30. březen 2022

Obsah dílu

Headlines — Vláda schválila navýšení životního a existenčního minima - od dubna o 10 procent. — Stěhování střediska pro uprchlíky — Stěhování center pro uprchlíky. — Problémy s vyplácením humanitární dávky. — Výstavba dálnice D11 do Polska. — Peníze na vodovody v blízkosti Turówa — Omezování služeb České pošty — 77 000 odběratelů bez dodávek vody. — Ubytování pro běžence i v nemocnicích. — Začleňování válečných uprchlíků z Ukrajiny do života v Česku. — Horolezcům v Českém ráji začíná sezona — 60 let národních kulturních památek — Rekviem za Madeleine Albrightovou

Části dílu

00:18
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:19
  Vláda schválila navýšení životního a existenčního minima - od dubna o 10 procent.
   Nouzový stav, zavedený kvůli snazšímu zvládání vlny válečných uprchlíků z Ukrajiny, bude platit do konce května - do té doby byl nově prodloužen.
   01:59
   Stěhování střediska pro uprchlíky
    V Hradci Králové poprvé mění adresu. Z Kongresového centra se stěhuje do dvou podlaží úřadu.
    04:01
    Stěhování center pro uprchlíky.
     Stěhovat se bude i největší a nejvytíženější Asistenční centrum v zemi, které zatím funguje v Kongresovém centru v Praze na Vyšehradě a odbavuje největší počet válečných uprchlíků z Ukrajiny, kteří do Česka přijíždějí, a vyřizuje pro ně náležitosti.
     04:46
     Problémy s vyplácením humanitární dávky.
      Vyplácení humanitárních dávek - 5-ti tisíc korun přicházejícím válečným uprchlíkům z Ukrajiny poněkud vázne - i přesto, že si tito lidi v Česku hned zřizují potřebné bankovní účty.
      06:34
      Výstavba dálnice D11 do Polska.
       Polská dálnice S3, na kterou bude v Krkonoších navazovat česká dálnice D11, bude až k Baltskému moři u Svinoústí dotažená v polovině roku 2024 - za 2 roky. Ale její navazující pokračování v podobě "D-11-ky" v Česku by mělo být hotové zřejmě až o další dva roky později.
       08:28
       Peníze na vodovody v blízkosti Turówa
        Ve fondu už je 857 milionů korun, které do něj Polsko poslalo jako jednu ze smluvně dohodnutých kompenzací. Podle prvních propočtů je nicméně zřejmé, že suma na vše potřebné stačit nebude.
        10:27
        Omezování služeb České pošty
         V Aši špatně a nedostatečně funguje Česká pošta: Je to tak od začátku roku, odkdy si poštovní doručovatelé zásilky pro Aš musí vyzvedávat až v Chebu.
         13:14
         77 000 odběratelů bez dodávek vody.
          Kvůli havárii potrubí v Líšnické ulici: Kvůli komplikovanému přístupu zabralo celý den jen to, aby se dělníci vodáren k poškozenému potrubí pod zemí dostali.
          15:08
          Ubytování pro běžence i v nemocnicích.
           Třeba ta jindřichohradecká na jihu Čech poskytla bývalou budovu Léčebny dlouhodobě nemocných, kterou už pacienti nevyužívali. Několik rodin našlo azyl i v areálu Dětské psychiatrické nemocnice v Opařanech.
           16:35
           Začleňování válečných uprchlíků z Ukrajiny do života v Česku.
            Živý vstup Ivo Brániše a Kateřiny Bibenové.
            19:53
            Horolezcům v Českém ráji začíná sezona
             Agentura ochrany přírody a krajiny schválila lezení v tamních skalách na dalších pět let. Než se horolezci vrátí do skal, měli by se informovat o změnách v pravidlech. Ochránci přírody je totiž před sezonou upravili.
             21:36
             60 let národních kulturních památek
              Dnes je to přesně 60 let, kdy byly nejvýznamnější české pamětihodnosti prohlášeny za národní kulturní památky. V roce 1962 jich tuto ochranu dostalo 33. Odkazují na nejstarší dějiny českého státu.
              23:40
              Rekviem za Madeleine Albrightovou
               V katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě arcibiskup Dominik Duka právě teď slouží zádušní mši za Madeleine Albrightovou. My se tam těmito záběry díváme živě.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               31. březen 2022

               Přehled dílů

                
               Stopáž25 minut

               2. červen

               Zpomalení staveb kvůli krachu firmy — Oprava mostu Milenia v Plzni — Školy v přírodě hledají možné úspory — V Posázaví začíná letní sezona — Bezpečné cestování autem na dovolenou — Poškození půdy při těžbě dřeva na Šumavě — Poříční oddíl pražské policie zaháji sezonu — Zákaz vjezdu v ranních hodinách k základní škole ve Žďáru nad Sázavou — Hasičům v celém Česku přibývají výjezdy kvůli včelím rojům — Otevření tramvajové trati po rekonstrukci na trase Ohrada–Palmovka — Vojenské cvičení v Litvínovicích — Nový parkovací dům v Pardubicích — Na Olomoucku se podařilo chytit nandua — Ochrana zvěře před následkem senosečí — Kvete jetel nachový — Začíná noc kostelů

               2. 6. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               1. červen

               Mimořádná valorizace důchodů — Zákaz napouštění bazénů kvůli suchu — V Břasích na Rokycansku hrozí nedostatek pitné vody — Nový systém plateb za svoz odpadu — Smrtelná nehoda na Liberecku — Soud zamítl žalobu za obsazení rypadla — Nejteplejší den tohoto týdne — Obchvat Náchoda má povolení — Další jednání o spolufinancování pošty — Rizikové úseky nehod aut s tramvajemi — Syrský řidič převážel 32 nelegálních migrantů — Porušování zákazu vstupu do lesa — Na jihu Čech začala vodácká sezona — Začíná samosběr jahod

               1. 6. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               31. květen

               Přibývá otrav dravců karbofuranem — Deset let od ničívých povodní v roce 2013 — Ochrana Mělníku před povodněmi — Osm varen pervitinu odhalili kriminalisté v Praze — Pád vrtulníku u Kunětic — Projekt stomatologické kliniky v Lokti — Větřní marně hledá nového pediatra — Nehoda nákladního auta na Vsetínsku — Bezpečnost cyklistů na silnicích — Největší české překladiště zásilek — Česko zažívá zatím nejteplejší dny letošního roku — Za usmrcení z nedbalosti dostal táborový vedoucí podmínku — Velký zájem o tuzemské kempy — Vrchol Sněžky znovu obepínají ochranné sítě — Karlovy Vary přijdou o letní kino

               31. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               30. květen

               Zítra je poslední den na zaplacení daně z nemovitosti — Daň z nemovitosti zřejmě čekají změny — Přeshraniční prevence lesních požárů — Období požárů v krajině se prodlužuje — Podvodní zámečníci — Obžalovaný za usmrcení dítěte je ve vazbě — Převýchova rotvailerů, kteří napadli holčičku na Plzeňsku — Příbývá lidí s alergií na včelí nebo vosí bodnutí — Podezření na týrání ve věznici — Otevření obchvatu Staré Boleslavi — Oprava soch apoštolů ze staroměstského orloje — Jednání o sloučení škol v Liberci — Lidé chtějí zabezpečení klatovské Černé věže — Výcvik pražských hasičů pod vodou — Začíná rekonstrukce českobudějovické Slavie — Nová podoba ulice v Jihlavě budí rozpaky

               30. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               29. květen

               Deváťáci stále čekají na výsledky přijímacích zkoušek — Deset obětí dopravních nehod za víkend — Nehoda dvou nákladních aut na D1 u Koberovic — Výstraha před vznikem požárů — Zákaz rozdělávání ohně v Praze — Hasiči na Šumavě už posílili protipožární hlídky — Města hledají levnější zdroje energie — Začala sezona sledování kvality vody ke koupání — Kontaminace rekreačního rybníka hnojivem — Karlovy Vary reklamují opravu Mlýnské kolonády — Soud s dozorci z věznice ve Valdicích — V tubusu pražského metra našla policie uprchlého vězně — Rekonstrukce nechranické přehrady — Modernizace vlakové trati Praha–Kladno — Plán na vysokou školu na Karlovarsku — Regulace elektrokoloběžek v Praze

               29. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               26. květen

               Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

               26. 5. 2023 na ČT1

               Napište nám