Úvod

Sobota 22. 8. 2020 po půlnoci

Dalšímu volání o pomoc na základnu Kuchařské pohotovosti předcházela malá hádka a velká sázka mezi myslivci a rybáři o to, kdo může a taky umí připravit lepší menu. Pan Bohumír a pan Petr se velmi dlouho navzájem přesvědčovali o tom, kdo je lepší, ale nedospěli k žádnému výsledku. Až jednoho z nich napadlo moudré řešení, zvedl telefon a vytočil známé číslo. Tady náš tým věděl, že jde opravdu do tuhého a že bude třeba vytáhnout do boje s těmi největšími trumfy. A tím se započal jeden velký duel mezi skupinkou myslivců a rybářů.
A s jakými trumfy tedy půjdou do boje myslivci? Bude to předkrm v podobě kančí panenky s houbovým salátkem a omáčkou Cumberland, hlavním chodem bude srnčí hřbet, pečený na bylinkách s vinnou omáčkou s dušenou bruselskou kapustou na slanině a odpalovanými noky. Dezert zastoupí kaštanové dortíky s lesním ovocem a hruškami nakládanými v červeném víně.
No, vypadá to opravdu velmi dobře, ale uvidíme s čím v příštím díle vyrukují rybáři!

Recepty

Štítky

borůvky, bylinky, čokoláda, dezert, houby, hrušky, lesní ovoce, noky, omáčka, předkrm, příloha, slanina, víno, zvěřina

Příští zásah

Fotografie

Jak vychytat lososa?

15. 1. 2011 13:00 ČT1

Paní Andrea a její rodina mají velmi rádi ryby. Andrea si ale vůbec neví rady s rybami mořskými, umí zpracovat jen českou sladkovodní klasiku, ale i na tu zná jen několik málo receptů. A navíc v…

Fotografie

  • Z pořadu
  • Z natáčení