Úvod

Pátek 23. 10. 2020 po půlnoci

S tím, co všechno možné i nemožné dokážou vymyslet děti, má každý dostatek svých zkušeností. Ale to, že něco vymyslí i pro tým Kuchařské pohotovosti, by čekal jen málokdo. Ale stalo se!
Skupinka podnikavých dívek ze základní školy dala dohromady opravdu velkolepý plán, a dokonce uzavřely tajnou sázku se samotnou ředitelkou školy. A tak se jim podařilo splnit si svoje přání, aby jim Kuchařská pohotovost připravila přímo ve školní kuchyni něco, co tu ještě nebylo!
Ale zároveň všichni dohromady museli myslet na to, aby byla dodržena přísná pravidla, která pro takovou školní kuchyni platí. Na náš tým se sesypala řada požadavků. Hlavně, aby dětem jídlo chutnalo, aby menu bylo barevné, pestré a lákavé, aby bylo jiné než kdykoliv předtím, ale také, aby splnilo všechny požadavky, které stravování ve školních kuchyních předepisuje.
Jak si s takovým úkolem, plným podmínek, naše Kuchařská pohotovost poradí, jak zvládne nebezpečné nástrahy školní kuchyně, jak dopadne sázka dětí s paní ředitelkou a co všechno neočekávaného se tu ještě přihodí, to se nechte překvapit. Prozradíme jen, že tentokrát se ve školní jídelně budou podávat v pestrých barvách krémová brokolicová polévka, zdobená opečenou houskou a bylinkami, hamburger se zeleninou v celozrnné housce a jako dezert muffiny s lesním ovocem.

Recepty

Štítky

děti, dezert, hovězí maso, lesní ovoce, mléko, mleté maso, polévka, rajčata, smetana, škola, vepřové maso, zelenina

Příští zásah

Fotografie

Jak to vaří v Rusku

21. 2. 2009 09:45 ČT1

Stačí jedno zazvonění telefonu a zase je tu pozvání, tentokrát na další kulinářský výlet za jednou z národních kuchyní. Paní Hana, která zavolala, je velmi zaměstnaná žena a z jejího telefonátu bylo…

Fotografie

  • Z pořadu
  • Z natáčení