25 minut

14. srpen 2020

Obsah dílu

Poutní turistika — Půvabná Kroměříž — Filmaři v regionu — Zlínské zajímavosti — OKD znovu těží — Stav jednoho z popálených se zlepšil — Rozvolnění opatření pro MS kraj — Policejní akce Speed Marathon — Tábor pro nadané s autismem

Části dílu

01:00
Poutní turistika
  Každoročně lidé jezdí na Velehrad jezdí kvůli jeho cyrilometodějské tradici – jde o základy písma, jazyka i práva. Dobře ji ilustruje galerie světců - Benedikt a Bernard. Zástupci cisterciáků, kteří Velehrad pozvedli po zániku Velké Moravy.
  03:13
  Půvabná Kroměříž
   Pohled do Kroměříže nabízí moderátorka Ivana Bártová.
   06:41
   Filmaři v regionu
    Filmaři v regionu nacházejí vhodná místa pro natáčení. Zároveň se tu konají dvě unikátní filmové přehlídky. Letní filmová škola v Uherském Hradišti a dětský festival ve Zlíně.
    09:11
    Zlínské zajímavosti
     Baťa. Jméno, které proslavilo a definitivně změnilo Zlín. Krajské město láká milovníky moderní architektury. Největšímu zájmu se tam ale těší druhá nejnavštěvovanější zoo v zemi.
     11:25
     OKD znovu těží
      Společnost OKD obnovila provoz ve všech dolech. Na několik týdnů je z provozu vyřadila koronavirová nákaza, která se šířila mezi horníky. Přípravné práce začaly už v pondělí. Těžební firma ztrátu spojenou s odstávkou vyčíslila na více než 600 mil. Kč. MS kraj chce, aby těžba pokračovala co nejdéle.
      14:18
      Stav jednoho z popálených se zlepšil
       Jednoho z popálených po bohumínském požáru dnes lékaři přesunuli z jednotky intenzivní péče na standardní pokoj. Ve FN Ostrava se uzdravují po sobotním požáru v Bohumíně dohromady 3 lidé.
       Panelový dům, kde požár propuknul, se pomalu vrací do původního stavu. Zvýšil se ale počet nájemníků, kteří se do svých bytů nechtějí vrátit. Situaci špatně psychicky snáší.
       15:26
       Rozvolnění opatření pro MS kraj
        Živě redaktorka Lucie Křížková.
        18:37
        Policejní akce Speed Marathon
         80 policejních hlídek v MS kraji a desítky dalších po celé republice. Policisté měří rychlost v rámci akce Speed Marathon. Řidiče o ní informovali dopředu a místa, kde hlídky stojí, navrhli sami lidé.
         21:08
         Tábor pro nadané s autismem
          Mimořádně nadané děti s autismem se mohly zúčastnit táboru TechCamp. Pořádá ho spolek ADAM společně s VŠB-TUO. Kromě vzdělávání má dětem pomoct s tím, aby si zvykly na nečekané změny každodenního života. To totiž může být pro děti s autismem problém.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          17. srpen 2020

          Přehled dílů

           
          Stopáž25 minut

          22. září

          Vyšší daň pro těžký průmysl v Ostravě — Vyšetřování výbuchu v Otinovsi — Rozsvícené bunkry připomenou mobilizaci — Parkování na náměstí Republiky v Olomouci — Spor o předčasné splacení úvěru — Věřitelé schválili reorganizační plán NWT — Stav chmelnic po srpnových bouřkách — Varhany pro Katedrálu Božského Spasitele — Výběr ze sociálních sítí ČT — Mezinárodní týden neslyšících — Stavba roku Moravskoslezského kraje

          22. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž26 minut

          21. září

          Výbuch domu v Otinovsi — První participativní bydlení v Česku — Potenciál participativního bydlení — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Trest za vraždu varhaníka — Petice proti likvidaci bioodpadu — Nové inovační a technologické centrum UP — Povinné školní plavecké kurzy — Aktuální cena pohonných hmot — Obrazy Jakuba Tomáše v galerii Crears

          21. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          20. září

          Aktuální sklizeň a pohyb cen potravin. — Pohyb cen potravin. — Roste počet rodin v nouzi — V Přerově začal platit zákaz žebrání. — Změna pravidel pořádání festivalů v Ostravě. — Další kameny zmizelých v ulicích Ostravy. — Investice OKD do nového zařízení. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Práce vojenských pyrotechniků. / Kamion vyvrátil značku, zasáhl seniora na kole. — Potrubní pošta v Nemocnici Frýdek-Místek. — Street art festival v Olomouci.

          20. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          19. září

          Zasypání Dolu Frenštát. — Budoucnost bývalého Dolu Frenštát. — Zařízení pro propuštěné vězně. — Kramný podle VS nepředložil nové skutečnosti. — Rezignace starostky Města Libavá. — Nové distribuční centrum v Kojetíně. — Unikátní záběry rysího páru. — Zemřela hokejová legenda Zdeněk Návrat. — Změny v ostravské dopravě. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Vandal ničil v Ostravě zaparkovaná auta. / Revitalizace parku v Ostravě-Hrabůvce. — Možné sloučení Moravské filharmonie a divadla. — Evropský týden mobility.

          19. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          18. září

          Armádní drony

          18. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          15. září

          Ostravská huť dluží státu 1,5 miliardy — Úprava autobusových linek v Olomouci — Ostravské univerzity zastřeší Noc vědců — Dny NATO i s letouny F35 — Kudy na Dny NATO — Základna dronů v Miroslawci — Příprava Dnů NATO vrcholí — Opakované komunální volby v Hrčavě — Arcidiecézní charita Olomouc pomáhá Ukrajině — Výběr ze socálních sítí ČT — Antikolizní systém v ostravských tramvajích — Porubská sbírka cílí na konkrétní příběhy

          15. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          14. září

          Přívalový déšť škodil na Prostějovsku — 40 poškozených domů v Třebomi — Likvidace následků bouřky v obci Dzbel — Přilétá technika na Dny NATO — Blažek se setkal s Dragounem — Začal příjem přihlášek na studium stomatoloie — Koncept rodinné porodnice v Karviné — V Olomouci soutěžili dopravní policisté — Projekt Stravenka ve Frýdku-Místku — Výběr ze sociálních sítí ČT — Výuka aditivních technoloií na VŠB — Vodu v krajině budou zadržovat tůně

          14. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          13. září

          13. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          12. září

          Řidiči poškozují výškové brány na mostě přes Moravu

          12. 9. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          11. září

          Obědy zdarma pro středoškoláky — Obědy zdarma i na středních školách — Hasiči týmu USAR do Maroka nepoletí — Česká pošta prodá budovu v Olomouci — Přírůstek obyvatel v krajích — Penicilin do lékáren nepřišel — Začala sklizeň brambor a cibule — Přijímací řízení pro obor stomatologie — Skupina lidí zneužívala děti po celé ČR — Výběr ze sociálních sítí ČT — Čestný doktorát rakouskému teologovi — Karnola se chystá na komentované prohlídky

          11. 9. 2023 na ČT1

          Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

          Napište nám