Obsah dílu

Překvapivé výsledky studie v MS kraji — Překvapivé výsledky studie v MS kraji — Olomouc hlásí pokles příjmů — Společný podnik v Kopřivnici — Nemocnice se vrací k plánovaným operacím — Filharmonici streamují koncerty — Policisté kontrolovali chatové osady — Původ látky v Bečvě stále neznámý — Tresty za půlmiliardový podvod — Úspěch šumperských knihovníků

Části dílu

00:44
Překvapivé výsledky studie v MS kraji
  Antigenní testy se hodí pro širší testování. To je výsledek studie, kterou dnes představili odborníci z Nemocnice Karviná-Ráj a Zdravotního ústavu Ostrava. Antigenní testy podle jejich zjištění odhalí nákazu u 90 % lidí, kteří mají živý virus a mohou nakazit ostatní. Studie měla také navrhnout postup pro případné celorepublikové testování. Zjišťovala např., kolik by k němu bylo potřeba odběrových míst a zdravotníků.
  03:49
  Překvapivé výsledky studie v MS kraji
   Živě Eduard Ježo, ředitel Zdravotního ústavu Ostrava.
   08:09
   Olomouc hlásí pokles příjmů
    S citelným poklesem příjmů i výdajů počítá kvůli dopadům pandemie návrh rozpočtu Olomouce na příští rok. Příjmy města v návrhu činí přes 2,5 mld. Kč a ve srovnání se schváleným rozpočtem na letošní rok jsou nižší o více než 170 mil. Kč.
    08:42
    Společný podnik v Kopřivnici
     Česká společnost Czechoslovak Group bude spolupracovat s německým zbrojařským podnikem Rheinmetall při výrobě taktických vojenských vozidel. Společný podnik ponese jméno české firmy Tatra a bude sídlit právě v jejím areálu v Kopřivnici v MS kraji. Zástupci obou firem ve středu podepsali na Pražském hradě za přítomnosti prezidenta Zemana memorandum o porozumění v oblasti taktických vojenských vozidel.
     09:15
     Nemocnice se vrací k plánovaným operacím
      Nemocnice v kraji se začínají zvolna vracet do běžného režimu, díky zlepšování epidemické situace chtějí mnohé z nich obnovit neakutní operační zákroky. Ty musely stejně jako v 1. vlně pandemie pacientům odložit. V MS nemocnicích je nyní hospitalizováno kolem 580 pacientů, maximum v době vrcholu pandemie činilo 840 hospitalizovaných.
      11:49
      Filharmonici streamují koncerty
       Janáčkova filharmonie Ostrava odehraje do konce roku ještě několik streamovaných koncertů. Ten nejbližší už dnes. S filharmoniky vystoupí světově proslulý klavírista Lukáš Vondráček. Přednese Třetí klavírní koncert Ludwiga van Beethovena, jehož 250. výročí narození letos slaví celý hudební svět.
       14:40
       Policisté kontrolovali chatové osady
        Na koních na vykradače chat. I tak strážníci ostravské městské policie touto dobou kontrolují chatové a zahrádkářské oblasti. S příchodem chladného počasí už řada majitelů chaty a zahrady zazimovala. Jejich nepřítomnosti tak mohou využít zloději či nezvaní nocležníci.
        16:53
        Původ látky v Bečvě stále neznámý
         Stále není jasné, jaká látka vytekla v úterý do řeky Bečvy výpustí v Juřince u Valašského Meziříčí.
         Je to už 3. podobný případ za poslední 2 měsíce. Při tom prvním v září zahubil kyanid 40 tun ryb, na konci října pak řeku znečistil nikl. Ani v jednom případě zatím policie ani ČIŽP neodhalila původce havárie. Po poslední události z počátku tohoto týdne lidé z Valašského Meziříčí nesmějí čerpat vodu z řeky.
         18:32
         Tresty za půlmiliardový podvod
          Poslední 3 obžalovaní v kauze půl miliardového podvodu znají své tresty. Krajský soud v Ostravě jim zatím nepravomocně vyměřil 5 až 5,5 půl roku ve vězení. Podle žalobce patřili do skupiny 22 podvodníků v čele s Michaelem Bartesem. Ti už dříve dostali až 10leté tresty za to, že si mezi sebou prodávali karty na neomezený přístup k internetu a stát jim měl za nákup vrátit DPH.
          21:06
          Úspěch šumperských knihovníků
           Živě Kamila Šeligová, ředitelka Městské knihovny T.G. Masaryka v Šumperku.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           27. listopad 2020

           Přehled dílů

            
           Stopáž26 minut

           28. březen

           28. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           27. březen

           Koalice v Ostravě nemá většinu — Návrat zimy — Pokles chovu prasat — Vzestup respiračních onemocnění — Obvinění muže za vraždu a pokus o vraždu v Tovačově — Telemedicínské centrum v Třinci — Kapacita olomouckých základních škol — Přípravy na protesty vysokých škol — Procházky ostravskou historií

           27. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           24. březen

           Frýdek-Místek řeší bývalý silniční průtah — Vliv obchvatů na intenzitu dopravy — Nákupy v Polsku i přes zdražení dál lákají — Nový počítačový tomograf v Krnově — Vandal podřezal posed u Darkovic — Stepan Knyshov nemůže reprezentovat Česko — Historie elektrárny a vily v Háji u Mohelnice — Dvoutýdenní výluka vlaků mezi Přerovem a Brnem — Holubník na půdě gymnázia v Bílovci — Nález historických hrobů na Olomoucku — Mladí umělci a hudební vydavatelství v Platu

           24. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           23. březen

           Malé platy ve veřejných vysokých školách — Vysoké teploty vystřídá po víkendu mráz — Lyžařská střediska zavírají — První lesní požár na Olomoucku — Život se spinální svalovou atrofií — Čestný doktorát pro Petera Filipa — Přípravy kempů a karavanů na sezónu — Výuka podnikání podle vzoru z Finska — 30 let tvorby fotografky Libuše Jarcovjákové — Začíná festival Jeden svět

           23. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           22. březen

           Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

           22. 3. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           21. březen

           Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

           21. 3. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám