Obsah dílu

Do Řecka bez testu na covid-19 — Koronavirus v MS kraji — Hrozí bouřky — Kvalita vody v koupalištích — Policie šetří některé sbírky — Důležitý termín pro volby — GVUO v novém — První bezbariérový byt — Jesenický tramping na vozíku — Elektrárny lákají turisty — Českém tam a zpět z Rožnova

Části dílu

00:51
Do Řecka bez testu na covid-19
  Pro turisty z Česka, kteří se chystají cestovat do Řecka přestane platit povinnost mít negativní test na koronavirus. Premiér Andrej Babiš to řekl v rozhovoru pro Českou televizi. A potvrdila to i řecká ambasáda v Praze. Na facebookových stránkách vydala prohlášení, ve kterém uvádí, že z rozhodnutí řeckého předsedy vlády Mitsotakise nebude pro osoby cestující letecky z České republiky do Řecka požadována negativní diagnóza na COVID-19.
  03:20
  Koronavirus v MS kraji
   Živě redaktor Marek Slavík.
   05:04
   Hrozí bouřky
    V celém Česku hrozí v pátek odpoledne ojediněle silné bouřky s přívalovým deštěm s úhrny kolem 40 mm a kroupami. Vyplývá to z aktuální výstrahy ČHMÚ. Varování před silnými bouřkami platí od pátečního poledne do 23:00. Na většině území dnes teploty opět překročí 31 stupňů Celsia.
    05:27
    Kvalita vody v koupalištích
     V rybníku Pod hradem v Bohušově na Bruntálsku je dál zakázáno koupání. Voda nevhodná ke koupání je i v nádrži Brušperk na Frýdecko-Místecku a v Těrlické přehradě na Karvinsku. Důvodem je rozsáhlý výskyt toxických sinic či cerkárií. Obsahují látky, které mohou způsobovat alergické reakce.
     Zhoršila se také kvalita vody v Plumlovské přehradě u Prostějova, naopak ve štěrkopískových jezerech Poděbrady u Olomouce se mohou lidé nadále koupatbez obav, voda je tam stále čistá.
     06:01
     Policie šetří některé sbírky
      Po sobotním požáru bytu v panelovém domě v Bohumíně přibývá lidí, kteří nabízejí finanční pomoc pozůstalým a obětem. Jedinou oficiální sbírku vyhlásil MS kraj, přispět do ní chtějí třeba i dobrovolní hasiči.
      08:14
      Důležitý termín pro volby
       Strany a hnutí mají poslední možnost k tomu, aby opravily případné nesrovnalosti na přihláškách ke krajským a senátním volbám. V opačném případě mohou krajské úřady odmítnout buď celou kandidátku, nebo z ní vyškrtnout některé nominované. Do senátních voleb se přihlásilo 238 lidí.
       Nejvíc kandidátů evidují v Ostravě, naopak nejmíň na Trutnovsku. Do krajských voleb pak strany a hnutí podaly 207 kandidátních listin. Před 4 lety jich bylo o 62 víc.
       09:57
       GVUO v novém
        Skončila generální oprava střechy ostravského Domu umění. Právě její konstrukce je zásadní pro kulturní památku, která byla postavená ve 20. letech minulého století. Důmyslné řešení prosklených světlíků přináší do výstavní síně přirozené světlo. Oprava stála 17,5 mil. Kč. Financoval ji MS kraj.
        13:11
        První bezbariérový byt
         První bezbariérový byt představila krnovská Armáda spásy. Jedná se tak o dokončenou první etapu azylového bydlení pro maminky s dětmi. První nájemníci se nastěhují už začátkem září. Za rok službu využije přibližně 20 matek a 40 dětí.
         13:50
         Jesenický tramping na vozíku
          I na vozíku jde vandrovat krajinou a při tom nocovat ve stanu nebo pod širákem. Stále rostoucí parta nadšenců vyráží v létě za podpory přátel a asistentů pravidelně objevovat další zákoutí Česka.
          Pro ostatní zároveň mapují dostupnost bezbariérového kempování, dopravy, památek, ale třeba i moravských sklípků. Letos zamířili do OL kraje.
          16:36
          Elektrárny lákají turisty
           Obliba industriální turistiky roste. Třeba elektrárny dříve navštěvovaly zejména studenti technických oborů. Čím dál častěji si ale exkurze objednávají i běžní turisté. Nejvíce je zajímá výroba jaderné i vodní elektřiny. Jen do elektráren skupiny ČEZ loni zavítalo přes 240 tis. lidí.
           19:57
           Českém tam a zpět z Rožnova
            Živě redaktorka Gabriela Netopilová.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            14. srpen 2020

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            31. březen

            Česká pošta ruší 300 poboček — Česká pošta ruší pobočky — Koaliční jednání pokračují — Brano omezuje výrobu — Oprava stanice Havířov — Zimní sezóna se chýlí ke konci — Olomouc a třídění odpadů — Pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Mimořádná opatření během derby — Začala sezóna na hradech

            31. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            30. březen

            Další odchod z ANO — Komentář politologa — Konference městských a obecních policií v Olomouci — Výpadek elektřiny přerušil provoz v tunelu — NAÚ obdrží žádost OU o zubní lékařství — Vzdělávání na univerzitách — Výlovy rybníků — Rekonsrtukce opavského stadionu — Festival udržitelné módy — Končí platnost řidičských průkazů — Hitchcock u Bezručů

            30. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            29. březen

            Jednání vlády v Jeseníku — Vláda jednala v Jeseníku o dopravě — Nové onkologické centrum v Ostravě — Prezident na Dole Darkov — Jednání hnutí ANO v Ostravě — Mrazivá noc a úroda — Připojení Hlučínska k ČSR

            29. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž26 minut

            28. březen

            Prezident v MS kraji — Návštěva prezidenta v MS kraji — Program první dámy v MS kraji — Petr Pavel v MS kraji — Protesty vysokých škol — Potvrzený trest politikovi — Náklady na ptačí chřipku — Oceláři míří do Prahy — Obchvat Třince je téměř kompletní. — Chladné počasí na Moravě — Nové stavby Horské služby

            28. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            27. březen

            Koalice v Ostravě nemá většinu — Návrat zimy — Pokles chovu prasat — Vzestup respiračních onemocnění — Obvinění muže za vraždu a pokus o vraždu v Tovačově — Telemedicínské centrum v Třinci — Kapacita olomouckých základních škol — Přípravy na protesty vysokých škol — Procházky ostravskou historií

            27. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            24. březen

            Frýdek-Místek řeší bývalý silniční průtah — Vliv obchvatů na intenzitu dopravy — Nákupy v Polsku i přes zdražení dál lákají — Nový počítačový tomograf v Krnově — Vandal podřezal posed u Darkovic — Stepan Knyshov nemůže reprezentovat Česko — Historie elektrárny a vily v Háji u Mohelnice — Dvoutýdenní výluka vlaků mezi Přerovem a Brnem — Holubník na půdě gymnázia v Bílovci — Nález historických hrobů na Olomoucku — Mladí umělci a hudební vydavatelství v Platu

            24. 3. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám