18. srpen 2020

Obsah dílu

Manuál pro provoz škol během epidemie — Manuál pro provoz škol během epidemie — Manuál pro provoz škol během epidemie — MNO obnovuje návštěvy — 60 pracovníků pošty v karanténě — Čápi způsobili výpadky elektřiny na Šternbersku — Policie odložila vyšteřování střelby ve FNO — Policie navrhla obžalobu za vyhrožování terorismu — Předání výnosu veřejné sbírky — Poslední den pro daňové přiznání — Spory o polní cesty u Hlučína — Výstraha před silnými bouřkami — Návštěva ruského konzula v Palkovicích — Začal literární festival Inverze

Části dílu

00:48
Manuál pro provoz škol během epidemie
  Školy se za dva týdny otevřou za zvýšených hygienických opatření. MŠMT ČR dnes představilo manuál pro všechny školy, jak bude vypadat vzdělávání v novém školním roce.
  01:24
  Manuál pro provoz škol během epidemie
   Vedení škol se také bude muset řídit tzv. semaforem, který MZ ČR používá prooznačování epidemiologické situace v jednotlivých okresech. Třídy by se mezi sebou měly co nejméně potkávat, to by mělo platit i v jídelně či družině.
   03:46
   Manuál pro provoz škol během epidemie
    Žvě Jana Huvarová, ředitelka ostravského Gymnázia Olgy Havlové.
    08:30
    MNO obnovuje návštěvy
     Ostravská městská nemocnice opět umožní návštěvy pacientů ve svých zařízeních. Před časem je zakázala v souvislosti s šířením nového koronaviru v MS kraji. V omezeném režimu, a to s rouškou, v určité dny, čas a v maximálním počtu 2, mohou lidé své blízké navštívit od zítřka. I v Havířově jsou návštěvy v tamním domově seniorů, kde se už dříve objevila nákaza,částečně povolené.
     09:16
     60 pracovníků pošty v karanténě
      Živě redaktor Jiří Šíma.
      11:28
      Čápi způsobili výpadky elektřiny na Šternbersku
       Krátké, ale časté výpadky elektřiny trápí obyvatele Šternberka a okolních obcí. Proud přestal fungovat naposledy v neděli v noci. Po obnovení dodávek přestaly některým místním fungovat elektrospotřebiče.
       Podle společnosti ČEZ souvisely výpadky s čápy, kteří poškodili izolátory na sloupech elektrického vedení.
       13:33
       Policie odložila vyšteřování střelby ve FNO
        Policie odložila případ střelby v ostravské fakultní nemocnici, kterou loni v prosinci nepřežilo 7 lidí a 2 byli zraněni. Rozhodla tak proto, že 42letý střelec je mrtvý. Krátce po činu spáchal sebevraždu. Závěry vyšetřování budou kriminalisté komentovat později, až bude rozhodnutí všem doručeno.
        13:54
        Policie navrhla obžalobu za vyhrožování terorismu
         Policisté také navrhli obžalovat 51letého muže z Ostravy, který v telefonátech na tísňovou linku opakovaně tvrdil, že je bojovníkem tzv. Islámského státu a požaduje milion amerických dolarů a natankované letadlo. V opačném případě vyhrožoval bombovým útokem v několika ostravských nákupních centrech. Pyrotechnici žádné výbušniny nenašli.
         14:35
         Předání výnosu veřejné sbírky
          Policista z Břevence na Olomoucku, který v červnu při povodních přišel o manželku, dostal peníze z veřejné sbírky. Sám pomohl zachránit život synovci, manželku strhnul proud. Výtěžek sbírky pomůže opravit povodní poškozený rodinný dům.
          16:45
          Poslední den pro daňové přiznání
           Poplatníci daně z příjmů za rok 2019 měli dnes poslední den pro odevzdání daňového přiznání i pro úhradu daně. Podatelny finančních úřadů byly většinou otevřené v prodloužených úředních hodinách. Fronty se v nich ale netvořily. Většina podnikatelů daňové přiznání podala už dříve.
           18:27
           Spory o polní cesty u Hlučína
            V Hlučíně usilují o obnovu polních cest. V posledních letechtakto znovu vznikly tři, čtvrtá a poslední měla vzniknout letos. Návrh získal podporu zastupitelů v rámci diskuze o participativním rozpočtu.
            Poté ovšem město projekt upravilo do podoby, která už se navrhovatelům nelíbí a postrádá podle nich smysl.
            20:42
            Výstraha před silnými bouřkami
             Silné bouřky s přívalovým deštěm a krupobitím podle meteorologů zasáhnou MS a částečně také OL kraj. Tam už odpoledne voda zatopila silnici mezi Novou Hradečnou a Dolní Libinou. Dál hrozí rozvodnění hlavně menších vodních toků a zatopení sklepů či podjezdů. Výstraha před bouřkami platí do dnešní 20. hodiny.
             21:05
             Návštěva ruského konzula v Palkovicích
              Palkovice na Frýdecko-Místecku navštívil generální konzul Ruska. Prohlédl si památník padlým zahraničním vojákům z 2. světové války. Ten nechala obec postavit před 2 lety u příležitosti 100. výročí založení republiky.
              21:59
              Začal literární festival Inverze
               Jáchym Topol, Jan Němec nebo Václav Marhoul. Jména, na která láká třetí ročník literárního festivalu Inverze. V Ostravě začal včera. Letos se z Dolních Vítkovic přesunul festival do centra Ostravy.
               Většina akcí bude na nábřeží řeky Ostravice, v nově vznikajícím Provozu u řeky a sousedním klubu.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               19. srpen 2020

               Přehled dílů

                
               Stopáž25 minut

               26. květen

               Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

               26. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               25. květen

               Bourání povrchu obchvatu Frýdku-Místku — Další opravy povrchů dálnic — Dětské skupiny nedostaly státní příspěvek — Zpoždění ve výplatě humanitárních dávek — Cena Gloria musealis pro Muzeum umění Olomouc — Doživotí za vraždu v herně — 11 let vězení za vraždu exmanželky — Volební sněm Agrární komory v Olomouci — Uzavírka silnice v Hukvaldech — Výběr ze sociálních sítí ČT — Přípravy 20. ročníku Colours of Ostrava — Začíná festival Dream Factory

               25. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               24. květen

               Budoucnost zimního stadionu v Olomouci — Rozpory ohledně nové multifunkční haly. — Slouční divadla a filharmonie v Olomouci. — Nový náměstek ostravského primátora. — Na Slovensko jen přes oficiální přechody. — Dva autobusy zamíří na Ukrajinu. — Výrazný nárůst boreliózy a encefalitidy — Cvičení horské služby v Dolní Moravě. — Lichtenštejnové na návštěvě Opavy. — Zahradníci zdražili, zájem o ně roste. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Přes 30 zásahů hasičů při bouřkách. / Dvě mláďata servalů v Zoo Ostrava. — Operační centrum pro lodní dopravu. — Příběhy Paměti národa v ČT.

               24. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               23. květen

               Pošta nabízí městům provoz poboček. — Silné bouřky na východě Česka. — Radní Olomouce chtějí multifunkční halu. — Kontroly na hranicích se Slovenskem. — 30 let Odborového léčebného ústavu. — Stan proti melanomu. — Cvičení hasičů v sutinách domů. — Začínají opravy obchvatu Frýdku-Místku. — Úklid v Jeseníkách před letní sezónou. — SOCIÁLNÍ SÍTĚ: Požár bytu ve Frýdku-Místku. / Záchrana muže z kontejneru na oděv. — Předseda Senátu v Olomouckém kraji. — Revitalizace zámeckého parku v Frýdku-Místku. — Odborníci zmapovali proměny hory Kněhyně.

               23. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               22. květen

               Ministři financí a kultury na Opavsku — Oteplení přeje zahrádkářům a chovatelům — Revitalizace ulice Přemyslovců v Ostravě — Nová terária v Zoo Olomouc — Zájem o letní studentské brigády — Zatěžovací zkouška nové lávky přes Bečvu — Natáčení Skrytých skvostů v Raduni

               22. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               19. květen

               Problémy se spádovostí na ZŠ — Spádovost na ZŠ — Spor samospráv a vlády kvůli dani z nemovistosti — Případ poplašné zprávy o tuberkulóze — Začala lázeňská sezona — Týden Jana Prokeše — 3D modely šilheřovických památek — Kontroly v ostravské hromadné dopravě — Nárůst počtu sov přírodě — Výběr ze sociálních sítí ČT — Začíná Festival muzejních nocí

               19. 5. 2023 na ČT1

               Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

               Napište nám