Obsah dílu

Vzpomínky na utrpení v bohumínském bytě — Vyšetření pokračuje — Obnova domu se komplikuje — Pieta za oběti — Vražda dítěte před soudem — Flora s hygienickými opatřenými — Covid centrum ve FNO — Požár lesa — Projekt Nové lauby — Hvězdárny lákají na Perseidy — Dobrovolníci zdobí oddělení

Části dílu

01:01
Vzpomínky na utrpení v bohumínském bytě
  Pozůstalí přeživších po sobotní tragédii v Bohumíně neprožívají jednoduché období. Trápí je hyenismus na sociálních sítích, zveřejňované lži, ztráta blízkých a nejistá budoucnost. Část postižené rodiny dnes založila transparentní účet na podporu rodiny.
  03:56
  Vyšetření pokračuje
   Muž, který je obviněný kvůli zapálení bytu v Bohumíně, byl od soudu převezen do Prahy, kde byl přijat do výkonu vazby. Uvedla to mluvčí Vězeňské služby České republiky Petra Kučerová. Do jaké věznice byl muž přijat,nepotvrdila, podle informací České televize by to ale měla být věznice Pankrác, kde je i nemocnice. Policisté pokračují ve vyšetřování případu.
   04:40
   Obnova domu se komplikuje
    Panelový dům v Bohumíně se dnes technikům podařilo částečně napojit na elektřinu. Nájemníkům by tak měla téct už i teplá voda. A v provozu už je taky přípojka plynu. Zástupci pojišťovny začali sčítat škody po požáru a následném hašení. Některé části domu jsou natolik poškozeny, že bude nutná jejich výměna.
    06:47
    Pieta za oběti
     Příbuzní a známí zesnulých se v úterý večer sešli u pietního místa přímo pod okny domu, kde se tragédie odehrála. Společně vzpomínali na 11 obětí žhářského útoku. Na místo pokládali svíčky, kytky nebo rodinné fotografie.
     08:50
     Vražda dítěte před soudem
      23letá žena, která podle obžaloby loni v srpnu v Přerově pod vlivem drog brutálně zavraždila svou 3letou dceru, si byla podle znalců vědoma svého jednání. Droga dezorganizovala její myšlení a chování, vzápětí po činu však byla schopna reálné reflexe, uvedl dnes u soudu znalec. Svědčí o tom především slova, která vyřkla chvíli po vraždě. Otázka její příčetnosti byla zásadní pro to, aby se případ dostal před olomoucký soud. Ten se případem označovaným kriminalisty za nejotřesnější v jejich praxi zabývá od pondělka.
      09:21
      Flora s hygienickými opatřenými
       Přísná hygienická opatření budou doprovázet letošní Floru Olomouc. Ta na místním výstavišti proběhne koncem srpna. Stánky a expozice budou rozmístěny tak, aby se zamezilo kumulaci návštěvníků a mohly být dodrženy předepsané rozestupy. Pracovníci budou kontrolovat nošení roušek uvnitř pavilonů a regulovat počet návštěvníků pavilonu. Jarní část Flory se poprvé za 60 let kvůli pandemii neuskutečnila.
       09:51
       Covid centrum ve FNO
        V MS kraji včera opět stoupl počet nových případů koronaviru. Podle hygieniků se nákaza potvrdila u 35 lidí. Nejvíce případů je na Frýdecko-Místecku. V regionu se onemocnění vyskytlo v celkem 6 ohniscích.
        11:51
        Požár lesa
         Celé odpoledne hasiči zasahovali u požáru lesa u Dolního Újezdu na Lipnicku. Les hořel v prudkém kopci a k jeho uhašení bylo povoláno 12 jednotek, vrtulník i čtyřkolka. Na místě budou hasiči až do dnešního večera.
         13:37
         Projekt Nové lauby
          Zbytky dřevo-hliněných středověkých obydlí, šperky a keramika. To je část nálezu archeologů, kteří téměř rok pracují přímo v centru Ostravy. Vzniká tam projekt s názvem Nové lauby. V místech, kde žila ve středověku šlechta, by měl do 3 let stát nový bytový dům.
          16:23
          Hvězdárny lákají na Perseidy
           Živě ředitelka Planetária Ostrava, Ivana Marková.
           22:24
           Dobrovolníci zdobí oddělení
            Dobrovolníci malují dětské pokoje ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Pomoct přišlo 15 lidí, mezi nimi jsou například bývalí pacienti nebo učitelé. Centrum dětské traumatologie a chirurgie se totiž stěhuje do větších prostor. Nemocnice bude tedy schopná ubytovat více dětí i s jejich rodiči. Pacienty začne do nového centra přijímat od září.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            13. srpen 2020

            Přehled dílů

             
            Stopáž25 minut

            24. březen

            Frýdek-Místek řeší bývalý silniční průtah — Vliv obchvatů na intenzitu dopravy — Nákupy v Polsku i přes zdražení dál lákají — Nový počítačový tomograf v Krnově — Vandal podřezal posed u Darkovic — Stepan Knyshov nemůže reprezentovat Česko — Historie elektrárny a vily v Háji u Mohelnice — Dvoutýdenní výluka vlaků mezi Přerovem a Brnem — Holubník na půdě gymnázia v Bílovci — Nález historických hrobů na Olomoucku — Mladí umělci a hudební vydavatelství v Platu

            24. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            23. březen

            Malé platy ve veřejných vysokých školách — Vysoké teploty vystřídá po víkendu mráz — Lyžařská střediska zavírají — První lesní požár na Olomoucku — Život se spinální svalovou atrofií — Čestný doktorát pro Petera Filipa — Přípravy kempů a karavanů na sezónu — Výuka podnikání podle vzoru z Finska — 30 let tvorby fotografky Libuše Jarcovjákové — Začíná festival Jeden svět

            23. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            22. březen

            Macura založil nový klub zastupitelů. — Budoucnost koalice v Ostravě — Plán na rušení poboček pošty — Podle svědka otravu bečvy nezpůsobila Energoaqua — Kázeňské řízení kvůli výstřelu v MŠ — Nález munice na trase budoucího obchvatu Olomouce — Roubenka z Komorní Lhotky míří do skanzenu — Policie šetří okolnosti zastřelení psa — Školení kvůli růstu kyberkriminality — Začaly jarní práce, zemědělci avizují zdražení — ČT spustí nové mutace Událostí v regionech — Premiéra taneční fantazie Hora

            22. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            21. březen

            Vyšší absence žáků v základních školách. — Spekulace o budoucnosti primátora Tomáše Macury. — Vrchní soud potvrdil podmínku za přípravu útoku. — Žalobkyně navrhuje za vraždu 30 let až doživotí. — Klesají stavy anglického plnokrevníka. — Restaurovaný motocykl ČZ 150c. — Pohyb obyvatelstva — Fyzioterapie u zvířat. — Nové učebny na vývoj her a e-sportu. — Grafik Pavel Hlavatý slaví kulatiny výstavou.

            21. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            20. březen

            Hrčava má po opakovaných volbách nové vedení — Zrušené komunální volby v Hrčavě — Přípravy projektu Eden Silesia — MS Deník: Macura chce pokračovat — Zájem o studium na Ostravské univerzitě — Studie největší fotovoltaické elektrárny v Česku — V Dobrochově začínají sázet květiny — Ve slepém rameni Odry uhynuly ryby — Den otevřených dveří ve vodárnách — Lékaři FN Ostrava se učí znakový jazyk — Projektové dny na Slezském gymnáziu v Opavě — Na dotek v Komorní scéně Aréna

            20. 3. 2023 na ČT1
            Stopáž25 minut

            17. březen

            ČD hlavním dopravcem v Moravskoslezském kraji. — Prevence přemnožení komárů. — Roste počet případů nákazy svrabem. — Play-off hokejové extraligy. — Nová výluková aplikace z univerzity Palackého v Olomouci. — Začíná sezóna na hradech a zámcích. — Začátek sezóny památek v Moravskoslezském kraji. — Léčba trombózy u onkologicky nemocných. — Organizace pomáhá s doučováním. — Začalo natáčení druhé série krimi seriálu Stíny v mlze.

            17. 3. 2023 na ČT1

            Události v regionech (Ostrava) na sociálních sítích

            Napište nám