25 minut

12. srpen 2020

Část: Vyšetření pokračuje

Obsah dílu

Vzpomínky na utrpení v bohumínském bytě — Vyšetření pokračuje — Obnova domu se komplikuje — Pieta za oběti — Vražda dítěte před soudem — Flora s hygienickými opatřenými — Covid centrum ve FNO — Požár lesa — Projekt Nové lauby — Hvězdárny lákají na Perseidy — Dobrovolníci zdobí oddělení

Části dílu

01:01
Vzpomínky na utrpení v bohumínském bytě
  Pozůstalí přeživších po sobotní tragédii v Bohumíně neprožívají jednoduché období. Trápí je hyenismus na sociálních sítích, zveřejňované lži, ztráta blízkých a nejistá budoucnost. Část postižené rodiny dnes založila transparentní účet na podporu rodiny.
  03:56
  Vyšetření pokračuje
   Muž, který je obviněný kvůli zapálení bytu v Bohumíně, byl od soudu převezen do Prahy, kde byl přijat do výkonu vazby. Uvedla to mluvčí Vězeňské služby České republiky Petra Kučerová. Do jaké věznice byl muž přijat,nepotvrdila, podle informací České televize by to ale měla být věznice Pankrác, kde je i nemocnice. Policisté pokračují ve vyšetřování případu.
   04:40
   Obnova domu se komplikuje
    Panelový dům v Bohumíně se dnes technikům podařilo částečně napojit na elektřinu. Nájemníkům by tak měla téct už i teplá voda. A v provozu už je taky přípojka plynu. Zástupci pojišťovny začali sčítat škody po požáru a následném hašení. Některé části domu jsou natolik poškozeny, že bude nutná jejich výměna.
    06:47
    Pieta za oběti
     Příbuzní a známí zesnulých se v úterý večer sešli u pietního místa přímo pod okny domu, kde se tragédie odehrála. Společně vzpomínali na 11 obětí žhářského útoku. Na místo pokládali svíčky, kytky nebo rodinné fotografie.
     08:50
     Vražda dítěte před soudem
      23letá žena, která podle obžaloby loni v srpnu v Přerově pod vlivem drog brutálně zavraždila svou 3letou dceru, si byla podle znalců vědoma svého jednání. Droga dezorganizovala její myšlení a chování, vzápětí po činu však byla schopna reálné reflexe, uvedl dnes u soudu znalec. Svědčí o tom především slova, která vyřkla chvíli po vraždě. Otázka její příčetnosti byla zásadní pro to, aby se případ dostal před olomoucký soud. Ten se případem označovaným kriminalisty za nejotřesnější v jejich praxi zabývá od pondělka.
      09:21
      Flora s hygienickými opatřenými
       Přísná hygienická opatření budou doprovázet letošní Floru Olomouc. Ta na místním výstavišti proběhne koncem srpna. Stánky a expozice budou rozmístěny tak, aby se zamezilo kumulaci návštěvníků a mohly být dodrženy předepsané rozestupy. Pracovníci budou kontrolovat nošení roušek uvnitř pavilonů a regulovat počet návštěvníků pavilonu. Jarní část Flory se poprvé za 60 let kvůli pandemii neuskutečnila.
       09:51
       Covid centrum ve FNO
        V MS kraji včera opět stoupl počet nových případů koronaviru. Podle hygieniků se nákaza potvrdila u 35 lidí. Nejvíce případů je na Frýdecko-Místecku. V regionu se onemocnění vyskytlo v celkem 6 ohniscích.
        11:51
        Požár lesa
         Celé odpoledne hasiči zasahovali u požáru lesa u Dolního Újezdu na Lipnicku. Les hořel v prudkém kopci a k jeho uhašení bylo povoláno 12 jednotek, vrtulník i čtyřkolka. Na místě budou hasiči až do dnešního večera.
         13:37
         Projekt Nové lauby
          Zbytky dřevo-hliněných středověkých obydlí, šperky a keramika. To je část nálezu archeologů, kteří téměř rok pracují přímo v centru Ostravy. Vzniká tam projekt s názvem Nové lauby. V místech, kde žila ve středověku šlechta, by měl do 3 let stát nový bytový dům.
          16:23
          Hvězdárny lákají na Perseidy
           Živě ředitelka Planetária Ostrava, Ivana Marková.
           22:24
           Dobrovolníci zdobí oddělení
            Dobrovolníci malují dětské pokoje ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Pomoct přišlo 15 lidí, mezi nimi jsou například bývalí pacienti nebo učitelé. Centrum dětské traumatologie a chirurgie se totiž stěhuje do větších prostor. Nemocnice bude tedy schopná ubytovat více dětí i s jejich rodiči. Pacienty začne do nového centra přijímat od září.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            13. srpen 2020

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            6. červen

            Čechy pod Kosířem krajskou Vesnicí roku. — Kvalita života na venkově. — Výročí odchodu sovětských vojsk z Libavé. — Letní tábory pro seniory. — Historie frýdecko-místeckých textilek. — Pomoc matkám s poporodní depresí. — První pohřební pohřebiště v Moravskoslezském kraji. — Přehled ze sociálních sítí: Vypouštění uzdravených dravců. / Souboj drozda se slepýšem. — Montáže nových elektronických sirén — Rekonstrukce pavilonu G na Černé louce.

            6. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            5. červen

            Vývoj průměrných mezd v regionech — Sloučení Moravské filharmonie s divadlem — Vesnice roku Olomouckého kraje — Nový parkovací dům u Zoo Ostrava — Stavba Palačovské spojky — Prohlubující se sucho — Mezinárodní železniční veletrh — Rekonstrukce OD Ostravica-Textilia

            5. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            2. červen

            Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Ostravica bude mít vzhled ze 30. let — Výuka stomatologie — Noc kostelů — Sochy v parku zůstanou rok

            2. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            1. červen

            Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

            1. 6. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            31. květen

            Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

            31. 5. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            30. květen

            Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

            30. 5. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám