujících.Jakých? To ví Silvie Friedmannová.
    21:30
    Stručný přehled
     Přehrát celé video
     Stopáž26 minut
     Další díl
     2. červenec 2011

     Tep 24 na sociálních sítích

     Napište nám