Vědci z ústeckého zdravotního ústavu zkoumají vlasy dětí školního věku. Analýzou vlasů a polétavého prachu tak zjišťují, jestli množství toxických látek už neškodí zdraví. Šumavský národní park změnil návrh připravovaného rozdělení na zóny. Kulturní krajinu, kde jsou hlavně obce a zastavěná území, zvětšil na víc než jedno procento.

Obsah dílu

ŽIVĚ: Pád vrtulníku u Slavoňova na Náchodsku

U Slavoňova na Náchodsku se zřítil vrtulník a v něm přišli o život 2 muži. Šlo o stroj společnosti DSA, která zajišťuje leteckou záchrannou službu, ale provádí i výcvik pilotů: Na místě neštěstí jsme teď živě, s Monikou Novákovou.

Přestupků rybářů přibylo

Nejen víc pytláků, ale i zadržených povolenek. Rybářská stráž na jihu Čech řešila v loňském roce velké množství přestupků. Celkem jich bxylo 641. Největší problémy zjistila na přehradách, kde loví spousta rybářů. Sezona už začala a tak stráž vyrazila znov

Vypouštění okounů do Žernosek

Tak teď ještě trochu konkrétnější pohled z druhé strany - o které ryby je zájem a není jich v českých vodách dost, ne tolik jako dřív: Příkladem může být okoun říční: Počet odlovených okounů za posledních 15 let poklesl víc než o polovinu.

Rok od výbuchu chemičky v Kralupech n. Vltavou

Je to přesně rok od výbuchu nádrže v rafinerii v Kralupech nad Vltavou: Loňská událost, při které přišlo o život 6, většinou zahraničních dělníků je nejtragičtější průmyslovou nehodou v Česku za víc než 40 let.

Nejmodernější výletní trať v Evropě se připravuje na sezonu

Regionální trať z Lovosic do Mostu, jinak také Švestková dráha. Ještě před 4 lety bojovala o přežití, teď se z ní ale stává jedna z nejmodernějších výletních linek v Evropě. Postupně se totiž mění v testovací polygon.

Památník Ležáky otevírá sezonu

Mimo hradů a zámků po celém Česku se návštěvníkům otevírají i památníky a pietní místa. Letní sezónu zahájili i v Ležákách na Chrudimsku. Osadu v červnu 1942 vypálili nacisté, místní obyvatele včetně dětí zavraždili.

Armáda cvičila obranu JE Temelín

Obranu Jaderné elektrárny Temelín v jejím areálu celý týden nacvičuje 300 vojáků a policistů. Protiletadlový pluk ze Strakonic byl na místě i s těžkou technikou. A zkoušelo se např. odvracení vzdušného teroristického útoku.

Výzkum těžkoých kovů ve vlasech

Vědci z ústeckého zdravotního ústavu zkoumají vlasy dětí školního věku. Zajímají je hlavně těžké kovy a přítomnost toxických látek, obsažených v ovzduší Ústeckého a Karlovarského kraje.

Obnova rozpadlého kostela

Obec Verušičky na Karlovarsku už čtvrtým rokem opravuje původně téměř rozpadlý kostel, kterému hrozilo žřícení. Projekt, který byl rozvržený na deset let, se díky dotaci z Programu záchrany architektonického dědictví uspíší.

Šumavský národní park změnil návrh připravovaného rozdělení na zóny

Kulturní krajinu, kde jsou hlavně obce a zastavěná území, zvětšil na víc než jedno procento. Dvě zóny s nejpřísnějším režimem ochrany teď mají dohromady víc než padesát procent rozlohy národního parku. Návrh zonace upravil park na základě připomínek obcí

Nový dopravce MHD v Kolíně

V Kolíně už mají jasno o tom, kdo bude dalších deset let provozovat městskou hromadnou dopravu. Do soutěže se přihlásily dvě společnosti. Stávající dopravce neuspěl.

Premiéra Žebrácké opery v Horáckém divadle.

Podtématem letošní sezony je Českoslovesko a i proto si vybral soubor inscenaci od Václava Havla.

Loutky oslavují

Světový den loutkového divadla si připomínají v Chrudimi. Loutkáři tam už tradičně připravili výstavu - ta je každý rok jinak tematicky zaměřená. Letos má návštěvníkům přiblížit loutkářství během první světové války.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD