25 minut

18. dubna

Obsah dílu

Zastávky autobusů PID pouze na znamení — Zastávky na znamení v Praze — Loterie o startovací byty v Pardubicích — Výhodnější bydlení pro klíčové profese — Nehoda školního autobusu na Příbramsku — Soud zahájil insolvenční řízení s Kovosvitem — První společenství obcí v Česku — Oprava serpentin u Bečova nad Teplou — Komplikace rozvoje zázemí u jezera Most — Budoucnost strahovského stadionu — Automatické metro — Historickým městem roku 2023 je Žatec — Obce na Berounsku proti stavbě železničního tunelu — Opatovická elektrárna roztočila novou turbínu — Dotace na výměnu starého kotle — Plot na cestě k poutnímu místu u Tábora

Části dílu

01:07
Zastávky autobusů PID pouze na znamení
  Ve středočeském kraji budou řidiči autobusů stavět jen na znamení. Rozhodli o tom krajští radní, a to pro všechny linky pražské integrované dopravy. Změna začne platit zkraje letošních prázdnin.
  03:48
  Zastávky na znamení v Praze
   Středočeský kraj reaguje svým rozhodnutím na stejný záměr hlavního města. I Pražané by tak měli od konce června nastupovat a vystupovat z autobusů pouze na znamení. Návrh ale ještě musejí schválit radní.
   04:23
   Loterie o startovací byty v Pardubicích
    Chtějí se osamostatnit a našetřit si na vlastní bydlení. O startovací byty s výhodným nájemným je mezi mladými stále zájem. Poptávka ale významně převyšuje nabídku. Ta byla pětinásobná i dnes na veřejném losování v Pardubicích.
    06:10
    Výhodnější bydlení pro klíčové profese
     70% obcí je v Česku nespokojených s bydlením ukázal to průzkum MMR. Chybí hlavně startovací byty pro klíčové profese. V Praze jich v rámci nového projektu Dostupné bydlení vzniká zhruba 1000.
     08:08
     Nehoda školního autobusu na Příbramsku
      Šest dětí a dva dospělí se lehce zranili při nehodě školního autobusu u Dublovic na Příbramsku. Zraněné odvezli záchranáři do nemocnice na další vyšetření. Předškoláci a žáci prvního stupně základní školy mířili na plavání.
      09:02
      Soud zahájil insolvenční řízení s Kovosvitem
       Krajský soud v Českých Budějovicích zahájil insolvenční řízení s jednou ze tří firem koncernu Kovosvit v Sezimově Ústí. Po strojírenské společnosti Kovosvit Machine Tools požaduje věřitel zaplatit dvacetimilionový dluh.
       09:37
       První společenství obcí v Česku
        Na Jilemnicku vzniklo první společenství obcí v republice. Nová forma spolupráce mezi státem a obcemi má zajistit lepší zajištění a rozvoj veřejných služeb jako je školství, doprava nebo sociální služby.
        11:29
        Oprava serpentin u Bečova nad Teplou
         Silničáři narovnávají serpentiny u Bečova nad Teplou. Bezmála kilometrový úsek na hlavním tahu mezi Plzní a Karlovými Vary patří k nejrizikovějším v Česku. Stavební práce ale znamenají pro řidiče největší dopravní omezení letošního roku na západě Čech.
         13:24
         Komplikace rozvoje zázemí u jezera Most
          Mostecká radnice nemůže pokračovat v rozvoji zázemí u jezera Most. Státní podnik DIAMO, který je vlastníkem pozemku, totiž s městem zahájil majetkoprávní vyrovnání. DIAMO teď připravuje soupis majetků a ceny za pozemky.
          15:18
          Budoucnost strahovského stadionu
           Budoucností strahovského stadionu se bude zabývat nová komise založená pražským magistrátem. Součástí poradního orgánu je i zástupce Fotbalové asociace. Ta vypsala soutěž na výstavbu nového objektu na místě sousedního stadionu Evžena Rošického.
           15:45
           Automatické metro
            86 miliard korun. Taková je hodnota zakázky na nákup automatizovaných souprav tedy těch bez strojvůdců, které mají sloužit na linkách metra C a D. Součástí budou i potřebné technologie a úpravy ve stanicích a depech.
            16:09
            Historickým městem roku 2023 je Žatec
             Ocenění uděluje Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska za nejlepší využití peněz na obnovu památek z programu Ministerstva kultury; a je spojené spojené s odměnou 1 milion korun na další péči o památky.
             16:34
             Obce na Berounsku proti stavbě železničního tunelu
              Obce v místech plánovaného železničního tunelu, který má v budoucnu propojit Prahu s Berounem nesouhlasí s chystanou výstavbou. Obávají se především zvýšeného hluku a prachu.
              18:56
              Opatovická elektrárna roztočila novou turbínu
               Novou paroturbínu za víc než půl miliardy korun uvedly do provozu Elektrárny Opatovice. Zařízení je příspěvkem k závazku společnosti ukončit do roku 2030 spalování uhlí. Většinu výkonu zajistí zemní plyn, což má vést k výhodnějším cenám pro odběratele.
               20:39
               Dotace na výměnu starého kotle
                Do zákazu provozu neekologických kotlů, těch na dřevo a uhlí, zbývá necelých 5 měsíců. O dotaci na výměnu starého kotle za nový mohou lidé žádat do konce srpna.
                23:04
                Plot na cestě k poutnímu místu u Tábora
                 Nově postavený plot na cestě k oblíbenému poutnímu místu Klokoty v Táboře překvapil místní. Někteří byli zvyklí vyšlapanou cestou na pozemku chodit denně venčit psy. Většina lidí nevěděla, že jde o soukromý pozemek.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 19. dubna

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 17. května

                 Změny v rozdělování sdílených daní — Soud odročil případ požáru v Českém Švýcarsku — Škoda po požáru skladu olejů — Otevření zrekonstruované Hrabalovy chaty — Vrcholí festival Open House Praha — Začíná festival muzejních nocí — Větrný park vznikne u Dolního Dvořiště — Regulace sdíleních koloběžek a kol — Stát prodává zámek Štiřín — Mládě orangutana je samec — Otevření nového úseku D49 v ohrožení — Obyvatelé Chrášťan si prosadili referendum o hazardu — Zájem o lestí školky roste — Začíná festival Jižní svéráz — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Úklid během hokejového šampionátu

                 17. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. května

                 Případ největšího lesního požáru u soudu — Soud se žhářem — Případ největšího lesního požáru u soudu — Obnova NP České Švýcarsko — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Otrava bonbony s psychotropními látkami — Požár skladu olejů v Kladně — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Správa železnic hledá projektanty na stavbu železničního koridoru ze Stodu do Domažlic — Byty z areálu zkrachovalého Botasu — Plzeňská kasárna se promění v byty — Ječmen ohrožují výkyvy počasí — Objev středověkého pokladu — Ukrajinské slavnosti vyšívaných košil — Završení svatojánských slavností Navalis

                 16. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 15. května

                 Výsledky přijímaček na střední školy — Zájem o některé učňovské obory roste — Opatření po atentátu na premiére Fica — Pošta v Jindřišské ulici nemá kupce — Noční cvičení složek IZS v Jihlavě — Restaurace nebudou platit za venkovní posezení — V Chebu poškodili vandalové sochu v kašně — V Praze vrcholí Svatojánské slavnosti Navalis — Svatojánské procesí projde Prahou — Černé skládky v Ústí nad Labem — Kapacita letních táborů se plní — Chotěboř přispěje rodinám na dětské kroužky — Nelegální ohniště v NP Šumava — Nová pracovní místa pro handicapované

                 15. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 14. května

                 Svitavsko zkouší autobusy na objednávku — Rekonstrukce Václavského náměstí — Trutnovské městské vlaky končí — Nelegální herny v Česku — Středočeský kraj láká k pobytu u vody — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Požár teletníku na Jihlavsku — Zneužívání dětí ve sboru v Jablonci nad Nisou — Za měsíc se má otevřít nový úsek D7 — Soud v případu úmrtí chlapce při motoristických závodech — Jihlava zažije noční cvičení IZS — Mozaikovou sečí proti suchu — Porucha na trakčním vedení zastavila vlaky v Praze — V NP Šumava otevřeli soví voliéry

                 14. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 13. května

                 Požár ve Frýdštejně — Dohášování požáru v Příhrazských skalách — Výstraha před požáry — Porvelánka Thun ukončila provoz v Klášterci — Šíření černého kašle — Smrtelná nehoda malého letadla na Jihlavsku — Speciální betonáž obchvatu pod vodou — Stížnosti na změny v ústecké MHD — Celorepublikové vyhlášení Zlatého erbu — Radní rozhodli o plastice Moskva-Praha — Problém s financováním orchestrů a sborů — Svatojánské slavnosti Navalis — Stanice pro zabavená exotická zvířata — Týden rovnosti tváří — Natáčení letošní vánoční pohádky — Výluka vysílačů

                 13. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 10. května

                 V Česku začíná MS v ledním hokeji — Průběh MS v hokeji — Začíná hokejové mistrovství světa — Ostravské restaurace a hokejové menu — Jak se fandí mimo stadiony — Ukrajina vydala do ČR 6 Čechů — Požár v Příhrazských skalách — Hašení požáru — Uzavírka na hlavním tahu do Rakouska — Opravy na přivaděči D1 v Jihlavě — České loděnice končí v konkurzu — Další protesty zemědělců — Praktické maturity rybářů ve Vodňanech — Město Liberec chce koupit liberecký zámek

                 10. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 9. května

                 Hromadné propouštění v dole ČSA na Mostecku — Rožná na Vysočině odmítá průzkumné práce související s těžbou lithia — Případ splašeného koně vyšetřuje policie — Vražda v plzeňských Křižíkových sadech — Skládka v Třebnouševsi není legální — Dvě seniorky zavalila v zámeckém parku zeď — Zabezpečení stezky pod padající skálou — Pohyb svahu v Žiželicích — V Bedřichově panují obavy o budoucnost lyžařského areálu — Vyproštění vykolejeného vlaku u Klínce — 50 let pražského metra — A už dva roky se staví nové linky metra D — Přemnožené toulavé kočky v lázeňských městech — Vlk na předměstí Plzně — Den otců v Národním parku

                 9. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 7. května

                 7. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 6. května

                 Mobilní pošta na Rychnovsku na zkoušku — Prodej nemovitostí České pošty — Stavba dalšího úseku dálnice D35 — Dopravní zkouška pro České Budějovice — Požár karlovarské porcelánky — Rekonstrukce vyhořeloého kostela v Chlumu u Třeboně — Meteorologové varují před silními bouřkami — Zájem o dotace z programu Oprav dům po babičce — Veřejné setkání kvůli stavbě vodovodu — Vzpomínka na oběti holokaustu — Premiéra dokumentu o pražském metru — Vysoká aktivita klišťat v Česku — Los v Krkonoších — Slavnosti svobody v Plzni

                 6. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 3. května

                 Vyšetřování vykolejení vlaku — Vlak vykolejil taky na Chebsku — Proti plánovanému průmyslovému areálu ve Stráži pod Ralskem vznikla petice — Zásah policie na gymnáziu v Litvínově — Soud vyhověl žádosti Kovosvitu o moratorium — Omezení zdravotní péče pro pacienty z Ukrajiny — Chytré byty pro lidi s roztroušenou sklerozou — Jižní Čechy bez nábytkové banky — 70 architektů soutěžilo o školu ve Vimperku — V Plzni začaly Slavnosti svobody — Lázně očekávají vydařenou sezonu — Přesně za týden začne MS v hokeji — Kocianova houslová soutěž

                 3. 5. 2024 na ČT1

                 Napište nám