Úvod

Sobota 7. 10. 2017 po půlnoci

Paní Zdenka prožila několik týdnů v dalekém orientu poblíž indicko-pákistánské hranice, kam přijela na pozvání svých přátel. Z exotické cesty jí zbyly nejen milé vzpomínky a pozoruhodné fotografie, ale i touha seznámit svou rodinu s indickou kuchyní, kterou si tam zamilovala.
Každý, kdo měl možnost indickou kuchyni ochutnat, měl velký zážitek s rozmanitými a nepopsatelnými chuťovými variacemi a vůněmi. Za tím se bezpochyby skrývá i bezpočet různých druhů koření. A ta právě inspirovala i náš kuchařský tým, který se k paní Zdeňce vypravil, aby pro ni připravil menu plné orientálních kořenitých vůni a chutí.
Tentokrát tedy nahlédneme do pro české domácnosti nezvyklé, ale mimořádné dobré kuchyně a budeme vařit originální polévku milagutannir s kuřecím masem, jehněčí kari a jako dezert restované banány s vanilkovou omáčkou.

Pro zajímavost:
Indická kuchyně je známa svou pestrostí, vůní a neobyčejnou chutí. Rozmanitý není jen výběr surovin, ale také barev a exotického koření, se kterým se v Evropě často vůbec nesetkáme. Indická kuchyně bývá velmi lahodná, mimo jiné i proto, že klade důraz na vyrovnanost chutí. Sladkou, slanou a kyselou chuť ještě doplňuje pikantnost. Všechny tyto chutě bývají v rovnováze tak, aby se navzájem doplňovaly a vytvořily dokonalý celek.

Recepty

Štítky

banány, děti, dezert, drůbež, chilli, jablka, jehněčí, koření, kuřecí maso, med, mléko, národní kuchyně, polévka, rajčata, rýže, smažení

Příští zásah

Fotografie

I kuchař je designér

4. 12. 2010 09:55 ČT1

"Chtěla bych na přátele zapůsobit dokonalou souhrou moderního bydlení a vynikajícího jídla!" Takové bylo přání Hany, která se ozvala a požádala o pomoc tým Kuchařské pohotovosti při…

Fotografie

  • Z pořadu
  • Z natáčení