25 minut

29. březen 2022

Část: Milost pro šéfa Lesní správy Lány Miloši Balákovi

Obsah dílu

Headlines — Předepisování léků uprchlíkům — Česko vyhostí dalšího pracovníka ruské ambasády — Nejistá budoucnost pivovaru Budvar — České gripeny pohlídají Pobaltí — Přípravy na plzeňské Slavnosti svobody — Milost pro šéfa Lesní správy Lány Miloši Balákovi — Požár srubu v Osvětimanech — Rozsudek muzeum Litoměřice — Soud řeší kauzu H-Systému — Nárůst požárů porostů na jižní Moravě — Palič nadával a vyhrožoval hasičům — Padající kameny ohrožují řidiče — Zvýšil se zájem o dřevo na topení — Konec rekonstrukce strakonického muzea

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv
  01:18
  Předepisování léků uprchlíkům
   Jak v Česku přibývá válečných uprchlíků z Ukrajiny a jak se zabydlují na konkrétních místech, přibývají taky coby pacienti v ordinacích praktických lékařů. Ti ale ne všem můžou vyhovět právě tou péčí, kterou potřebují.
   05:05
   Česko vyhostí dalšího pracovníka ruské ambasády
    Po 18 zaměstnancích s diplomatickým krytím před rokem, v době nových informací o kauze výbuchů ve Vrběticích, dnes Česko rozhodlo o vyhoštění dalšího, jednoho pracovníka ruského velvyslanectví v Praze. Ministerstvo zahraničí ho prohlásilo za nežádoucí osobu - Česko musí opustit během tří dnů.
    05:49
    Nejistá budoucnost pivovaru Budvar
     Českobudějovický pivovar Budvar zatím neví, jak se vyrovná se ztrátou ruského trhu. Z něj se tento český státní podnik stáhl před měsícem na základě vlastního rozhodnutí jako jeden z prvních, hned po začátku ruské invaze na Ukrajinu.
     07:28
     České gripeny pohlídají Pobaltí
      Pětice letadel JAS-39 Gripen ze základny v Čáslavi odletěla do Litvy na sedmou mezinárodní misi.
      09:03
      Přípravy na plzeňské Slavnosti svobody
       Plzeňské Slavnosti svobody - oslavy osvobození západních Čech armádou USA na konci 2. světové války, pořádané od pádu komunistického režimu, od roku 1990, se letos zase budou konat v obvyklém, plném programu, v ulicích a na náměstích Plzně.
       11:20
       Milost pro šéfa Lesní správy Lány Miloši Balákovi
        Prezident Miloš Zeman udělil milost šéfovi Lesní správy Lány Miloši Balákovi. Ten byl odsouzený za ovlivňování veřejné zakázky v Lánské oboře. Hrad to oznámil na svých webových stránkách - prezident to na dnešním jednání sdělil ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi.
        12:01
        Požár srubu v Osvětimanech
         Zhruba 15 milionovou škodu způsobil v noci na dnešek požár hospody, kterou v Osvětimanech na Uherskohradišťsku vlastní firma hradního kancléře Vratislava Mynáře. Vyšetřovatelé zatím nevyloučili ani žhářství.
         13:46
         Rozsudek muzeum Litoměřice
          Krajský soud v Ústí nad Labem potvrdil dřívější rozsudek okresního soudu v Litoměřicích. Ten potrestal bývalou ředitelku tamějšího muzea Evu Štíbrovou za porušení povinnosti při správě cizího majetku. Udělil jí tříletý trest vězení odložený na zkušební dobu pěti let.
          15:56
          Soud řeší kauzu H-Systému
           Přes 18 milionů korun s úroky má zaplatit bytové družstvo Svatopluk konkurznímu správci H-Systemu - Josefu Monsportovi. Jde o nájemné za neoprávněné užívání celkem 60 bytů v Horoměřicích u Prahy, a to mezi lety 2016 a 2018.
           17:24
           Nárůst požárů porostů na jižní Moravě
            Ke zhruba 250 požárům lesních porostů vyjeli jihomoravští hasiči od začátku roku. Vloni jich za stejné období evidovali jen 31. Nejvíce zásahů zatím měli na Brněnsku. Požáry v přírodě, které se šíří kvůli trvajícímu suchu si v regionu vyžádaly i jedno úmrtí a sedm zraněných.
            19:30
            Palič nadával a vyhrožoval hasičům
             Muž z Domažlicka vypaloval i přes zákaz velké plochy trávy. Navíc hasiče, kteří na místo dorazili, nechtěl na svůj pozemek pustit, nadával jim a vyhrožoval dalším plošným pálením. Na případ, který se stal minulý pátek, upozornili plzeňští hasiči. Za plošné pálení porostu totiž hrozí pokuta až 25 000 korun jednotlivci, nebo až 500 000 korun podnikateli či firmě.
             20:11
             Padající kameny ohrožují řidiče
              Uvolněný několika tunový skalní masiv hrozí pádem na silnici v Karlových Varech. Situace už je tak vážné, že přilehlou komunikaci vedení města po dohodě s geotechnikem uzavřelo. Zhruba dvoukilometrovým úsekem na Mariánskolázeňské ulici teď řidiči nejméně dva měsíce neprojedou.
              21:23
              Zvýšil se zájem o dřevo na topení
               Kvůli vysokým cenám energií se lidé vrací k vytápění dřevem. Jeho cena ale v dohledné době vzroste. Kvůli tomu už policie řeší i krádeže na skládkách dřeva. Ministerstvo životního prostředí chce dokonce omezit dotace na výměnu starých kotlů za plynové.
               23:02
               Konec rekonstrukce strakonického muzea
                Strakonické muzeum se v těchto dnech téměř po čtyřech letech otevírá návštěvníkům. Skončila jedna z největších rekonstrukcí, za 140 milionů korun. Návštěvníci uvidí pět nových expozic, které jsou pro město typické.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                30. březen 2022

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                6. červen

                Revitalizace brownfieldů a výstavba bytů — V Plzni začalo vyklízení "Skleněného pekla" — Rozsáhlý výpadek elektřiny na Karlovarsku — Požár pneuservisu ve Starém Mateřově — Přípravy na finále konferenční ligy v Edenu — Zálohování PET lahíví a plechovek — Protipožární hlídky v Českém Švýcarsku — Výstraha před silným deštěm a bouřkami — Odpočívadla na D3 u Chotýčan budou hotová v září — Usazení ocelových nosníků nového mostu — Vlci na Šumavě se podílejí na odlovu přemnožené spárkaté zvěře — Desítky fotografů a botaniků sestavují vůbec největší atlas rostlin v Česku — Aršík známek s prezidentem — Náhradní trasa do Boubínského pralesa

                6. 6. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                5. červen

                Další pokles reálných mezd v Česku — Kupní síla v regionech — Srážka vlaku s kamionem na Kroměřížsku — Bezpečnost na železničních přejezdech — Železniční nehoda na Šumavě — Ve službách developera — Odkoupení rozestavěné budovy v Ústí nad Labem — Požár lesa v Krušných horách — Nedostatek srážek sužuje téměř celé Česko — Policie dopadla muže, který v Praze zlomil čelist kolemjdoucímu pejskaři — Kamiony a těžké stroje ničí silnice — Stavba jedné z největších dobíjecích stanic pro elektromobily v Česku — Kožní ambulance v Prachaticích — Skončila oprava Staroměstského jezu — Výluka vysílače Chomutov–Jedlová hora

                5. 6. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                2. červen

                Zpomalení staveb kvůli krachu firmy — Oprava mostu Milenia v Plzni — Školy v přírodě hledají možné úspory — V Posázaví začíná letní sezona — Bezpečné cestování autem na dovolenou — Poškození půdy při těžbě dřeva na Šumavě — Poříční oddíl pražské policie zaháji sezonu — Zákaz vjezdu v ranních hodinách k základní škole ve Žďáru nad Sázavou — Hasičům v celém Česku přibývají výjezdy kvůli včelím rojům — Otevření tramvajové trati po rekonstrukci na trase Ohrada–Palmovka — Vojenské cvičení v Litvínovicích — Nový parkovací dům v Pardubicích — Na Olomoucku se podařilo chytit nandua — Ochrana zvěře před následkem senosečí — Kvete jetel nachový — Začíná noc kostelů

                2. 6. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                1. červen

                Mimořádná valorizace důchodů — Zákaz napouštění bazénů kvůli suchu — V Břasích na Rokycansku hrozí nedostatek pitné vody — Nový systém plateb za svoz odpadu — Smrtelná nehoda na Liberecku — Soud zamítl žalobu za obsazení rypadla — Nejteplejší den tohoto týdne — Obchvat Náchoda má povolení — Další jednání o spolufinancování pošty — Rizikové úseky nehod aut s tramvajemi — Syrský řidič převážel 32 nelegálních migrantů — Porušování zákazu vstupu do lesa — Na jihu Čech začala vodácká sezona — Začíná samosběr jahod

                1. 6. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                31. květen

                Přibývá otrav dravců karbofuranem — Deset let od ničívých povodní v roce 2013 — Ochrana Mělníku před povodněmi — Osm varen pervitinu odhalili kriminalisté v Praze — Pád vrtulníku u Kunětic — Projekt stomatologické kliniky v Lokti — Větřní marně hledá nového pediatra — Nehoda nákladního auta na Vsetínsku — Bezpečnost cyklistů na silnicích — Největší české překladiště zásilek — Česko zažívá zatím nejteplejší dny letošního roku — Za usmrcení z nedbalosti dostal táborový vedoucí podmínku — Velký zájem o tuzemské kempy — Vrchol Sněžky znovu obepínají ochranné sítě — Karlovy Vary přijdou o letní kino

                31. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                30. květen

                Zítra je poslední den na zaplacení daně z nemovitosti — Daň z nemovitosti zřejmě čekají změny — Přeshraniční prevence lesních požárů — Období požárů v krajině se prodlužuje — Podvodní zámečníci — Obžalovaný za usmrcení dítěte je ve vazbě — Převýchova rotvailerů, kteří napadli holčičku na Plzeňsku — Příbývá lidí s alergií na včelí nebo vosí bodnutí — Podezření na týrání ve věznici — Otevření obchvatu Staré Boleslavi — Oprava soch apoštolů ze staroměstského orloje — Jednání o sloučení škol v Liberci — Lidé chtějí zabezpečení klatovské Černé věže — Výcvik pražských hasičů pod vodou — Začíná rekonstrukce českobudějovické Slavie — Nová podoba ulice v Jihlavě budí rozpaky

                30. 5. 2023 na ČT1

                Napište nám