12. srpen 2020

Část: Covid centrum ve FNO

Obsah dílu

Vzpomínky na utrpení v bohumínském bytě — Vyšetření pokračuje — Obnova domu se komplikuje — Pieta za oběti — Vražda dítěte před soudem — Flora s hygienickými opatřenými — Covid centrum ve FNO — Požár lesa — Projekt Nové lauby — Hvězdárny lákají na Perseidy — Dobrovolníci zdobí oddělení

Části dílu

01:01
Vzpomínky na utrpení v bohumínském bytě
  Pozůstalí přeživších po sobotní tragédii v Bohumíně neprožívají jednoduché období. Trápí je hyenismus na sociálních sítích, zveřejňované lži, ztráta blízkých a nejistá budoucnost. Část postižené rodiny dnes založila transparentní účet na podporu rodiny.
  03:56
  Vyšetření pokračuje
   Muž, který je obviněný kvůli zapálení bytu v Bohumíně, byl od soudu převezen do Prahy, kde byl přijat do výkonu vazby. Uvedla to mluvčí Vězeňské služby České republiky Petra Kučerová. Do jaké věznice byl muž přijat,nepotvrdila, podle informací České televize by to ale měla být věznice Pankrác, kde je i nemocnice. Policisté pokračují ve vyšetřování případu.
   04:40
   Obnova domu se komplikuje
    Panelový dům v Bohumíně se dnes technikům podařilo částečně napojit na elektřinu. Nájemníkům by tak měla téct už i teplá voda. A v provozu už je taky přípojka plynu. Zástupci pojišťovny začali sčítat škody po požáru a následném hašení. Některé části domu jsou natolik poškozeny, že bude nutná jejich výměna.
    06:47
    Pieta za oběti
     Příbuzní a známí zesnulých se v úterý večer sešli u pietního místa přímo pod okny domu, kde se tragédie odehrála. Společně vzpomínali na 11 obětí žhářského útoku. Na místo pokládali svíčky, kytky nebo rodinné fotografie.
     08:50
     Vražda dítěte před soudem
      23letá žena, která podle obžaloby loni v srpnu v Přerově pod vlivem drog brutálně zavraždila svou 3letou dceru, si byla podle znalců vědoma svého jednání. Droga dezorganizovala její myšlení a chování, vzápětí po činu však byla schopna reálné reflexe, uvedl dnes u soudu znalec. Svědčí o tom především slova, která vyřkla chvíli po vraždě. Otázka její příčetnosti byla zásadní pro to, aby se případ dostal před olomoucký soud. Ten se případem označovaným kriminalisty za nejotřesnější v jejich praxi zabývá od pondělka.
      09:21
      Flora s hygienickými opatřenými
       Přísná hygienická opatření budou doprovázet letošní Floru Olomouc. Ta na místním výstavišti proběhne koncem srpna. Stánky a expozice budou rozmístěny tak, aby se zamezilo kumulaci návštěvníků a mohly být dodrženy předepsané rozestupy. Pracovníci budou kontrolovat nošení roušek uvnitř pavilonů a regulovat počet návštěvníků pavilonu. Jarní část Flory se poprvé za 60 let kvůli pandemii neuskutečnila.
       09:51
       Covid centrum ve FNO
        V MS kraji včera opět stoupl počet nových případů koronaviru. Podle hygieniků se nákaza potvrdila u 35 lidí. Nejvíce případů je na Frýdecko-Místecku. V regionu se onemocnění vyskytlo v celkem 6 ohniscích.
        11:51
        Požár lesa
         Celé odpoledne hasiči zasahovali u požáru lesa u Dolního Újezdu na Lipnicku. Les hořel v prudkém kopci a k jeho uhašení bylo povoláno 12 jednotek, vrtulník i čtyřkolka. Na místě budou hasiči až do dnešního večera.
         13:37
         Projekt Nové lauby
          Zbytky dřevo-hliněných středověkých obydlí, šperky a keramika. To je část nálezu archeologů, kteří téměř rok pracují přímo v centru Ostravy. Vzniká tam projekt s názvem Nové lauby. V místech, kde žila ve středověku šlechta, by měl do 3 let stát nový bytový dům.
          16:23
          Hvězdárny lákají na Perseidy
           Živě ředitelka Planetária Ostrava, Ivana Marková.
           22:24
           Dobrovolníci zdobí oddělení
            Dobrovolníci malují dětské pokoje ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Pomoct přišlo 15 lidí, mezi nimi jsou například bývalí pacienti nebo učitelé. Centrum dětské traumatologie a chirurgie se totiž stěhuje do větších prostor. Nemocnice bude tedy schopná ubytovat více dětí i s jejich rodiči. Pacienty začne do nového centra přijímat od září.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            13. srpen 2020

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            30. květen

            Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

            30. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            29. květen

            ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

            29. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            26. květen

            Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

            26. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            25. květen

            Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

            25. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            24. květen

            Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

            24. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            23. květen

            Pošta nabízí městům provoz poboček. — Silné bouřky na východě Česka. — Radní Olomouce chtějí multifunkční halu. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — 30 let Odborového léčebného ústavu. — Stan proti melanomu. — Cvičení hasičů v sutinách domů. — Začínají opravy obchvatu Frýdku-Místku. — Úklid v Jeseníkách před letní sezónou. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Požár bytu ve Frýdku-Místku. / Záchrana muže z kontejneru na oděv. — Předseda Senátu v Olomouckém kraji. — Revitalizace zámeckého parku v Frýdku-Místku. — Odborníci zmapovali proměny hory Kněhyně.

            23. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám