19. srpen 2020

Obsah dílu

Povodňová pohotovost v povodí Olše — Povodňová pohotovost v povodí Olše — iReportér České televize — Povodňová pohotovost v povodí Olše — V OKD nepřibyli nakažení — Vývoj počtu nakažených — Pravidla pro nošení roušek — Vlčí smečka vyvedla mláďata — Policie obvinila muže z vykrádání aut — Krajský soud v Olomouci potřebuje přísedící — NS odmítl dovolání útočníka na Kvitovou — Vypínání DVB-T — E-kniha k výročí úmrtí Leoše Janáčka

Části dílu

00:47
Povodňová pohotovost v povodí Olše
  Živě redaktor Jiří Šíma.
  02:43
  Povodňová pohotovost v povodí Olše
   Nejvyšší hladina je stále na řece Olši a v jejím povodí.
   04:32
   iReportér České televize
    A deštivé počasí bylo také hlavním tématem videí iReportérů České televize.
    05:03
    Povodňová pohotovost v povodí Olše
     Živě Petr Drobek z Českého hydrometeorologického ústavu v Ostravě.
     08:40
     V OKD nepřibyli nakažení
      Žádný nový pozitivní zaměstnanec. To jsou první výsledky preventivního testování pracovníků společnosti OKD. Od pondělka, kdy testy na dolech OKD začaly, bylo odebráno přes 1 100 vzorků.
      K dnešnímu dni už je vyhodnocena více než polovina. Testováni jsou všichni zaměstnanci kromě těch, kteří už COVID-19 prodělali.
      09:27
      Vývoj počtu nakažených
       V MS kraji přibylo včera 21 lidí, u kterých testy prokázaly nákazu koronavirem. Je to o 8 méně než o den dříve. Nakažených ubývá i na Karvinskua Frýdecko-Místecku. Naopak nové případy evidují hygienici ve Velkých Hošticích na Opavsku, kde onemocněl starosta, místostarosta a 2 úředníci. Další jsou v karanténě. Úřad momentálně nefunguje, je zavřená i knihovna.
       09:53
       Pravidla pro nošení roušek
        Kadeřnictví, kina, divadla, restaurace, dopravní prostředky, lékárny, všechna zdravotnická zařízení.
        Od 1. září bude na řadě míst opět povinné nošení roušek. V říjnu se budou nosit také ve volebních místnostech. Výjimku budou mít děti do 2 let a osoby s poruchou intelektu.
        11:18
        Vlčí smečka vyvedla mláďata
         Vlčí smečka, která se před několika lety usadila ve Slezských Beskydech na česko-polském pomezí, přivedla na svět vlčata. Jedná se o vůbec první potvrzené rozmnožování vlků v dané oblasti od jejich návratu v 90. letech. Mladé vlky zachytily fotopasti ochránců přírody. Výskyt vlků v Beskydech ale nedělá radost chovatelům hospodářských zvířat.
         14:48
         Policie obvinila muže z vykrádání aut
          Nejméně 13 aut vykradl v Ostravě 22letý recidivista. Jejich majitelé škodu předběžně vyčíslili na 150 tis. Kč. Auta muž vykrádal především v ostravské části Přívoz. Buď vylomil dveře, nebo cihlou rozbil boční okno.
          15:55
          Krajský soud v Olomouci potřebuje přísedící
           Olomoucká pobočka Krajského soudu v Ostravě shání přísedící. Tzv. soudci z lidu tam řeší ekonomické delikty i nejzávažnější případy včetně vražd. Kvůli rostoucímu počtu a složitosti soud přidává i další senát. Přísedících ale u českých soudů spíš ubývá. V roce 1990 jich bylo 20 tis., teď necelých 6.
           18:07
           NS odmítl dovolání útočníka na Kvitovou
            Nejvyšší soud podle serveru Seznam zprávy odmítl dovolání Radima Žondry, který před 4 lety napadl tenistku Petru Kvitovou a pořezal ji. Za útok si ve vězení odpykává 11letý trest, jejž mu vyměřil soudce odvolacího soudu. Původně dostal trest 8letý. Nejvyšší soud dovolání zamítl proto, že podle trestního řádu nebyly naplněny důvody pro podání dovolání.
            18:36
            Vypínání DVB-T
             Už jen týden mohou diváci na severu Moravy a Slezska sledovat programy České televize ve standardu DVB-T. Pracovníci radiokomunikací ho ve čtvrtek 27. srpna vypnou na všech regionálních vysílačích v obou krajích. Příjem DVBT2,tedy kanálů v HD rozlišení, bude možný jen s novější televizí nebo set-top boxem. Časem se změna dotkne i komerčních stanic.
             21:52
             E-kniha k výročí úmrtí Leoše Janáčka
              Národní divadlo moravskoslezské vydává k výročí úmrtí Leoše Janáčka obrazovou e-knihu. Mapuje v ní celkem 15 inscenací všech 9 skladatelových oper s důrazem na jejich scénografii. Všechny byly uvedené na jevišti ostravského divadla, které jako druhé na světě nastudovalo kompletní Janáčkovo dílo.
              Přehrát celé video
              Stopáž25 minut
              Další díl
              20. srpen 2020

              Přehled dílů

               
              Stopáž26 minut

              2. červen

              Start sezony úzkokolejky — Odchyt nandua pampového — Žaloba za povodeň — Hygienici u nádrží — Opava má titul — Výuka stomatologie — Noc kostelů — sochy v parku

              2. 6. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              1. červen

              Začal Janáčkův festival — Koupaliště otevřela — Nový majitel strojíren — Policie odložila šetření — Méně včelího moru — Týden čtení — Nový systém parkování na Svatém Kopečku. — Festival ZUŠ — Strategický plán online — Začal Zlínský festival

              1. 6. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              31. květen

              Začala rekonstrukce OD Breda. — Dohled památkářů na opravy historických objektů. — Stížnosti na hluk v okolí obchvatu. — Nejvyšší soud řeší kauzu Studénka. — Změny na seznamu rušených pošt v Prostějově. — Pštros ve volné přírodě u Olomouce — Silný povrchový otřes na Karvinsku. — Prestižní turnaj v plážovém volejbale. — Pamětní deska ostravskému lékaři a legionáři. — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: První mláďata krajty zelené v Zoo Ostrava. / Truck trial v Mohelnici. — Otec v podání Norberta Lichého.

              31. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              30. květen

              Vondrák zůstává hejtmanem — Odpady se v Biskupicích zpracovávat nebudou — Penězokazci před VS — Sdílená kola v Olomouci — Nový majitel Meopty — Nová ředitelka Divadla loutek a — Závod aut na vodíkový pohon — Další osud Gearworks — PŘEHLED ZE SOCIÁLNÍCH SÍTÍ: Přepadení zlatnictví v Kopřivnici. / Strážníci pomáhali řidičům v nouzi. — Umělá inteligence v Třinci

              30. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              29. květen

              ANO o důvěře Vondrákovi — Spor ekologů o trať — Smrt klíčové svědkyně — Zelenina potřebným — Nová zubařská křesla — Socha patronky Olomouce — Hřbitov pro zvířata v Přerově — Pocta divadlu v Aréně

              29. 5. 2023 na ČT1
              Stopáž25 minut

              26. květen

              Přemnožení hraboši na polích na Hané — Škody po přemnožených hraboších — Velký zájem o kempy a karavany — Změny v tarifu jízdného ODIS — ŘSD připravuje stavbu D35 u Olomouce — Kniha o starostovi Janu Prokešovi — Opravená terasa v Květné zahradě v Kroměříži — Návrh na pojmenování nábřeží — Dobrovolníci obnovují turistické trasy — Jízda motocyklů Palackého tisícovka — ZUŠ Open představuje činnost uměleckých škol

              26. 5. 2023 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám