25 minut

26. listopad 2020

Část: Tresty za půlmiliardový podvod

Obsah dílu

Překvapivé výsledky studie v MS kraji — Překvapivé výsledky studie v MS kraji — Olomouc hlásí pokles příjmů — Společný podnik v Kopřivnici — Nemocnice se vrací k plánovaným operacím — Filharmonici streamují koncerty — Policisté kontrolovali chatové osady — Původ látky v Bečvě stále neznámý — Tresty za půlmiliardový podvod — Úspěch šumperských knihovníků

Části dílu

00:44
Překvapivé výsledky studie v MS kraji
  Antigenní testy se hodí pro širší testování. To je výsledek studie, kterou dnes představili odborníci z Nemocnice Karviná-Ráj a Zdravotního ústavu Ostrava. Antigenní testy podle jejich zjištění odhalí nákazu u 90 % lidí, kteří mají živý virus a mohou nakazit ostatní. Studie měla také navrhnout postup pro případné celorepublikové testování. Zjišťovala např., kolik by k němu bylo potřeba odběrových míst a zdravotníků.
  03:49
  Překvapivé výsledky studie v MS kraji
   Živě Eduard Ježo, ředitel Zdravotního ústavu Ostrava.
   08:09
   Olomouc hlásí pokles příjmů
    S citelným poklesem příjmů i výdajů počítá kvůli dopadům pandemie návrh rozpočtu Olomouce na příští rok. Příjmy města v návrhu činí přes 2,5 mld. Kč a ve srovnání se schváleným rozpočtem na letošní rok jsou nižší o více než 170 mil. Kč.
    08:42
    Společný podnik v Kopřivnici
     Česká společnost Czechoslovak Group bude spolupracovat s německým zbrojařským podnikem Rheinmetall při výrobě taktických vojenských vozidel. Společný podnik ponese jméno české firmy Tatra a bude sídlit právě v jejím areálu v Kopřivnici v MS kraji. Zástupci obou firem ve středu podepsali na Pražském hradě za přítomnosti prezidenta Zemana memorandum o porozumění v oblasti taktických vojenských vozidel.
     09:15
     Nemocnice se vrací k plánovaným operacím
      Nemocnice v kraji se začínají zvolna vracet do běžného režimu, díky zlepšování epidemické situace chtějí mnohé z nich obnovit neakutní operační zákroky. Ty musely stejně jako v 1. vlně pandemie pacientům odložit. V MS nemocnicích je nyní hospitalizováno kolem 580 pacientů, maximum v době vrcholu pandemie činilo 840 hospitalizovaných.
      11:49
      Filharmonici streamují koncerty
       Janáčkova filharmonie Ostrava odehraje do konce roku ještě několik streamovaných koncertů. Ten nejbližší už dnes. S filharmoniky vystoupí světově proslulý klavírista Lukáš Vondráček. Přednese Třetí klavírní koncert Ludwiga van Beethovena, jehož 250. výročí narození letos slaví celý hudební svět.
       14:40
       Policisté kontrolovali chatové osady
        Na koních na vykradače chat. I tak strážníci ostravské městské policie touto dobou kontrolují chatové a zahrádkářské oblasti. S příchodem chladného počasí už řada majitelů chaty a zahrady zazimovala. Jejich nepřítomnosti tak mohou využít zloději či nezvaní nocležníci.
        16:53
        Původ látky v Bečvě stále neznámý
         Stále není jasné, jaká látka vytekla v úterý do řeky Bečvy výpustí v Juřince u Valašského Meziříčí.
         Je to už 3. podobný případ za poslední 2 měsíce. Při tom prvním v září zahubil kyanid 40 tun ryb, na konci října pak řeku znečistil nikl. Ani v jednom případě zatím policie ani ČIŽP neodhalila původce havárie. Po poslední události z počátku tohoto týdne lidé z Valašského Meziříčí nesmějí čerpat vodu z řeky.
         18:32
         Tresty za půlmiliardový podvod
          Poslední 3 obžalovaní v kauze půl miliardového podvodu znají své tresty. Krajský soud v Ostravě jim zatím nepravomocně vyměřil 5 až 5,5 půl roku ve vězení. Podle žalobce patřili do skupiny 22 podvodníků v čele s Michaelem Bartesem. Ti už dříve dostali až 10leté tresty za to, že si mezi sebou prodávali karty na neomezený přístup k internetu a stát jim měl za nákup vrátit DPH.
          21:06
          Úspěch šumperských knihovníků
           Živě Kamila Šeligová, ředitelka Městské knihovny T.G. Masaryka v Šumperku.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           27. listopad 2020

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           22. září

           Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

           22. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           21. září

           Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

           21. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           20. září

           Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

           20. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           19. září

           Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

           19. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           18. září

           Armádní drony

           18. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           15. září

           Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

           15. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           14. září

           Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

           14. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           13. září

           13. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           12. září

           Řidiči poškozují výškové brány na mostě přes Moravu

           12. 9. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           11. září

           Obědy zdarma pro středoškoláky — Obědy zdarma i na středních školách — Hasiči týmu USAR do Maroka nepoletí — Česká pošta prodá budovu v Olomouci — Přírůstek obyvatel v krajích — Penicilin do lékáren nepřišel — Začala sklizeň brambor a cibule — Přijímací řízení pro obor stomatologie — Skupina lidí zneužívala děti po celé ČR — Výběr ze sociálních sítí ČT — Čestný doktorát rakouskému teologovi — Karnola se chystá na komentované prohlídky

           11. 9. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám