Události v regionech (Praha)

29. březen 2022

Část: Nejistá budoucnost pivovaru Budvar

Obsah dílu

Headlines — Předepisování léků uprchlíkům — Česko vyhostí dalšího pracovníka ruské ambasády — Nejistá budoucnost pivovaru Budvar — České gripeny pohlídají Pobaltí — Přípravy na plzeňské Slavnosti svobody — Milost pro šéfa Lesní správy Lány Miloši Balákovi — Požár srubu v Osvětimanech — Rozsudek muzeum Litoměřice — Soud řeší kauzu H-Systému — Nárůst požárů porostů na jižní Moravě — Palič nadával a vyhrožoval hasičům — Padající kameny ohrožují řidiče — Zvýšil se zájem o dřevo na topení — Konec rekonstrukce strakonického muzea

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv
  01:18
  Předepisování léků uprchlíkům
   Jak v Česku přibývá válečných uprchlíků z Ukrajiny a jak se zabydlují na konkrétních místech, přibývají taky coby pacienti v ordinacích praktických lékařů. Ti ale ne všem můžou vyhovět právě tou péčí, kterou potřebují.
   05:05
   Česko vyhostí dalšího pracovníka ruské ambasády
    Po 18 zaměstnancích s diplomatickým krytím před rokem, v době nových informací o kauze výbuchů ve Vrběticích, dnes Česko rozhodlo o vyhoštění dalšího, jednoho pracovníka ruského velvyslanectví v Praze. Ministerstvo zahraničí ho prohlásilo za nežádoucí osobu - Česko musí opustit během tří dnů.
    05:49
    Nejistá budoucnost pivovaru Budvar
     Českobudějovický pivovar Budvar zatím neví, jak se vyrovná se ztrátou ruského trhu. Z něj se tento český státní podnik stáhl před měsícem na základě vlastního rozhodnutí jako jeden z prvních, hned po začátku ruské invaze na Ukrajinu.
     07:28
     České gripeny pohlídají Pobaltí
      Pětice letadel JAS-39 Gripen ze základny v Čáslavi odletěla do Litvy na sedmou mezinárodní misi.
      09:03
      Přípravy na plzeňské Slavnosti svobody
       Plzeňské Slavnosti svobody - oslavy osvobození západních Čech armádou USA na konci 2. světové války, pořádané od pádu komunistického režimu, od roku 1990, se letos zase budou konat v obvyklém, plném programu, v ulicích a na náměstích Plzně.
       11:20
       Milost pro šéfa Lesní správy Lány Miloši Balákovi
        Prezident Miloš Zeman udělil milost šéfovi Lesní správy Lány Miloši Balákovi. Ten byl odsouzený za ovlivňování veřejné zakázky v Lánské oboře. Hrad to oznámil na svých webových stránkách - prezident to na dnešním jednání sdělil ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi.
        12:01
        Požár srubu v Osvětimanech
         Zhruba 15 milionovou škodu způsobil v noci na dnešek požár hospody, kterou v Osvětimanech na Uherskohradišťsku vlastní firma hradního kancléře Vratislava Mynáře. Vyšetřovatelé zatím nevyloučili ani žhářství.
         13:46
         Rozsudek muzeum Litoměřice
          Krajský soud v Ústí nad Labem potvrdil dřívější rozsudek okresního soudu v Litoměřicích. Ten potrestal bývalou ředitelku tamějšího muzea Evu Štíbrovou za porušení povinnosti při správě cizího majetku. Udělil jí tříletý trest vězení odložený na zkušební dobu pěti let.
          15:56
          Soud řeší kauzu H-Systému
           Přes 18 milionů korun s úroky má zaplatit bytové družstvo Svatopluk konkurznímu správci H-Systemu - Josefu Monsportovi. Jde o nájemné za neoprávněné užívání celkem 60 bytů v Horoměřicích u Prahy, a to mezi lety 2016 a 2018.
           17:24
           Nárůst požárů porostů na jižní Moravě
            Ke zhruba 250 požárům lesních porostů vyjeli jihomoravští hasiči od začátku roku. Vloni jich za stejné období evidovali jen 31. Nejvíce zásahů zatím měli na Brněnsku. Požáry v přírodě, které se šíří kvůli trvajícímu suchu si v regionu vyžádaly i jedno úmrtí a sedm zraněných.
            19:30
            Palič nadával a vyhrožoval hasičům
             Muž z Domažlicka vypaloval i přes zákaz velké plochy trávy. Navíc hasiče, kteří na místo dorazili, nechtěl na svůj pozemek pustit, nadával jim a vyhrožoval dalším plošným pálením. Na případ, který se stal minulý pátek, upozornili plzeňští hasiči. Za plošné pálení porostu totiž hrozí pokuta až 25 000 korun jednotlivci, nebo až 500 000 korun podnikateli či firmě.
             20:11
             Padající kameny ohrožují řidiče
              Uvolněný několika tunový skalní masiv hrozí pádem na silnici v Karlových Varech. Situace už je tak vážné, že přilehlou komunikaci vedení města po dohodě s geotechnikem uzavřelo. Zhruba dvoukilometrovým úsekem na Mariánskolázeňské ulici teď řidiči nejméně dva měsíce neprojedou.
              21:23
              Zvýšil se zájem o dřevo na topení
               Kvůli vysokým cenám energií se lidé vrací k vytápění dřevem. Jeho cena ale v dohledné době vzroste. Kvůli tomu už policie řeší i krádeže na skládkách dřeva. Ministerstvo životního prostředí chce dokonce omezit dotace na výměnu starých kotlů za plynové.
               23:02
               Konec rekonstrukce strakonického muzea
                Strakonické muzeum se v těchto dnech téměř po čtyřech letech otevírá návštěvníkům. Skončila jedna z největších rekonstrukcí, za 140 milionů korun. Návštěvníci uvidí pět nových expozic, které jsou pro město typické.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                30. březen 2022

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                24. březen

                Výjimka pro kasino v Jablonci nad Nisou — Referendum o hazardu v Kladně — Výjimečný trest za napadení a pokus o znásilnění pro Asmata Širzáda — Komunální volby v obcích bez zastupitelstva — Vedení obce Prameny na Chebsku — Drahé byty v Praze — Znečištěné vlaky v Praze a středních Čechách — Rozsáhlý požár v Soběsukách — Regulace prodeje kratomu — Očkování proti ptačí chřipce — 110 let od smrti lyžařů Hanče a Vrbaty — Architekt Královéhradeckého kraje — Festival světla v Plzni — Rozkvetlé mandlovníky v Hustopečích

                24. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                23. březen

                Největší nákaza spálou za 10 let — Nadprůměrné teploty v Česku — Hasiči po zimě hlásí opět požáry v přírodě — Nové ohnisko ptačí chřipky v malochovu v Libomyšli na Berounsku — Navýšení dotací pro venkovské prodejny — Jedovatá rtuť ve vodní nádrži skalka — Petice proti vysokým cenám za teplo — Vodní záchranáři čekají na novou základnu — Jednání vedení Prahy o mostu na Výtoni — Problémy výrobce zdravotnických roušek — Začala oprava přivaděče na D1 u Jihlavy — Podvodné telefonáty připravují lidi o peníze — Trest pro lékaře za nevhodnou léčbu, která způsobila smrt dítěte — Socha pro pražský Památník ticha — Raketomet pro Ukrajinu

                23. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                22. březen

                Lidé vrátili 800 tun nepoužitých léků — Ochrana zemědělské půdy — Zadržení podezřelých z pobodání muže — Trest za usmrcení dvou mužů v Adršpachu — Transformace České pošty — Policie v Liberci kontrolovala nádraží — Prodloužení těžby v Bílině o pět let — Problémy s opěrnými zdmi v Karlových Varech — Hlučná Matějská pouť — Rozšíření Událostí v regionech — Nedostatek peněz na stavbu přivaděčů k dálnici D35 — Bývalý klášter bude sloužit hendicapovaným

                22. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                21. březen

                ÚS zrušil část městské vyhlášky o nočním klidu — Problémy s hlukem řeší taky řada dalších měst — Čtyři dvouleté podmíněné tresty a jedno zproštění obžaloby — Nehoda kradeného auta — Vloni se v Česku narodilo nejméně dětí od roku 2004 — Únik neznámých látek do Labe — Obnova lesů na západě Čech — Pelhřimovská nemocnice dlouhodobě hledá desítku lékařů a sester — Zvýšení mezd lékařů karlovarské nemocnice — Hnízdění kriticky ohrožených sokolů — Mapa míst pro fotovoltaické elektrárny — V Holýšově dnes začalo fungovat adaptační centrum pro cizince — Obnova hospodářského dvora na zámku Zákupy — Muž z Frýdlantska prodával drogy z okna svého bytu — Hasiči a policisté pomáhají s odchytem zvířat

                21. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                20. březen

                Omezení na silnicích — Zelenina by v obchodech měla začít zlevňovat — Stavební povolení pro další úsek D35 — Rozhodnutí o železniční trati z Plzně do Německa — Nedostatek míst ve školách — Portál nehod mapuje rizikové křižovatky — Úprava nebezpečné křižovatky v Sokolově — Přemnožení potkani v Liberci — Lyžařské areály ukončují sezonu — Jarní údržba lanovky na Petřín — Stoupl zájem o solární panely — Od dubna plynulejší doprava v Hradci Králové — Autobusy na Ukrajinu — Reorganizace výrobce kol BP Lumen — Šumava si dnes připomíná výroční vyhlášení národního parku

                20. 3. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                17. březen

                Města a obce proti zvyšování daně z nemovitosti — Dopad zvýšení daně z nemovitosti na nájemníky — Mladoboleslavská policie zastřelila muže — Případy obtěžování studentek na univerzitě — Spor o nové záplavové zóny podél Labe — Uzavřená frekventovaná silnice v Litomyšli — Uzavření turistické trasy v rezervaci Kaňon Labe — Stoupl zájem o maturitní obory v Českých Budějovicích — Nedostatek míst na základních školách — Klokánek v Janovicích nad Úhlavou končí — Zákaz návštěv v pelhřimovské nemocnici — Nárůst výskytu svrabu v Česku — Přesun exponátu nosorožce bílého severního z Česka do Keni — Obnova okolí Vávrovských rybníků

                17. 3. 2023 na ČT1

                Napište nám