26. listopad 2020

Část: Překvapivé výsledky studie v MS kraji

Obsah dílu

Překvapivé výsledky studie v MS kraji — Překvapivé výsledky studie v MS kraji — Olomouc hlásí pokles příjmů — Společný podnik v Kopřivnici — Nemocnice se vrací k plánovaným operacím — Filharmonici streamují koncerty — Policisté kontrolovali chatové osady — Původ látky v Bečvě stále neznámý — Tresty za půlmiliardový podvod — Úspěch šumperských knihovníků

Části dílu

00:44
Překvapivé výsledky studie v MS kraji
  Antigenní testy se hodí pro širší testování. To je výsledek studie, kterou dnes představili odborníci z Nemocnice Karviná-Ráj a Zdravotního ústavu Ostrava. Antigenní testy podle jejich zjištění odhalí nákazu u 90 % lidí, kteří mají živý virus a mohou nakazit ostatní. Studie měla také navrhnout postup pro případné celorepublikové testování. Zjišťovala např., kolik by k němu bylo potřeba odběrových míst a zdravotníků.
  03:49
  Překvapivé výsledky studie v MS kraji
   Živě Eduard Ježo, ředitel Zdravotního ústavu Ostrava.
   08:09
   Olomouc hlásí pokles příjmů
    S citelným poklesem příjmů i výdajů počítá kvůli dopadům pandemie návrh rozpočtu Olomouce na příští rok. Příjmy města v návrhu činí přes 2,5 mld. Kč a ve srovnání se schváleným rozpočtem na letošní rok jsou nižší o více než 170 mil. Kč.
    08:42
    Společný podnik v Kopřivnici
     Česká společnost Czechoslovak Group bude spolupracovat s německým zbrojařským podnikem Rheinmetall při výrobě taktických vojenských vozidel. Společný podnik ponese jméno české firmy Tatra a bude sídlit právě v jejím areálu v Kopřivnici v MS kraji. Zástupci obou firem ve středu podepsali na Pražském hradě za přítomnosti prezidenta Zemana memorandum o porozumění v oblasti taktických vojenských vozidel.
     09:15
     Nemocnice se vrací k plánovaným operacím
      Nemocnice v kraji se začínají zvolna vracet do běžného režimu, díky zlepšování epidemické situace chtějí mnohé z nich obnovit neakutní operační zákroky. Ty musely stejně jako v 1. vlně pandemie pacientům odložit. V MS nemocnicích je nyní hospitalizováno kolem 580 pacientů, maximum v době vrcholu pandemie činilo 840 hospitalizovaných.
      11:49
      Filharmonici streamují koncerty
       Janáčkova filharmonie Ostrava odehraje do konce roku ještě několik streamovaných koncertů. Ten nejbližší už dnes. S filharmoniky vystoupí světově proslulý klavírista Lukáš Vondráček. Přednese Třetí klavírní koncert Ludwiga van Beethovena, jehož 250. výročí narození letos slaví celý hudební svět.
       14:40
       Policisté kontrolovali chatové osady
        Na koních na vykradače chat. I tak strážníci ostravské městské policie touto dobou kontrolují chatové a zahrádkářské oblasti. S příchodem chladného počasí už řada majitelů chaty a zahrady zazimovala. Jejich nepřítomnosti tak mohou využít zloději či nezvaní nocležníci.
        16:53
        Původ látky v Bečvě stále neznámý
         Stále není jasné, jaká látka vytekla v úterý do řeky Bečvy výpustí v Juřince u Valašského Meziříčí.
         Je to už 3. podobný případ za poslední 2 měsíce. Při tom prvním v září zahubil kyanid 40 tun ryb, na konci října pak řeku znečistil nikl. Ani v jednom případě zatím policie ani ČIŽP neodhalila původce havárie. Po poslední události z počátku tohoto týdne lidé z Valašského Meziříčí nesmějí čerpat vodu z řeky.
         18:32
         Tresty za půlmiliardový podvod
          Poslední 3 obžalovaní v kauze půl miliardového podvodu znají své tresty. Krajský soud v Ostravě jim zatím nepravomocně vyměřil 5 až 5,5 půl roku ve vězení. Podle žalobce patřili do skupiny 22 podvodníků v čele s Michaelem Bartesem. Ti už dříve dostali až 10leté tresty za to, že si mezi sebou prodávali karty na neomezený přístup k internetu a stát jim měl za nákup vrátit DPH.
          21:06
          Úspěch šumperských knihovníků
           Živě Kamila Šeligová, ředitelka Městské knihovny T.G. Masaryka v Šumperku.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           27. listopad 2020

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           1. červen

           Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

           1. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           31. květen

           Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

           31. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           30. květen

           Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

           30. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           29. květen

           ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

           29. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           26. květen

           Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

           26. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           25. květen

           Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

           25. 5. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

           Napište nám