Mezi námi zvířaty

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Rodinný magazín o poutech mezi lidmi a zvířaty. Pořadem provází Bára Ježková

Tématem dílu by mohlo být rčení, že „ve dvou se to lépe táhne“. Budeme se zabývat osudy zvířat a jejich vzájemnými vztahy. Zvířata se dovedou skamarádit i mezi sebou, pes s kočkou, vietnamské prasátko s koněm, dvě slonice společně předvádějí kousky pro pobavení své i diváků, poníci a spousta dalších zvířat vyžadují chov více jedinců společně.
Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek
Paní Schatzová s manželem jsou hlavními hrdiny příběhu. Nikdy neměla žádná zvířata. Jejich sousedka byla ale milovnicí zvířat a ujala se mimo jiné i psa Lupa, kterého přinesla povodeň, kočky Morcheebyklisny Mařenky. Pak však dostala zajímavou práci a zvířata opustila. Ze dne na den se jich ujala paní Schatzová s manželem. Zvířata jim rázem proměnila život, paní Schatzová provozuje restauraci na Malé Straně a dojíždí na svůj statek blízko Svatého Jana pod Skalou na Berounsku. Zvířata jejich osud spojil dohromady, pes Lupo olizuje kočku a hlídá Mařenku na pastvě.
Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek
Dále nás v pořadu Mezi námi zvířaty hostila liberecká ZOO. Indické slonice jsou ošetřovateli pravidelně cvičeny. Pomáhá jim to překonávat stereotyp a nudu, zároveň si užívají vystoupení před diváky. V ZOO také začali budovat takzvané kosmopolitní výběhy, kde spolu žijí různé druhy zvířat, a to bude další zajímavost našeho pořadu. Příkladem mohou být třeba zebry a žirafy, které v přírodě můžeme vídat například ještě s pakoni, pštrosy, antilopami, paviány apod. Vzájemně se totiž chrání před dravci, jedno lépe vidí, jiné slyší atd.
Paní Gašparíková se ujala vietnamského prasátka. Vietnamské prasátko u původních majitelů velmi trpělo. U paní Gašparikové se ale zotavilo, možná až příliš ztloustlo a skamarádilo se s jejím koněm, se kterým přebývá ve stáji. Když mělo přebývat samo v boudě na zimu, vyrazilo stěnu a nastěhovalo se za kamarádem vedle ve stáji.
Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek
Poníci jsou oblíbená zvířata. Ne každý si ale uvědomuje, že stádová zvířata nesnášejí samotu. Proto by si každý budoucí chovatel měl pořídit více jedinců, aby zvířata netrpěla. Paní Ludvíčková je zkušenou chovatelkou těchto zvířat. Ukážeme společné soužití hříbat, koní a poníků v jedné stáji.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Ĺ imon Kasal 12. 2. 2018 23:01

  Pokračování??

  Stále doufám, Ĺľe se tento bezvadnĂ˝ poĹ™ad vrátĂ­ na obrazovky. Netušíme, proÄŤ sk…

 • Jiří Horák 4. 2. 2011 01:09

  ReprĂ­zy

  Zaradoval jsem se, kdyĹľ jsem - ÄŤistÄ› náhodou -našel, Ĺľe se opakuje tento skvÄ›l…

 • Jana Kubálková 7. 2. 2010 22:28

  To nemyslíte vážně..

  ProÄŤ konÄŤĂ­ tak úžasnĂ˝ poĹ™ad? NemÄ›l dostateÄŤnou sledovanost? DobrĂ© vÄ›ci rušíte …

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2009 – P  ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu