25 minut

27. listopad 2020

Část: Trvalý monitoring Bečvy

Obsah dílu

OKD se připravuje na propouštění — OKD se připravuje na propouštění — LOT zůstává na lince do Prahy — Spor o značku Prim — Počet nakažených stále klesá — V Ostravě začaly vánoční trhy — Trvalý monitoring Bečvy — Úvalno opravilo nádraží — Dobré ráno na ČT3 — Noc vědců — Plato vystavuje o právech žen

Části dílu

00:42
OKD se připravuje na propouštění
  Stovky lidí bez práce, nejasný termín úplného uzavření všech šachet. V OKD vrcholí přípravy na 1. vlnu propouštění. Na začátku ledna z firmy odejde přes 700 lidí. Dalších 1 500 pak v březnu. Všichni přejdou pod státní podnik Diamo.
  03:35
  OKD se připravuje na propouštění
   Živě Jakub Unucka, náměstek hejtmana MS kraje.
   06:56
   LOT zůstává na lince do Prahy
    Letecké spojení mezi Ostravou a Prahou z mošnovského Letiště Leoše Janáčka se prodlouží. Cestující o něj mají zájem. Letecká společnost LOT Polish Airlines bude na trase prozatím létat do 17. 1. 2021.
    Dopravce stále provozuje také leteckou linku z Ostravy do Varšavy, odkud mohou lidé návazně pokračovat do dalších evropských měst.
    07:23
    Spor o značku Prim
     Nejvyšší správní soud nařídil Úřadu průmyslového vlastnictví, aby se znovu zabýval platností ochranné známky hodinek Prim. Ta byla původně zapsaná v r. 1985 a vlastnila ji společnost MPM-Quality z Frýdku Místku. Na podnět konkurenční firmy Elton hodinářská však úřad v r. 2014 prohlásil známku za neplatnou. Jde o součást dlouhodobých sporů mezi oběma firmami, které navazují na hodinářskou tradici z období minulého režimu.
     08:02
     Počet nakažených stále klesá
      Živě redaktorka Natálie Flajžíková.
      10:14
      V Ostravě začaly vánoční trhy
       Mnohá města v MS kraji ruší kvůli pandemii koronaviru vánoční trhy i doprovodný program, jako třeba rozsvěcení vánočního stromu. Někde se trhy uskuteční, ale s omezeními. Např. v Ostravě se stánky na centrálním náměstí otevřely právě dnes.
       13:10
       Trvalý monitoring Bečvy
        Víc než 2 měsíce po otrávení řeky Bečvy kyanidem stále není jasné, kdo ekologickou katastrofu zavinil. A to ani po dnešním jednání ministra ŽP Richarda Brance přímo na místě, ve Valašském Meziříčí. Ministr pouze slíbil zvýšit sankce za znečištění vodních toků. Podle něj by na Bečvě měl být taky trvalý monitoring kvality vody.
        15:55
        Úvalno opravilo nádraží
         Téměř rok trvala rekonstrukce nádražní budovy v Úvalně na Krnovsku. Obec ji získala před 6 lety za 40 tis. Kč. Příští rok tam chce otevřít infocentrum a prodejnu s občerstvením. Celá rekonstrukce vyšla přibližně na 3,5 mil. Kč.
         18:10
         Dobré ráno na ČT3
          Česká televize prodlužuje vysílání stanice ČT3, a to v souvislosti s 2. vlnou pandemie koronaviru.
          Program nyní mohou diváci sledovat denně od 9:00 do 17:25. Od pondělí 30. 11. však bude vysílání ČT3 začínat už v 6:00 ráno a od 14. 12. potrvá až do 22:00. Ranní vysílání se nově propojí s Dobrým ránem na ČT2, pořad bude na Trojce o půlhodinu delší.
          18:42
          Noc vědců
           Živě Petra Čubíková, koordinátorka programu OU.
           22:17
           Plato vystavuje o právech žen
            Potraty v Polsku, potlačování práv žen rozhodovat o svém těle a podobné snahy politiků na Slovensku. Téma, které zaujalo kurátory ostravské galerie PLATO. Vyzvali proto 7 umělců, aby svůj postoj vyjádřili vizuálním komentářem. Výstava je umístěná ve výkladních skříních budovy bývalého hobby marketu.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            30. listopad 2020

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            27. září

            27. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            26. září

            26. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            25. září

            Začíná topná sezóna — Rozvoj komunitní energetiky — Radim Dragoun novým vrchním státním zástupcem — Požár neobydleného domu v centru Ostravy — Počet cizinců v Olomouckém kraji se zvýšil — Debata o transparentnosti radnic — Nový CT skener v Městské nemocnici Ostrava — Debata o ostravském koncertním sále — Oprava hlavního silničního tahu v Olomouci — Filharmonici upozornili na financování kultury

            25. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            22. září

            Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

            22. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            21. září

            Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

            21. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            20. září

            Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

            20. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            19. září

            Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

            19. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            18. září

            Armádní drony

            18. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            15. září

            Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

            15. 9. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            14. září

            Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

            14. 9. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám