25 minut

26. listopad 2020

Část: Společný podnik v Kopřivnici

Obsah dílu

Překvapivé výsledky studie v MS kraji — Překvapivé výsledky studie v MS kraji — Olomouc hlásí pokles příjmů — Společný podnik v Kopřivnici — Nemocnice se vrací k plánovaným operacím — Filharmonici streamují koncerty — Policisté kontrolovali chatové osady — Původ látky v Bečvě stále neznámý — Tresty za půlmiliardový podvod — Úspěch šumperských knihovníků

Části dílu

00:44
Překvapivé výsledky studie v MS kraji
  Antigenní testy se hodí pro širší testování. To je výsledek studie, kterou dnes představili odborníci z Nemocnice Karviná-Ráj a Zdravotního ústavu Ostrava. Antigenní testy podle jejich zjištění odhalí nákazu u 90 % lidí, kteří mají živý virus a mohou nakazit ostatní. Studie měla také navrhnout postup pro případné celorepublikové testování. Zjišťovala např., kolik by k němu bylo potřeba odběrových míst a zdravotníků.
  03:49
  Překvapivé výsledky studie v MS kraji
   Živě Eduard Ježo, ředitel Zdravotního ústavu Ostrava.
   08:09
   Olomouc hlásí pokles příjmů
    S citelným poklesem příjmů i výdajů počítá kvůli dopadům pandemie návrh rozpočtu Olomouce na příští rok. Příjmy města v návrhu činí přes 2,5 mld. Kč a ve srovnání se schváleným rozpočtem na letošní rok jsou nižší o více než 170 mil. Kč.
    08:42
    Společný podnik v Kopřivnici
     Česká společnost Czechoslovak Group bude spolupracovat s německým zbrojařským podnikem Rheinmetall při výrobě taktických vojenských vozidel. Společný podnik ponese jméno české firmy Tatra a bude sídlit právě v jejím areálu v Kopřivnici v MS kraji. Zástupci obou firem ve středu podepsali na Pražském hradě za přítomnosti prezidenta Zemana memorandum o porozumění v oblasti taktických vojenských vozidel.
     09:15
     Nemocnice se vrací k plánovaným operacím
      Nemocnice v kraji se začínají zvolna vracet do běžného režimu, díky zlepšování epidemické situace chtějí mnohé z nich obnovit neakutní operační zákroky. Ty musely stejně jako v 1. vlně pandemie pacientům odložit. V MS nemocnicích je nyní hospitalizováno kolem 580 pacientů, maximum v době vrcholu pandemie činilo 840 hospitalizovaných.
      11:49
      Filharmonici streamují koncerty
       Janáčkova filharmonie Ostrava odehraje do konce roku ještě několik streamovaných koncertů. Ten nejbližší už dnes. S filharmoniky vystoupí světově proslulý klavírista Lukáš Vondráček. Přednese Třetí klavírní koncert Ludwiga van Beethovena, jehož 250. výročí narození letos slaví celý hudební svět.
       14:40
       Policisté kontrolovali chatové osady
        Na koních na vykradače chat. I tak strážníci ostravské městské policie touto dobou kontrolují chatové a zahrádkářské oblasti. S příchodem chladného počasí už řada majitelů chaty a zahrady zazimovala. Jejich nepřítomnosti tak mohou využít zloději či nezvaní nocležníci.
        16:53
        Původ látky v Bečvě stále neznámý
         Stále není jasné, jaká látka vytekla v úterý do řeky Bečvy výpustí v Juřince u Valašského Meziříčí.
         Je to už 3. podobný případ za poslední 2 měsíce. Při tom prvním v září zahubil kyanid 40 tun ryb, na konci října pak řeku znečistil nikl. Ani v jednom případě zatím policie ani ČIŽP neodhalila původce havárie. Po poslední události z počátku tohoto týdne lidé z Valašského Meziříčí nesmějí čerpat vodu z řeky.
         18:32
         Tresty za půlmiliardový podvod
          Poslední 3 obžalovaní v kauze půl miliardového podvodu znají své tresty. Krajský soud v Ostravě jim zatím nepravomocně vyměřil 5 až 5,5 půl roku ve vězení. Podle žalobce patřili do skupiny 22 podvodníků v čele s Michaelem Bartesem. Ti už dříve dostali až 10leté tresty za to, že si mezi sebou prodávali karty na neomezený přístup k internetu a stát jim měl za nákup vrátit DPH.
          21:06
          Úspěch šumperských knihovníků
           Živě Kamila Šeligová, ředitelka Městské knihovny T.G. Masaryka v Šumperku.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           27. listopad 2020

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           9. červen

           Protipovodňová ochrana Troubek — Protipovodňová opatření na Povodí Moravy — Vrchní zástupce Daňhel končí — Výkup pozemků pro logistické centrum — Vytopené domy na Opavsku — Otevření nové lávky v Ostravě — Svět techniky pro dospělé — Nedostatek lékařů specialistů — Setkání Harrachů v Kuníně — Ochrana před nadměrným opalováním — Výběr ze sociálních sítí ČT — Národní sbírka zlozvyků

           9. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           8. červen

           Změna na postu hejtmana MS kraje — Rezignace Iva Vondráka na post hejtmana — Jan Krkoška novým hejtmanem MS kraje — Budoucnost vesnických prodejen — Pokračuje soud kvůli otravě Bečvy — Studenti staví Tatru Phoenix — Výstraha před silnými bouřkami — Vandalismus ve Slezské Ostravě — Výběr ze sociálních sítí ČT — Nová mineralogická stezka v Jeseníkách — Improvizace v současném tanci

           8. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           7. červen

           Spor o příspěvek na péči — Jan Souček novým generálním ředitelem ČT — Hejtmanu Vondrákovi hrozí odvolání — Opravy ukrajinských tanků T-64 — Pošta v Temenici zůstává — Unikátní čištění odpadních vod — Jaromír Nohavica slaví 70 — Soud kvůli otravě Bečvy — Konference o podnikání v krizi — Začínají samosběry jahod — Startuje festival CIRKULUM

           7. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           6. červen

           Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

           6. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           5. červen

           Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

           5. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           2. červen

           Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

           2. 6. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám