26 minut

20. srpna 2020

Obsah dílu

Začala letní Flora Olomouc — Zrušené akce v krajích — Vývoj počtu nakažených — Nákaza ve Velkých Hošticích — Vláda opět změnila pravidla pro roušky — Následky silných dešťů — Začíná výluka na trati Ostrava - Opava — Nejasnosti ohledně testování v lázních — Volit budou i lidé v karanténě — Lékaři vyzývají k prevenci — Kvalita vody ke koupání — Interiér baziliky na Svatém Kopečku je hotový — Román Šikmý kostel

Části dílu

00:55
Začala letní Flora Olomouc
  Za přísných hygienických opatření kvůli koronaviru začala letní etapa mezinárodní květinové výstavy
  Flora Olomouc. Pořadatelé se tentokrát zaměřilina krásu a tajemství městských zahrádek, dvorků a zákoutí. Jarní část výstavy se v dubnu kvůli COVIDU nekonala. To se stalo poprvé za 60 let její existence.
  03:37
  Zrušené akce v krajích
   Řada akcí se ale musela kvůli koronaviru zrušit nebo přesunout na jiný termín. Kterých událostí v MS a OL kraji se to týkalo toto léto, shrne Kristýna Prokešová.
   05:00
   Vývoj počtu nakažených
    Za včerejšek přibylo v MS kraji 35 nových případů koronaviru. Podle hejtmana kraje Iva Vondráka se ale počty nakažených v kraji v průměru snižují. Pozitivně testovaných na 100 tis. obyvatel je už více na Opavsku než na Frýdecko-Místecku. To je přitom na celostátním semaforu v zelené barvě spolu s Prahou. Na Karvinsku je pak podíl nakažených už stejný jako v Ostravě nebo na Olomoucku.
    05:27
    Nákaza ve Velkých Hošticích
     Živě redaktorka Kateřina Golasovská.
     07:44
     Vláda opět změnila pravidla pro roušky
      Vláda opět změnila pravidla pro nošení roušek. Od 1. září nebudou povinné ve školách. Nosit se nebudou ani v obchodech, restauracích a službách, jako jsou kadeřnictví nebo pedikúra. Zavádět se budou jen v případě, když se zhorší situace.
      08:59
      Následky silných dešťů
       V povodí Olše se dál potýkajís následky extrémních dešťů. Ty poničily některé silnice, hráze rybníků a zemědělcům úrodu. Začínají se sčítat škody. Místní podobně intenzivní deště nepamatují desítky let.
       11:35
       Začíná výluka na trati Ostrava - Opava
        Cestující vlakem mezi Ostravou-Svinovem a Opavou ode dneška čeká 2měsíční výluka. Skončí až 20. října. Důvodem jsou sanační práce na trati, jako zpevnění svahu nebo úprava zabezpečovacího zařízení. Pro cestující tohoto frekventovaného úseku postižení dopravci zajistili náhradní autobusovou dopravu.
        13:48
        Nejasnosti ohledně testování v lázních
         Lázně v MS kraji řeší nejasnosti ohledně testování svých pacientů. Ti totiž musí mít při nástupu do zařízení negativní test na COVID-19 starý maximálně 4 dny. Spousta z nich ale do lázní přijíždí bez tohoto potvrzení. To pak musí lázně hradit z vlastních peněz nebo nástup klientům posunout do doby, než s negativním testem přijdou. Lázeňská zařízení tak přicházejí o klienty i peníze.
         16:27
         Volit budou i lidé v karanténě
          V říjnových krajských a senátních volbách budou moci za vymezených podmínek hlasovat i voliči, kteří jsou v nařízené karanténě kvůli koronaviru. Počítá s tím zákon, který dnes horní komora schválila. Lidé budou hlasovat buď z auta na speciálních místech, případně si vyžádají příjezd speciální volební komise. Zákon teď dostane k podpisu prezident.
          16:49
          Lékaři vyzývají k prevenci
           Lékaři opakovaně připomínají, že by lidé kvůli koronaviru neměli odkládat preventivní vyšetření.
           A to obzvlášť ta, která by mohla včas odhalit onkologická onemocnění. I proto lékaři některým pacientům vysvětlují, že kvůli obavám z onemocnění COVID-19 není na místě odkládat léčbu. Většina oddělení nemocnic funguje už od prázdnin v běžném režimu.
           19:09
           Kvalita vody ke koupání
            Koupání v rybníku Pod hradem v Bohušově na Bruntálsku je dál zakázané. Hygienici nedoporučují koupání ani na několika místech Slezské Harty či v nádržích Těrlická přehradaa Brušperk. Důvodem je rozsáhlý výskyt toxických sinic či cerkárií. V OL kraji je kvalita sledovaných vod podle portálu www.koupacivody.cz vhodná ke koupání.
            19:33
            Interiér baziliky na Svatém Kopečku je hotový
             Lidé mířící k poutnímu místu na Svatém Kopečku v Olomouci musí ještě do pátku počítat s omezením. Bazilika Navštívení Panny Marie je pro veřejnost uzavřená. Tentokrát už ale naposledy, restaurátoři a řemeslníci po téměř 2 letech dokončují poslední detaily rozsáhlé rekonstrukce interiéru chrámu.
             21:43
             Román Šikmý kostel
              Ostravská spisovatelka Karin Lednická oživila část města, kterou pohřbila důlní činnost. Děj svého románu Šikmý kostel zasadila do Karviné před více jak 100 lety. Jediné, co dnes bývalé město připomíná, je nahnutý kostel a hřbitov. Románová kroniká, která patří k nejčtenějším a nejprodávanějším titulům na českém trhu, začíná velkým důlním neštěstím.
              Přehrát celé video
              Stopáž26 minut
              Další díl
              21. srpna 2020

              Přehled dílů

              4600 dostupných
              Stopáž25 minut

              24. července

              24. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              23. července

              23. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              22. července

              Armáda plánuje oživení přerovského letiště

              22. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              19. července

              Začala stavba koncertní haly — Přestavba mrakodrapu podle E. Jiřičné — Možné hromadné výpovědi v Liberty — Skončila přestavba sportovní haly v Konici — Speciální vyšetření pro potápěče — Porušování pravidel jízdy po dálnici — Výběr ze sociálních sítí ČT — Festival z pohledu hendikepovaných — Festivalové darování kostní dřeně — Jan Souček na fóru Meltingpot — Pokračují Colours of Ostrava — Druhý den festivalu Colours of Ostrava

              19. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              18. července

              Do Mošnova míří investice za 3,5 mld. — Dopravní kolaps Olomouce — Setkání evropských cyklokoordinátorů — Půjčka kraje pro 654 zaměstnanců Liberty — Návrat armády na letiště v Bochoři — Soud zahladil trest bývalému hejtmanovi — Zmírňování následků bleskových povodní — Vysoké teploty během letních festivalů — První den Colours of Ostrava

              18. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              17. července

              Přípravy před začátkem festivalu — Největší hvězdy Colours of Ostrava — Colours of Ostrava 2024 — Praktická stránka letošních Colours — Dolní Vítkovice jako fenomén — Fronty na úřadech kvůli pasům — Zasedání Rady ČT v Ostravě — Dopravní omezení v Přerově — Sezóna nakládání okurek — Rekonstrukce Těšínského divadla — Roste počet levandulových polí

              17. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              16. července

              Kandidátní listiny pro krajské volby — Bortící se cyklostezka na Přerovsku — 14 let za pokus o upálení — Pomoc českých hasičů v Bulharsku — Pomoc Úřadu práce zaměstnancům Liberty — Počítačové viry jako obrazy — Přestavba historické továrny za 3 mld. — Z Krnova na nejsevernější bod Evropy — Příprava areálu pro Colours of Ostrava — Vytíženost ostravských hotelů — Výběr ze sociálních sítí — Letní škola slovanských studií — Nový mural v ostravských vítkovicích

              16. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              15. července

              Příčiny a následky extrémního počasí — Výstraha před vysokými teplotami — Prodej dalších pozemků v zóně v Mošnově — Transformace dětských domovů — Rekonstrukce frýdecké baziliky — Další případ utonuí v Olomouckém kraji — Krádeže na koupalištích — Výběr ze sociálních sítí — Zemřel režisér a dramatur Ivan Misař — Zájem o psí hotely o prázdninách

              15. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              12. července

              Liberty bez pomoci státu — Průběh krize v huti Liberty — Dva utonulí na Olomoucku — Petice proti zasypání lomu v Mladecku — 30 let Lázní Klimkovice — Uzavření lesů u Plumlova kvůli kalamitě — Škody na hřbitově v Českém Těšíně — Výběr ze sociálních sítí — Zrušená teknoparty v Rýmařově — Historie frýdecko-místeckých textilek

              12. 7. 2024 na ČT1
              Stopáž25 minut

              11. července

              Jednání vlády s odbory Liberty — Možné dopady krize v huti Liberty — Policie obvinila výrobce pervitinu — Zával v polském Dole Rydultowy — Následky bouřek na Novojičínsku — Práce v horkém počasí — Prázdninové rekonstrukce škol — V kůži hendikepovaných na zkoušku

              11. 7. 2024 na ČT1

              Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

              Napište nám