Mezi námi zvířaty

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Rodinný magazín o poutech mezi lidmi a zvířaty. Pořadem provází Daniel Šváb

Další díl pořadu Mezi námi zvířaty vám ukáže unikátní sousoší, které muselo být přemístěno. Proč, to se dozvíte, jen prozradíme, že sousoší zobrazuje čuníky a ne jen tak ledajaké...
Pan Karel Havlík bydlí v Horních Počernicích. Před časem se rozhodl, že se stane učitelem autoškoly. Absolvoval proto kurzy a školení, nutné pro tuto profesi. Základní věcí, kterou mu školitelé zdůrazňovali, bylo, že musí zvládat automobil jako instruktor za jakékoliv situace. Aby se procvičil, jezdil si autem sám na sedadle instruktora po Počernicích. Vlastně, sám... Pan Havlík je totiž milovníkem psů a na cestu si vzal svou čtyřnohou chlupatou kamarádku. Té se na sedadle za volantem nesmírně zalíbilo, dokonce si začala dávat packy na volant. Označení Autoškola na autě bylo sejmuté, a tak pan Havlík způsobil na cestě pravé pozdvižení. Ještě dnes si o tom místní obyvatelé vyprávějí. Pes za volantem totiž není zrovna obvyklý obrázek ani v Čechách, kde jsme jinak zvyklí na ledacos...
V roce 1994 zachránila společnost Spisovatelé za práva zvířat párek medvědů brtníků ze zimoviště v Jirnech u Prahy, kde Babeta a Norbert po tragické smrti jejich pána Rudolfa Berouska byli uvězněni déle než rok v malých a nevhodných klecích. Tehdy byl narychlo postaven medvědín v příkopu hradu Točník a oba medvědi zde byli umístěni i s přispěním tehdejšího prezidenta pana Václava Havla. V roce 1995 bohužel zemřel medvědí samec Norbert. Zanedlouho byl dohodnut převoz nového samce Jardy ze ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou, kde již pro něj nebylo místo.
Babeta byla až do své smrti v září 2005 v majetku obce Točník a medvěd Jarda, který žil chvíli ve výběhu sám, zůstal v držení ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou a je na Točníku pouze deponován. 26. 4. 2006 byla na hrad Točník přivezena nová medvědice Mišta (24 let) z plzeňské ZOO a spuštěna jeřábem pana Opatrného do medvědína v hradním příkopu. Medvěd Jarda (15 let) tak získal novou družku jako náhradu za zemřelou medvědici Babetu. V současné době již jsou medvědi probuzeni po zimě, neboť jaro přišlo dříve, než se čekalo. Kolem zvířat a hradu se vytvořilo neformální společenství lidí, kteří pomáhají kastelánovi.
Spravedlivé závody, kde se člověk na zvířeti „jen nevozí“ vám ukážeme závěrem pořadu. Samozřejmě stále platí, že čekáme na vaše zvířecí příběhy i na vtipné či dojemné videonahrávky.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Šimon Kasal 12. 2. 2018 23:01

  Pokračování??

  Stále doufám, že se tento bezvadný pořad vrátí na obrazovky. Netušíme, proč skončil? Telátko nebo…

 • Jiří Horák 4. 2. 2011 01:09

  Reprízy

  Zaradoval jsem se, když jsem - čistě náhodou -našel, že se opakuje tento skvělý pořad - v …

 • Jana Kubálková 7. 2. 2010 22:28

  To nemyslíte vážně..

  Proč končí tak úžasný pořad? Neměl dostatečnou sledovanost? Dobré věci rušíte a kraviny zůstávají...Byl to …

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2008 – P  ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu