25 minut

29. března 2022

Část: Předepisování léků uprchlíkům

Obsah dílu

Headlines — Předepisování léků uprchlíkům — Česko vyhostí dalšího pracovníka ruské ambasády — Nejistá budoucnost pivovaru Budvar — České gripeny pohlídají Pobaltí — Přípravy na plzeňské Slavnosti svobody — Milost pro šéfa Lesní správy Lány Miloši Balákovi — Požár srubu v Osvětimanech — Rozsudek muzeum Litoměřice — Soud řeší kauzu H-Systému — Nárůst požárů porostů na jižní Moravě — Palič nadával a vyhrožoval hasičům — Padající kameny ohrožují řidiče — Zvýšil se zájem o dřevo na topení — Konec rekonstrukce strakonického muzea

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv
  01:18
  Předepisování léků uprchlíkům
   Jak v Česku přibývá válečných uprchlíků z Ukrajiny a jak se zabydlují na konkrétních místech, přibývají taky coby pacienti v ordinacích praktických lékařů. Ti ale ne všem můžou vyhovět právě tou péčí, kterou potřebují.
   05:05
   Česko vyhostí dalšího pracovníka ruské ambasády
    Po 18 zaměstnancích s diplomatickým krytím před rokem, v době nových informací o kauze výbuchů ve Vrběticích, dnes Česko rozhodlo o vyhoštění dalšího, jednoho pracovníka ruského velvyslanectví v Praze. Ministerstvo zahraničí ho prohlásilo za nežádoucí osobu - Česko musí opustit během tří dnů.
    05:49
    Nejistá budoucnost pivovaru Budvar
     Českobudějovický pivovar Budvar zatím neví, jak se vyrovná se ztrátou ruského trhu. Z něj se tento český státní podnik stáhl před měsícem na základě vlastního rozhodnutí jako jeden z prvních, hned po začátku ruské invaze na Ukrajinu.
     07:28
     České gripeny pohlídají Pobaltí
      Pětice letadel JAS-39 Gripen ze základny v Čáslavi odletěla do Litvy na sedmou mezinárodní misi.
      09:03
      Přípravy na plzeňské Slavnosti svobody
       Plzeňské Slavnosti svobody - oslavy osvobození západních Čech armádou USA na konci 2. světové války, pořádané od pádu komunistického režimu, od roku 1990, se letos zase budou konat v obvyklém, plném programu, v ulicích a na náměstích Plzně.
       11:20
       Milost pro šéfa Lesní správy Lány Miloši Balákovi
        Prezident Miloš Zeman udělil milost šéfovi Lesní správy Lány Miloši Balákovi. Ten byl odsouzený za ovlivňování veřejné zakázky v Lánské oboře. Hrad to oznámil na svých webových stránkách - prezident to na dnešním jednání sdělil ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi.
        12:01
        Požár srubu v Osvětimanech
         Zhruba 15 milionovou škodu způsobil v noci na dnešek požár hospody, kterou v Osvětimanech na Uherskohradišťsku vlastní firma hradního kancléře Vratislava Mynáře. Vyšetřovatelé zatím nevyloučili ani žhářství.
         13:46
         Rozsudek muzeum Litoměřice
          Krajský soud v Ústí nad Labem potvrdil dřívější rozsudek okresního soudu v Litoměřicích. Ten potrestal bývalou ředitelku tamějšího muzea Evu Štíbrovou za porušení povinnosti při správě cizího majetku. Udělil jí tříletý trest vězení odložený na zkušební dobu pěti let.
          15:56
          Soud řeší kauzu H-Systému
           Přes 18 milionů korun s úroky má zaplatit bytové družstvo Svatopluk konkurznímu správci H-Systemu - Josefu Monsportovi. Jde o nájemné za neoprávněné užívání celkem 60 bytů v Horoměřicích u Prahy, a to mezi lety 2016 a 2018.
           17:24
           Nárůst požárů porostů na jižní Moravě
            Ke zhruba 250 požárům lesních porostů vyjeli jihomoravští hasiči od začátku roku. Vloni jich za stejné období evidovali jen 31. Nejvíce zásahů zatím měli na Brněnsku. Požáry v přírodě, které se šíří kvůli trvajícímu suchu si v regionu vyžádaly i jedno úmrtí a sedm zraněných.
            19:30
            Palič nadával a vyhrožoval hasičům
             Muž z Domažlicka vypaloval i přes zákaz velké plochy trávy. Navíc hasiče, kteří na místo dorazili, nechtěl na svůj pozemek pustit, nadával jim a vyhrožoval dalším plošným pálením. Na případ, který se stal minulý pátek, upozornili plzeňští hasiči. Za plošné pálení porostu totiž hrozí pokuta až 25 000 korun jednotlivci, nebo až 500 000 korun podnikateli či firmě.
             20:11
             Padající kameny ohrožují řidiče
              Uvolněný několika tunový skalní masiv hrozí pádem na silnici v Karlových Varech. Situace už je tak vážné, že přilehlou komunikaci vedení města po dohodě s geotechnikem uzavřelo. Zhruba dvoukilometrovým úsekem na Mariánskolázeňské ulici teď řidiči nejméně dva měsíce neprojedou.
              21:23
              Zvýšil se zájem o dřevo na topení
               Kvůli vysokým cenám energií se lidé vrací k vytápění dřevem. Jeho cena ale v dohledné době vzroste. Kvůli tomu už policie řeší i krádeže na skládkách dřeva. Ministerstvo životního prostředí chce dokonce omezit dotace na výměnu starých kotlů za plynové.
               23:02
               Konec rekonstrukce strakonického muzea
                Strakonické muzeum se v těchto dnech téměř po čtyřech letech otevírá návštěvníkům. Skončila jedna z největších rekonstrukcí, za 140 milionů korun. Návštěvníci uvidí pět nových expozic, které jsou pro město typické.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                30. března 2022

                Přehled dílů

                4591 dostupných
                Stopáž26 minut

                15. července

                Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                15. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. července

                Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                12. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                11. července

                Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                11. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                10. července

                Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                10. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                9. července

                Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                9. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                8. července

                8. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                4. července

                Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

                4. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                3. července

                Bezpečnost při plavbě na řekách — Počet kapitánů — Začíná stavba dalsího úseku dálnice D6 — Nový vlakový terminál v Liberci — Situace na regionálních letištích — Letiště Praha kvůli problémům s odbavením zavazadel shání brigádníky — Podnikání žen na mateřské dovolené — V Praze pokračuje XVII. všesokolský slet — Charita na MFF v Karlových Varech — Protipožární cvičení v Českém Švýcarsku — Hasiči posilují protipožární hlídky — Přehlídka ochotnického divadla ve Volyni — Nová kastelánka na hradě Svojanov

                3. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                2. července

                Letiště má potíže s odbavováním — Problémy s odbavováním na letišti — Hradec čistí město od dočasných staveb — Řidičům začal sloužit obchvat Rokytna — Protipovodňová opatření v Písku — Bezbariérový přístup do stanice metra Jiřího z Poděbrad — Problémy s bezdomovci v Hlinsku — Přípravy na olympijský festival v Mostě — Projekt solární elektrárny v Ralsku — Nová onkologie v Karlových Varech — Nová onkologie v Karlových Varech — Jihlava omezuje venčení psů v centru — Začal mezinárodní šachový festival — Při nehodách na železnici v Česku zemřelo v první půlce roku 107 lidí — Park pojmenovaný podle Adolfa Borna — Koroužkování čápů černých v Brdech

                2. 7. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                1. července

                Nový stavební zákon přináší změny — Poplatky za stavební povolení — Dopady změn stavebního zákona — Potyčka na poli skončila střelbou — Dvě mrtvá těla po požáru — Dopravní omezení na pražské magistrále — Výluka na lince metra C — Jak fungují v praxi zastávky na znamení — Další škody po přívalových deštích — Úroda ovoce v ČR — Sesuv svahu u Libochovan na Litoměřicku — Branický most po půl roce opět v provozu — Obavy o dětské oddělení v Rokycanské nemocnici — Jiří Mádl představil na KVIFF snímek Vlny — Automatizovaná prodejna v Hořicích — Unikátní snubní prsteny Rožmberků

                1. 7. 2024 na ČT1

                Napište nám