26 minut

24. dubna

Obsah dílu

Zatýkání falešných bankéřů — Kybernetických útoků na klienty bank přibývá — Kyberpodvody na sociálních sítích — 19 let vězení za znásilnění a pokus o vraždu — Trest za porušování sankcí proti Rusku — Odvolání ředitelky ZŠ v Blovicích platí — Další výstavba na hlavním nádraží v Praze — Omezení dopravy na území Prahy 6 — Počet dopravních přestupků v Praze roste — Statisícové odměny pro vedení města — Na most u Kfel se po dvou letech vrátil provoz — Opatření před MS v hokeji — Meteorologvé dál varují před mrazem — Škody na úrodě ovoce — Oslavy a dobročinnost o skautském dni — Skauti slaví svátek svého patrona, svatého Jiří

Části dílu

01:08
Zatýkání falešných bankéřů
  Policisté v ČR a na Ukrajině zatkli současně 23 Čechů a 17 Ukrajinců podezřelých z útoků na účty klientů bank. Škoda je zatím skoro 30 milionů korun.
  03:57
  Kybernetických útoků na klienty bank přibývá
   Počet kybernetických útoků na klienty bank v posledních měsících neustále roste. Jen za první tři měsíce řešily bankovní instituce téměř 21 tisíc podvedených klientů, to je o pětinu víc než loni. Celkové škody dosáhly částky 357 milionů korun.
   04:42
   Kyberpodvody na sociálních sítích
    Častými jsou na internetu ale i podvody na sociálních sítích. Vyděrači se často snaží lidem vnutit citově zabarvené příběhy, na jejichž základě chtějí vylákat pod nejrůznějšími záminkami peníze, nebo čísla účtů. S podvody se ale lidé setkávají také na internetových tržištích.
    06:24
    19 let vězení za znásilnění a pokus o vraždu
     K 19 letům vězení odsoudil Krajský soud v Plzni mladíka za pohlavní zneužití, dvojité znásilnění a pokus o vraždu teprve patnáctileté dívky. Proti němu byly důkazy, výpovědi svědků i věrohodnost a nízký věk poškozené.
     08:22
     Trest za porušování sankcí proti Rusku
      Pokuta 300 tisíc korun a zákaz prodeje aut na dvacet měsíců. Takový trest vyměřil okresní soud v Teplicích ruskému podnikateli, který se měl pokusit vyvézt do Ruska tři luxusní vozy, a to i přes mezinárodní sankce.
      08:52
      Odvolání ředitelky ZŠ v Blovicích platí
       Radní Blovic na jižním Plzeňsku dnes potvrdili České školní inspekci odvolání dnes už bývalé ředitelky tamní základní školy. Vedení města ředitelku zbavilo funkce kvůli závažnému případu šikany, kterou podle inspekce škola řešila neadekvátně.
       10:49
       Další výstavba na hlavním nádraží v Praze
        Výbor pro územní rozvoj zastupitelstva hlavního města podpořil změnu územního plánu, která má umožnit zastřešení a výstavbu domů nad kolejemi a nástupišti na pražském Hlavním nádraží. Společnost Penta a České dráhy, které pozemky vlastní, mají společný projekt, že by tam takto měl být vystavěný komplex kanceláří, bytů, služeb i s prostory pro kulturu.
        13:00
        Omezení dopravy na území Prahy 6
         Prahou 6 každodenně projíždějí tisíce aut nejen místních obyvatel, ale i lidí, kteří do hlavního města dojíždějí z obcí a měst severozápadně od Prahy za prací. Podle radnice městské části je už situace neudržitelná a zvažuje způsoby, jak počet projíždějících aut omezit, např. semafory. A proti tomu se zase ozvaly právě obce v okolí,
         15:30
         Počet dopravních přestupků v Praze roste
          Loni jich strážníci evidovali téměř 2 miliony, oproti předchozímu roku o 300 tisíc víc. Hlídky za ně rozdaly pokuty v celkové výši skoro 36 milionů korun. Nejvíc přestupků se týkalo parkování, kde jich městská policie zaznamenala 950 tisíc.
          15:55
          Statisícové odměny pro vedení města
           Mimořádné roční odměny ve výši dvou měsíčních platů schválili pro nejužší vedení města zastupitelé Velkého Meziříčí. Opozice s tím ale nesouhlasí a pro statisícové odměny nevidí důvod.
           17:20
           Na most u Kfel se po dvou letech vrátil provoz
            S jeden a půl letým zpožděním dnes skončila rekonstrukce dvou mostů na hlavním silničním tahu z Karlových Varů do Plzně blízko Kfel. Opravy zpozdily komplikace. Mimo jiné zkrachovala firma, která rekonstrukci zahájila. A v prosinci loňského roku zase práce zastavily mráz a sněžení.
            19:07
            Opatření před MS v hokeji
             Do začátku mistrovství světa v hokeji zbývá 16 dní. Policie zatím nemá signály o konkrétních bezpečnostních hrozbách. Předpokládá, že hlavním úkolem – stejně jako před devíti lety – bude hlavně zajištění plynulé dopravy v obou městech.
             20:30
             Meteorologvé dál varují před mrazem
              Meteorologové dál varují před mrazem ve vegetačním období. V následujících dvou dnech mohou ranní teploty opět klesat pod nulu. Na východě země se navíc přidá také sněžení.
              21:57
              Škody na úrodě ovoce
               Škody na úrodě budou podle ovocnářů kvůli silným mrazům rozsáhlé. Nízké teploty zasáhly hlavně sady v Čechách. Úrodu tam začaly ničit v noci na čtvrtek a od té doby trvají. V ohrožení je mimo jiné jižní Morava, kam by měly dorazit v noci na pátek.
               22:21
               Oslavy a dobročinnost o skautském dni
                77 tisíc. Právě tolik je v Česku skautů a skautek. Patronem skautingu je svatý Jiří, ten dnes slaví svátek a skauti při této příležitosti v Brně skautský den oslavili dobrým skutkem, společným darováním krve.
                24:18
                Skauti slaví svátek svého patrona, svatého Jiří
                 Plzeňské organizace připravily speciální akci. Na místě jsme živě s kamerou. A jak je vidět desítky skautů všech generací se potkaly v jedné tramvaji a společně si zazpívaly.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 25. dubna

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 20. května

                 20. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 17. května

                 Změny v rozdělování sdílených daní — Soud odročil případ požáru v Českém Švýcarsku — Škoda po požáru skladu olejů — Otevření zrekonstruované Hrabalovy chaty — Vrcholí festival Open House Praha — Začíná festival muzejních nocí — Větrný park vznikne u Dolního Dvořiště — Regulace sdíleních koloběžek a kol — Stát prodává zámek Štiřín — Mládě orangutana je samec — Otevření nového úseku D49 v ohrožení — Obyvatelé Chrášťan si prosadili referendum o hazardu — Zájem o lestí školky roste — Začíná festival Jižní svéráz — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Úklid během hokejového šampionátu

                 17. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. května

                 Případ největšího lesního požáru u soudu — Soud se žhářem — Případ největšího lesního požáru u soudu — Obnova NP České Švýcarsko — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Otrava bonbony s psychotropními látkami — Požár skladu olejů v Kladně — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Správa železnic hledá projektanty na stavbu železničního koridoru ze Stodu do Domažlic — Byty z areálu zkrachovalého Botasu — Plzeňská kasárna se promění v byty — Ječmen ohrožují výkyvy počasí — Objev středověkého pokladu — Ukrajinské slavnosti vyšívaných košil — Završení svatojánských slavností Navalis

                 16. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 15. května

                 Výsledky přijímaček na střední školy — Zájem o některé učňovské obory roste — Opatření po atentátu na premiére Fica — Pošta v Jindřišské ulici nemá kupce — Noční cvičení složek IZS v Jihlavě — Restaurace nebudou platit za venkovní posezení — V Chebu poškodili vandalové sochu v kašně — V Praze vrcholí Svatojánské slavnosti Navalis — Svatojánské procesí projde Prahou — Černé skládky v Ústí nad Labem — Kapacita letních táborů se plní — Chotěboř přispěje rodinám na dětské kroužky — Nelegální ohniště v NP Šumava — Nová pracovní místa pro handicapované

                 15. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 14. května

                 Svitavsko zkouší autobusy na objednávku — Rekonstrukce Václavského náměstí — Trutnovské městské vlaky končí — Nelegální herny v Česku — Středočeský kraj láká k pobytu u vody — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Požár teletníku na Jihlavsku — Zneužívání dětí ve sboru v Jablonci nad Nisou — Za měsíc se má otevřít nový úsek D7 — Soud v případu úmrtí chlapce při motoristických závodech — Jihlava zažije noční cvičení IZS — Mozaikovou sečí proti suchu — Porucha na trakčním vedení zastavila vlaky v Praze — V NP Šumava otevřeli soví voliéry

                 14. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 13. května

                 Požár ve Frýdštejně — Dohášování požáru v Příhrazských skalách — Výstraha před požáry — Porvelánka Thun ukončila provoz v Klášterci — Šíření černého kašle — Smrtelná nehoda malého letadla na Jihlavsku — Speciální betonáž obchvatu pod vodou — Stížnosti na změny v ústecké MHD — Celorepublikové vyhlášení Zlatého erbu — Radní rozhodli o plastice Moskva-Praha — Problém s financováním orchestrů a sborů — Svatojánské slavnosti Navalis — Stanice pro zabavená exotická zvířata — Týden rovnosti tváří — Natáčení letošní vánoční pohádky — Výluka vysílačů

                 13. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 10. května

                 V Česku začíná MS v ledním hokeji — Průběh MS v hokeji — Začíná hokejové mistrovství světa — Ostravské restaurace a hokejové menu — Jak se fandí mimo stadiony — Ukrajina vydala do ČR 6 Čechů — Požár v Příhrazských skalách — Hašení požáru — Uzavírka na hlavním tahu do Rakouska — Opravy na přivaděči D1 v Jihlavě — České loděnice končí v konkurzu — Další protesty zemědělců — Praktické maturity rybářů ve Vodňanech — Město Liberec chce koupit liberecký zámek

                 10. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 9. května

                 Hromadné propouštění v dole ČSA na Mostecku — Rožná na Vysočině odmítá průzkumné práce související s těžbou lithia — Případ splašeného koně vyšetřuje policie — Vražda v plzeňských Křižíkových sadech — Skládka v Třebnouševsi není legální — Dvě seniorky zavalila v zámeckém parku zeď — Zabezpečení stezky pod padající skálou — Pohyb svahu v Žiželicích — V Bedřichově panují obavy o budoucnost lyžařského areálu — Vyproštění vykolejeného vlaku u Klínce — 50 let pražského metra — A už dva roky se staví nové linky metra D — Přemnožené toulavé kočky v lázeňských městech — Vlk na předměstí Plzně — Den otců v Národním parku

                 9. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 7. května

                 7. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 6. května

                 Mobilní pošta na Rychnovsku na zkoušku — Prodej nemovitostí České pošty — Stavba dalšího úseku dálnice D35 — Dopravní zkouška pro České Budějovice — Požár karlovarské porcelánky — Rekonstrukce vyhořeloého kostela v Chlumu u Třeboně — Meteorologové varují před silními bouřkami — Zájem o dotace z programu Oprav dům po babičce — Veřejné setkání kvůli stavbě vodovodu — Vzpomínka na oběti holokaustu — Premiéra dokumentu o pražském metru — Vysoká aktivita klišťat v Česku — Los v Krkonoších — Slavnosti svobody v Plzni

                 6. 5. 2024 na ČT1

                 Napište nám