27. listopad 2020

Obsah dílu

OKD se připravuje na propouštění — OKD se připravuje na propouštění — LOT zůstává na lince do Prahy — Spor o značku Prim — Počet nakažených stále klesá — V Ostravě začaly vánoční trhy — Trvalý monitoring Bečvy — Úvalno opravilo nádraží — Dobré ráno na ČT3 — Noc vědců — Plato vystavuje o právech žen

Části dílu

00:42
OKD se připravuje na propouštění
  Stovky lidí bez práce, nejasný termín úplného uzavření všech šachet. V OKD vrcholí přípravy na 1. vlnu propouštění. Na začátku ledna z firmy odejde přes 700 lidí. Dalších 1 500 pak v březnu. Všichni přejdou pod státní podnik Diamo.
  03:35
  OKD se připravuje na propouštění
   Živě Jakub Unucka, náměstek hejtmana MS kraje.
   06:56
   LOT zůstává na lince do Prahy
    Letecké spojení mezi Ostravou a Prahou z mošnovského Letiště Leoše Janáčka se prodlouží. Cestující o něj mají zájem. Letecká společnost LOT Polish Airlines bude na trase prozatím létat do 17. 1. 2021.
    Dopravce stále provozuje také leteckou linku z Ostravy do Varšavy, odkud mohou lidé návazně pokračovat do dalších evropských měst.
    07:23
    Spor o značku Prim
     Nejvyšší správní soud nařídil Úřadu průmyslového vlastnictví, aby se znovu zabýval platností ochranné známky hodinek Prim. Ta byla původně zapsaná v r. 1985 a vlastnila ji společnost MPM-Quality z Frýdku Místku. Na podnět konkurenční firmy Elton hodinářská však úřad v r. 2014 prohlásil známku za neplatnou. Jde o součást dlouhodobých sporů mezi oběma firmami, které navazují na hodinářskou tradici z období minulého režimu.
     08:02
     Počet nakažených stále klesá
      Živě redaktorka Natálie Flajžíková.
      10:14
      V Ostravě začaly vánoční trhy
       Mnohá města v MS kraji ruší kvůli pandemii koronaviru vánoční trhy i doprovodný program, jako třeba rozsvěcení vánočního stromu. Někde se trhy uskuteční, ale s omezeními. Např. v Ostravě se stánky na centrálním náměstí otevřely právě dnes.
       13:10
       Trvalý monitoring Bečvy
        Víc než 2 měsíce po otrávení řeky Bečvy kyanidem stále není jasné, kdo ekologickou katastrofu zavinil. A to ani po dnešním jednání ministra ŽP Richarda Brance přímo na místě, ve Valašském Meziříčí. Ministr pouze slíbil zvýšit sankce za znečištění vodních toků. Podle něj by na Bečvě měl být taky trvalý monitoring kvality vody.
        15:55
        Úvalno opravilo nádraží
         Téměř rok trvala rekonstrukce nádražní budovy v Úvalně na Krnovsku. Obec ji získala před 6 lety za 40 tis. Kč. Příští rok tam chce otevřít infocentrum a prodejnu s občerstvením. Celá rekonstrukce vyšla přibližně na 3,5 mil. Kč.
         18:10
         Dobré ráno na ČT3
          Česká televize prodlužuje vysílání stanice ČT3, a to v souvislosti s 2. vlnou pandemie koronaviru.
          Program nyní mohou diváci sledovat denně od 9:00 do 17:25. Od pondělí 30. 11. však bude vysílání ČT3 začínat už v 6:00 ráno a od 14. 12. potrvá až do 22:00. Ranní vysílání se nově propojí s Dobrým ránem na ČT2, pořad bude na Trojce o půlhodinu delší.
          18:42
          Noc vědců
           Živě Petra Čubíková, koordinátorka programu OU.
           22:17
           Plato vystavuje o právech žen
            Potraty v Polsku, potlačování práv žen rozhodovat o svém těle a podobné snahy politiků na Slovensku. Téma, které zaujalo kurátory ostravské galerie PLATO. Vyzvali proto 7 umělců, aby svůj postoj vyjádřili vizuálním komentářem. Výstava je umístěná ve výkladních skříních budovy bývalého hobby marketu.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            30. listopad 2020

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            26. květen

            Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

            26. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            25. květen

            Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

            25. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            24. květen

            Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

            24. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            23. květen

            Pošta nabízí městům provoz poboček. — Silné bouřky na východě Česka. — Radní Olomouce chtějí multifunkční halu. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — 30 let Odborového léčebného ústavu. — Stan proti melanomu. — Cvičení hasičů v sutinách domů. — Začínají opravy obchvatu Frýdku-Místku. — Úklid v Jeseníkách před letní sezónou. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Požár bytu ve Frýdku-Místku. / Záchrana muže z kontejneru na oděv. — Předseda Senátu v Olomouckém kraji. — Revitalizace zámeckého parku v Frýdku-Místku. — Odborníci zmapovali proměny hory Kněhyně.

            23. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            22. květen

            Ministři financí a kultury na Opavsku — Oteplení přeje zahrádkářům a chovatelům — Revitalizace ulice Přemyslovců v Ostravě — Nová terária v Zoo Olomouc — Zájem o letní studentské brigády — Zatěžovací zkouška nové lávky přes Bečvu — Natáčení Skrytých skvostů v Raduni

            22. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            19. květen

            Problémy se spádovostí na ZŠ — Spádovost na ZŠ — Spor samospráv a vlády kvůli dani z nemovistosti — Případ poplašné zprávy o tuberkulóze — Začala lázeňská sezona — Týden Jana Prokeše — 3D modely šilheřovických památek — Kontroly v ostravské hromadné dopravě — Nárůst počtu sov přírodě — Výběr ze sociálních sítí ČT — Začíná Festival muzejních nocí

            19. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám