Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj

Obsah dílu

Vzpomínky na utrpení v bohumínském bytě

Pozůstalí přeživších po sobotní tragédii v Bohumíně neprožívají jednoduché období. Trápí je hyenismus
na sociálních sítích, zveřejňované lži, ztráta blízkých a nejistá budoucnost. Část postižené rodiny
dnes založila transparentní účet na podporu rodiny.

Vyšetření pokračuje

Muž, který je obviněný kvůli zapálení bytu v Bohumíně, byl od soudu převezen do Prahy, kde byl přijat do výkonu vazby. Uvedla to mluvčí Vězeňské služby České republiky Petra Kučerová. Do jaké věznice byl muž přijat,nepotvrdila, podle informací České televize by to ale měla být věznice Pankrác,
kde je i nemocnice. Policisté pokračují ve vyšetřování případu.

Obnova domu se komplikuje

Panelový dům v Bohumíně se dnes technikům podařilo částečně napojit na elektřinu. Nájemníkům by tak měla téct už i teplá voda. A v provozu už je taky přípojka plynu. Zástupci pojišťovny začali sčítat škody po požáru a následném hašení. Některé části domu jsou natolik poškozeny, že bude nutná jejich výměna.

Pieta za oběti

Příbuzní a známí zesnulých se v úterý večer sešli u pietního místa přímo pod okny domu, kde se tragédie odehrála. Společně vzpomínali na 11 obětí žhářského útoku. Na místo pokládali svíčky, kytky nebo rodinné fotografie.

Vražda dítěte před soudem

23letá žena, která podle obžaloby loni v srpnu v Přerově pod vlivem drog brutálně zavraždila
svou 3letou dceru, si byla podle znalců vědoma svého jednání. Droga dezorganizovala její myšlení a chování, vzápětí po činu však byla schopna reálné reflexe, uvedl dnes u soudu znalec. Svědčí o tom především slova, která vyřkla chvíli po vraždě. Otázka její příčetnosti byla zásadní pro to, aby se případ dostal před olomoucký soud. Ten se případem označovaným kriminalisty za nejotřesnější v jejich praxi zabývá od pondělka.

Flora s hygienickými opatřenými

Přísná hygienická opatření budou doprovázet letošní Floru Olomouc. Ta na místním výstavišti
proběhne koncem srpna. Stánky a expozice budou rozmístěny tak, aby se zamezilo kumulaci návštěvníků a mohly být dodrženy předepsané rozestupy. Pracovníci budou kontrolovat nošení roušek uvnitř pavilonů a regulovat počet návštěvníků pavilonu. Jarní část Flory se poprvé za 60 let kvůli pandemii neuskutečnila.

Covid centrum ve FNO

V MS kraji včera opět stoupl počet nových případů koronaviru. Podle hygieniků se nákaza potvrdila u 35 lidí. Nejvíce případů je na Frýdecko-Místecku. V regionu se onemocnění vyskytlo v celkem 6 ohniscích.

Požár lesa

Celé odpoledne hasiči zasahovali u požáru lesa u Dolního Újezdu na Lipnicku. Les hořel v prudkém kopci a k jeho uhašení bylo povoláno 12 jednotek, vrtulník i čtyřkolka. Na místě budou hasiči až do dnešního večera.

Projekt Nové lauby

Zbytky dřevo-hliněných středověkých obydlí, šperky a keramika. To je část nálezu archeologů,
kteří téměř rok pracují přímo v centru Ostravy. Vzniká tam projekt s názvem Nové lauby. V místech,
kde žila ve středověku šlechta, by měl do 3 let stát nový bytový dům.

Hvězdárny lákají na Perseidy

Živě ředitelka Planetária Ostrava, Ivana Marková.

Dobrovolníci zdobí oddělení

Dobrovolníci malují dětské pokoje ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Pomoct přišlo 15 lidí, mezi nimi jsou například bývalí pacienti nebo učitelé. Centrum dětské traumatologie a chirurgie se totiž stěhuje
do větších prostor. Nemocnice bude tedy schopná ubytovat více dětí i s jejich rodiči. Pacienty začne do nového centra přijímat od září.

Přehrát vše

Máte námět na reportáž? Napište nám!

  • rz-ostrava[at]ceskatelevize.cz
  • telefon: 596 201 229 / 736 531 743
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD