Obsah dílu

Od 1. září znovu povinné roušky — Frýdek-Místek stále rizikový — Od 1. září znovu povinné roušky — Manuál pro školy a zkrácení karantény — Počet nakažených v MS kraji — Začalo periodické testování v OKD — Opravy ve vyhořelém domě v Bohumíně — Obvinění kvůli rasistickým výrokům na internetu — Začíná revitalizace Hlučínského jezera — Výstraha před silnými bouřkami — Děkan podává žalobu na Univerzitu Palackého — Obce žádají zrušení poplatku na D56 — Restaurovaný klavír Beethovena v Hradci n. M.

Části dílu

00:50
Od 1. září znovu povinné roušky
  Roušky budou od úterý 1. září opět povinné ve vnitřních prostorách a ve veřejné dopravě. Oznámil to ministr zdravotnictví Adam Vojtěch po jednání rady vlády pro zdravotní rizika.
  01:43
  Frýdek-Místek stále rizikový
   Ve většině MS kraje se roušky od září vrátí po necelých 3 týdnech, kdy je lidé mohli odložit. S jedinou výjimkou. Zakrývat si dýchací cesty musí aktuálně lidé v okrese Frýdek-Místek. MZ ČR také dnes aktualizovalo tzv. semafor, tedy mapu krajů rozdělenou podle rizika nákazy koronavirem.V prvním stupni rizika zůstává právě už zmíněný Frýdek-Místek a Praha. Podle epidemiologů je ale situace v obou oblastech pod kontrolou.
   04:09
   Od 1. září znovu povinné roušky
    A roušky se vrátí i do divadel. Právě s mluvčí Národního divadla Moravskoslezského Šárkou Swiderovou natáčel Jiří Šíma.
    05:56
    Manuál pro školy a zkrácení karantény
     Nošení roušek bude se začátkem výuky povinné i ve školách mimo třídy. Ministerstvo školám rozesílá manuály, podle kterých se mají na začátek výuky připravit. Materiál podle ministerstva obsahuje kromě hygienických opatření, jako je časté větrání či mytí rukou, také návod k organizaci distanční výuky.
     07:19
     Počet nakažených v MS kraji
      V MS kraji přibylo v neděli20 nově nakažených. V nejvíce postiženém Frýdecko-Místecku se podle údajů chytré karantény šíření nákazy zpomaluje. Na Karvinsku počet nově nakažených dlouhodobě klesá. A právě tam začalo OKD preventivně testovat horníky na COVID-19.
      07:34
      Začalo periodické testování v OKD
       V MS kraji přibylo v neděli20 nově nakažených. V nejvíce postiženém Frýdecko-Místecku se podle údajů chytré karantény šíření nákazy zpomaluje. Na Karvinsku počet nově nakažených dlouhodobě klesá. A právě tam začalo OKD preventivně testovat horníky na COVID-19. Odběrové týmy jsou u všech šachet. Každý den chce firma získat až 600 vzorků. Testováním chce předejít dalšímu plošnému šíření koronavirové infekce, kvůli které musela na 6 týdnů přerušit těžbu.
       10:08
       Opravy ve vyhořelém domě v Bohumíně
        Většina nájemníků z panelového domu v Bohumíně se vrátila do svých bytů. Někteří se musejí kvůli poškození na čas přestěhovat do náhradního bydlení. Horní patra, která byla požárem nejvíce zasažena, vyklízí pracovníci sanační firmy. Rada města se rozhodla všem lidem v domě odpustit nájem za srpen.
        12:10
        Obvinění kvůli rasistickým výrokům na internetu
         Policisté obvinili kvůli rasistickým výrokům o tragickém požáru v Bohumíně na webu Vlastenecké noviny a dalším činům 41letého muže z extremismu. Ten je vyšetřován na svobodě a hrozí mu 3 roky vězení. Muž využil svého práva, nevypovídá a podal stížnost proti zahájení trestního stíhání.
         12:56
         Začíná revitalizace Hlučínského jezera
          Na celé 2 roky bude pro veřejnost uzavřeno Hlučínské jezero. Oblíbená rekreační lokalita projde rozsáhlou revitalizací. Už na konci července tam začala první etapa celkové rekonstrukce, která zahrnuje protipovodňová opatření. Přípravy rekultivace jezera trvaly 12 let.
          15:44
          Výstraha před silnými bouřkami
           Živě redaktor Jiří Šíma.
           17:09
           Děkan podává žalobu na Univerzitu Palackého
            Děkan Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého Martin Kubala podává správní žalobu proti vedení vlastní univerzity. Týká se vzniku nového ústavu s názvem CATRIN, do kterého se mají sloučit univerzitní výzkumná centra. Vadí mu především vyvedení části majetku, peněz a grantů fakulty.
            Vedení univerzity a ředitelé center jsou tímto krokem i způsobem komunikace překvapeni.
            19:49
            Obce žádají zrušení poplatku na D56
             Obce mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem spustily petici za zrušení poplatku na dálnici D56. Prvními 13 podpisy ji starostové stvrdili u křižovatky s průmyslovou zónou v Hrabové. Právě od tohoto místa je totiž dálniční známka pro řidiče povinná. Řada z nich si ale cestu zkracuje zadarmo obcemi okolo.
             21:02
             Restaurovaný klavír Beethovena v Hradci n. M.
              Klavír, na který hrál sám Ludwig van Beethoven při svém pobytu na zámku v Hradci nad Moravicí, je zrestaurovaný. Vzácný nástroj vyrobený ve Francii sice na zámku zůstal, ale chyběla mu jeho nezdobnější část. Minimalistická práce trvala restaurátorům několik měsíců.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              18. srpen 2020

              Přehled dílů

               
              Stopáž25 minut

              31. březen

              Česká pošta ruší 300 poboček — Česká pošta ruší pobočky — Koaliční jednání pokračují — Brano omezuje výrobu — Oprava stanice Havířov — Zimní sezóna se chýlí ke konci — Olomouc a třídění odpadů — Pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Mimořádná opatření během derby — Začala sezóna na hradech

              31. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              30. březen

              Další odchod z ANO — Komentář politologa — Konference městských a obecních policií v Olomouci — Výpadek elektřiny přerušil provoz v tunelu — NAÚ obdrží žádost OU o zubní lékařství — Vzdělávání na univerzitách — Výlovy rybníků — Rekonsrtukce opavského stadionu — Festival udržitelné módy — Končí platnost řidičských průkazů — Hitchcock u Bezručů

              30. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              29. březen

              Jednání vlády v Jeseníku — Vláda jednala v Jeseníku o dopravě — Nové onkologické centrum v Ostravě — Prezident na Dole Darkov — Jednání hnutí ANO v Ostravě — Mrazivá noc a úroda — Připojení Hlučínska k ČSR

              29. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž26 minut

              28. březen

              Prezident v MS kraji — Návštěva prezidenta v MS kraji — Program první dámy v MS kraji — Petr Pavel v MS kraji — Protesty vysokých škol — Potvrzený trest politikovi — Náklady na ptačí chřipku — Oceláři míří do Prahy — Obchvat Třince je téměř kompletní. — Chladné počasí na Moravě — Nové stavby Horské služby

              28. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              27. březen

              Koalice v Ostravě nemá většinu — Návrat zimy — Pokles chovu prasat — Vzestup respiračních onemocnění — Obvinění muže za vraždu a pokus o vraždu v Tovačově — Telemedicínské centrum v Třinci — Kapacita olomouckých základních škol — Přípravy na protesty vysokých škol — Procházky ostravskou historií

              27. 3. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              24. březen

              Frýdek-Místek řeší bývalý silniční průtah — Vliv obchvatů na intenzitu dopravy — Nákupy v Polsku i přes zdražení dál lákají — Nový počítačový tomograf v Krnově — Vandal podřezal posed u Darkovic — Stepan Knyshov nemůže reprezentovat Česko — Historie elektrárny a vily v Háji u Mohelnice — Dvoutýdenní výluka vlaků mezi Přerovem a Brnem — Holubník na půdě gymnázia v Bílovci — Nález historických hrobů na Olomoucku — Mladí umělci a hudební vydavatelství v Platu

              24. 3. 2023 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám