25 minut

29. březen 2022

Část: Headlines

Obsah dílu

Headlines — Předepisování léků uprchlíkům — Česko vyhostí dalšího pracovníka ruské ambasády — Nejistá budoucnost pivovaru Budvar — České gripeny pohlídají Pobaltí — Přípravy na plzeňské Slavnosti svobody — Milost pro šéfa Lesní správy Lány Miloši Balákovi — Požár srubu v Osvětimanech — Rozsudek muzeum Litoměřice — Soud řeší kauzu H-Systému — Nárůst požárů porostů na jižní Moravě — Palič nadával a vyhrožoval hasičům — Padající kameny ohrožují řidiče — Zvýšil se zájem o dřevo na topení — Konec rekonstrukce strakonického muzea

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv
  01:18
  Předepisování léků uprchlíkům
   Jak v Česku přibývá válečných uprchlíků z Ukrajiny a jak se zabydlují na konkrétních místech, přibývají taky coby pacienti v ordinacích praktických lékařů. Ti ale ne všem můžou vyhovět právě tou péčí, kterou potřebují.
   05:05
   Česko vyhostí dalšího pracovníka ruské ambasády
    Po 18 zaměstnancích s diplomatickým krytím před rokem, v době nových informací o kauze výbuchů ve Vrběticích, dnes Česko rozhodlo o vyhoštění dalšího, jednoho pracovníka ruského velvyslanectví v Praze. Ministerstvo zahraničí ho prohlásilo za nežádoucí osobu - Česko musí opustit během tří dnů.
    05:49
    Nejistá budoucnost pivovaru Budvar
     Českobudějovický pivovar Budvar zatím neví, jak se vyrovná se ztrátou ruského trhu. Z něj se tento český státní podnik stáhl před měsícem na základě vlastního rozhodnutí jako jeden z prvních, hned po začátku ruské invaze na Ukrajinu.
     07:28
     České gripeny pohlídají Pobaltí
      Pětice letadel JAS-39 Gripen ze základny v Čáslavi odletěla do Litvy na sedmou mezinárodní misi.
      09:03
      Přípravy na plzeňské Slavnosti svobody
       Plzeňské Slavnosti svobody - oslavy osvobození západních Čech armádou USA na konci 2. světové války, pořádané od pádu komunistického režimu, od roku 1990, se letos zase budou konat v obvyklém, plném programu, v ulicích a na náměstích Plzně.
       11:20
       Milost pro šéfa Lesní správy Lány Miloši Balákovi
        Prezident Miloš Zeman udělil milost šéfovi Lesní správy Lány Miloši Balákovi. Ten byl odsouzený za ovlivňování veřejné zakázky v Lánské oboře. Hrad to oznámil na svých webových stránkách - prezident to na dnešním jednání sdělil ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi.
        12:01
        Požár srubu v Osvětimanech
         Zhruba 15 milionovou škodu způsobil v noci na dnešek požár hospody, kterou v Osvětimanech na Uherskohradišťsku vlastní firma hradního kancléře Vratislava Mynáře. Vyšetřovatelé zatím nevyloučili ani žhářství.
         13:46
         Rozsudek muzeum Litoměřice
          Krajský soud v Ústí nad Labem potvrdil dřívější rozsudek okresního soudu v Litoměřicích. Ten potrestal bývalou ředitelku tamějšího muzea Evu Štíbrovou za porušení povinnosti při správě cizího majetku. Udělil jí tříletý trest vězení odložený na zkušební dobu pěti let.
          15:56
          Soud řeší kauzu H-Systému
           Přes 18 milionů korun s úroky má zaplatit bytové družstvo Svatopluk konkurznímu správci H-Systemu - Josefu Monsportovi. Jde o nájemné za neoprávněné užívání celkem 60 bytů v Horoměřicích u Prahy, a to mezi lety 2016 a 2018.
           17:24
           Nárůst požárů porostů na jižní Moravě
            Ke zhruba 250 požárům lesních porostů vyjeli jihomoravští hasiči od začátku roku. Vloni jich za stejné období evidovali jen 31. Nejvíce zásahů zatím měli na Brněnsku. Požáry v přírodě, které se šíří kvůli trvajícímu suchu si v regionu vyžádaly i jedno úmrtí a sedm zraněných.
            19:30
            Palič nadával a vyhrožoval hasičům
             Muž z Domažlicka vypaloval i přes zákaz velké plochy trávy. Navíc hasiče, kteří na místo dorazili, nechtěl na svůj pozemek pustit, nadával jim a vyhrožoval dalším plošným pálením. Na případ, který se stal minulý pátek, upozornili plzeňští hasiči. Za plošné pálení porostu totiž hrozí pokuta až 25 000 korun jednotlivci, nebo až 500 000 korun podnikateli či firmě.
             20:11
             Padající kameny ohrožují řidiče
              Uvolněný několika tunový skalní masiv hrozí pádem na silnici v Karlových Varech. Situace už je tak vážné, že přilehlou komunikaci vedení města po dohodě s geotechnikem uzavřelo. Zhruba dvoukilometrovým úsekem na Mariánskolázeňské ulici teď řidiči nejméně dva měsíce neprojedou.
              21:23
              Zvýšil se zájem o dřevo na topení
               Kvůli vysokým cenám energií se lidé vrací k vytápění dřevem. Jeho cena ale v dohledné době vzroste. Kvůli tomu už policie řeší i krádeže na skládkách dřeva. Ministerstvo životního prostředí chce dokonce omezit dotace na výměnu starých kotlů za plynové.
               23:02
               Konec rekonstrukce strakonického muzea
                Strakonické muzeum se v těchto dnech téměř po čtyřech letech otevírá návštěvníkům. Skončila jedna z největších rekonstrukcí, za 140 milionů korun. Návštěvníci uvidí pět nových expozic, které jsou pro město typické.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                30. březen 2022

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                4. říjen

                Silné bouřky a likvidace škod — Obnovení provozu na železnici — Vězeň na útěku — Chladící kapalina poranila děti — Pravidla práce na železniční trati — Navýšení počtu pěstounů — Podezřelý vývoz techniky do zahraničí — Zvýšené kontroly migrantů na hranicích — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Na Trutnovsku začala topná sezona — Cyklisté v lesích staví nelegální tratě — Ideální čas pro očkování proti chřipce — Mezinárodní vojenské cvičení na Karlovarsku — Otevření speciální školy po rekonstrukci

                4. 10. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                3. říjen

                Dva mrtví a dva zranění po srážce s vlakem — Teplé září prodloužilo zemědělcům sezonu — Meteorologové varují před silným větrem — Nehoda sanitky a dodávky v Brně — Policejní honičku zažila v noci na dnešek dálnice D1 — Únik kyseliny salicylové na gymnáziu v Kroměříži — Výročí sjednocení Německa — Odpor proti stavbě větrníků v Santiniho krajině — Posílení bezpečnostních hlídek ve vlacích — Pochod za snížení rychlosti v centru Prahy — Vzrostl zájem o exotické dovolené — Výměna zastávkových přístřešků téměř dokončena — Kouřová zkouška v tunelech na D8 — Výletní loď Máj musela kvůli závadě z Máchova jezera

                3. 10. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                2. říjen

                Nedostatek zubních pohotovostí — V regionech chybí stomatologové — Začala stavba ochranného valu u dolu Turów — Výročí požáru Luční boudy — Policisté zasahovali při řádění fanoušků — Nouzové přistání horkovzdušného balonu — Registrace ukrajinských aut v Česku — Oprava Šítkovského jezu — Spor o nájem letiště v Líních — Kontroverze kolem nové sportovní haly v Pardubicích — V hrázi Orlíku vznikne přečerpávací elektrárna — Nedostatek změstnanců v sociálních službách — Obyvatelé Chodova se dočkají obchvatu — Hartigova ulice místo Koněvovy

                2. 10. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                29. září

                Podzimní vlna respiračních onemocnění — Zásoby léků v lékárnách — Polsko otevřelo rychlostní silnici S3 ke Královci — Uzavírka dálnice D10 — Den pro kamiony — Heliport na Vltavě pro záchranářské vrtulníky stále chybí — Česká pošta zrušila aukci areálu v Praze na Pankráci — Zrušení podchodu v Českých Budějovicích — Zraněná dívka po nehodě pouťové aktrakce — Už čtyři mrtví cyklisté na Šumavě — Policie zadržela a obvinila čtyřicetiletého žháře, který zakládal požáry v Plzni — Otevření pardubických Automatických mlýnů — Policie ukončila vyšetřování červnového vystoupení burlesky na Slavnostech růžového vína v Třebíči — Zazimování hausbótů na Orlíku — Přehrada Jesenice má málo vody — 400 let Luční boudy

                29. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                27. září

                Nespokojenost zaměstnanců s benefity — Vzrostla obliba práce z domova — Firmy se rozšiřují, zaměstnanci chybí — Požár v Českém Švýcarksu — Základní úroková sazba zůstane na 7 % — Neznámý zdroj otravy v plzeňské škole — Útok roje sršňů v brněnských Židenicích — Kriminalisté v Karlovarském kraji stíhají podezřelého z propagace a podpory terorismu — Závažná pochybení zjistilo ŘSD při provádění údržbových prací — O železnici rozhodl sousední kraj — Smartwings přestanou létat z malých regionálních letišť — Petice za farmářské trhy během adventu — Veřejné projednání spalovny v Opatovicích — Opravy na zámku Karlova Koruna — Příprava na národní svatováclavské oslavy — Požár v Českém Švýcarsku aktuálně — Milostivé léto na jihu Čech

                27. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                26. září

                Startuje program Oprav dům po babičce — Kritéria pro získání dotace — ŘSD vyvlastní pozemky na D3 u Tábora — Německo připravuje stálé kontroly na hranici s Českem — 2,5 milionu zmizelo z radnice v Týništi nad Orlicí — Policejní honička na D1 — V Dalovicích vzpomínají na zastřelenou ženu — 4 roky vězení pro studenta z Českých Budějovic — Ohrožení stavby gigafactory — Při nehodě na Orlickoústecku auto skončilo na zahradě rodinného domu — Uber oficiálním dopravcem na letiště Václava Havla — Výstava představuje svobodné zednáře — Na Ústecku roste kriminalita dětí — Koleje po přesunu chrámu v Mostě — Rekordní suma pro chlapce s vzácnou nemocí

                26. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                25. září

                Prodej budovy pošty v Jindřišské ulici — Hospodaření České pošty — Pošta ve Chřibské opět na prodej — Energetická konzultační střediska — Kompromis emisní normy Euro 7 — Otevření obchvatu Horní Lukavice — Komplikace na dálnici D3 — Nelegálních migrantů v ČR přibývá — Násilná smrt ženy na Karlovarsku — Hasiči likvidovali noční požáry — Policie navrhla obžalovat ředitele ústavu ve Vejprtech Viktora Koláčka — Nové vakcíny proti covidu-19 — Sanace skal u Špindlerova Mlýna — Ženisté z Bechyně se vrátili ze Slovinska — Benefiční koncert pro pardubickou Charitu — Začali podzimní výlovy

                25. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                22. září

                Projekty krajů z dotačních programů — Jednání hejtmanů v Teplicích — Šestnáct let za vraždu a nedovolené ozbrojování — Rozsudek za vzpouru ve věznici — Den za obnovu lesa — Zvýšení DPH u neslazených nápojů — Střelba v Uherském Hradišti — Následky výbuchu domu na Prostějovsku — Závěrečný večer festivalu Zlatá Praha — Policisté dopadli sériového lupiče — Hasiči časteji likvidují požáry kuchyní — České dráhy prodaly zbývající část pozemků na pražském smíchovském nádraží — Opravené náměstí ve Světlé nad Sázavou — Rekord v návštěvnosti hlásí letos Karlovarský kraj — Větší zájem turistů o památky na konci léta — Společný let balonů v Mikulově — Začíná 36. ročník filmového festivalu Finále Plzeň

                22. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                21. září

                Lékaři se bouří proti přesčasům — Jednání o přesčasech lékařů — Celníci evidují nárůst nelegálního alkoholu — Nelegální dovoz cigaret z Turecka — Výbuch v rodinném domě na Prostějovsku — Zamčené zásilky v libereckém depu — Skončila elektronická dražba komplexu poštovních budov na pražské Pankráci — Zrušení nebezpečného přejezdu — Protest obránců zvířat — Objasnění vraždy Otýlie Vranské — Další požár v bývalém hotelu Máj — Nejhorší sezona na Teplé Vltavě — Výhled počasí — Nejasnosti kolem sbírky dětských ilustrací v Českém Krumlově — Letos už po čtyřiadvacáté vytváří sklárna Ajeto ceny Thálie

                21. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                20. září

                Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Jednání o problémech v Krušnohoří — Ochrana vzácných krušnohorských bučin — V Česku roste počet nakažených covidem-19 — Kriminalisté dopadli násilníka z Náchoda — Tragická nehoda čtyř nákladních aut — Soudní spor o sesuv na D8 — Společný projekt krajů k veřejné dopravě — Podezřelá série požárů v Plzni — Ochrana dravých ryb na Lipně — Vývoj cen potravin — Zprošťující rozsudek v kauze městských bytů v Praze 1 — Případ padělání poštovních známek — Divoká prasata na Šumavě jsou radioaktivní mnohem déle než od havárie v Černobylu

                20. 9. 2023 na ČT1

                Napište nám