26 minut

15. dubna

Obsah dílu

Přeočkování proti černému kašli pro zdravotníky — Nedostupné léky — Plánované opravy dopravní infrastruktury v Praze — Petr Židek rezignoval na své funkce — Regulace hazardu v Praze — Obyvatelé Chrášťan proti hazardu v obci — Brutální případ utýrání muže u soudu — Bezpečnostní opatření v historickém dole Jeroným — O šest dalších větrných elektráren chce soukromý investor rozšířit větrný park u Hrádku nad Nisou — Vodáci si letos na řekách za služby připlatí — Výcvik vodáků na řece Úpě — Rekordně vysoké teploty vystřídalo prudké ochlazení — Kostel v Moravské Třebové ničí červotoč — Vysazování ryb před začátkem sezony — Vypouštění ryb do řeky Bíliny — Výluka vysílače Praha-Cukrák

Části dílu

01:15
Přeočkování proti černému kašli pro zdravotníky
  Za minulý týden Státní zdravotní ústav odhalil skoro 1500 nových případů. Jde o nejvyšší týdenní nárůst od začátku letošního roku. Nakažených je od ledna skoro 7900.
  03:38
  Nedostupné léky
   V Česku nechybí jen vakcíny proti černému kašli. Ministerstvo zdravotnictví dnes informovalo o tom, že k dostání v lékárnách není také přípravek na předpis ALGIFEN NEO. Ten se užívá na křečové bolesti břicha. Dlouhodobě není k dostání také populární lék na průjem Endiaron.
   04:45
   Plánované opravy dopravní infrastruktury v Praze
    Stavba nové tramvajové trati v horní polovině pražského Václavského náměstí začne letos 29. června. Do konce září tak nepojedou tramvaje mezi Vodičkovou a Jindřišskou ulicí. Hlavní město prodlouží taky třeba tramvajovou trať na Pankráci. Pokračovat bude i stavba vozovny v Hloubětíně, oprava stropní desky metra C Florenc, výměna pražců a zařízení v metru.
    06:21
    Petr Židek rezignoval na své funkce
     Petr Židek, který je obviněný v liberecké korupční kauze, dnes rezignoval na funkce náměstka primátora, radního města a také předsedy dozorčí rady libereckého dopravního podniku. V prohlášení uvedl, že nechce narušovat práci koalice.
     06:48
     Regulace hazardu v Praze
      Vedení Prahy neplánuje upravovat vyhlášku regulující hazard. Vyzvalo ho k tomu ministerstvo vnitra. Městští radní dnes výzvu pouze vzali na vědomí a schválili, že nepožadují její projednání zastupitelstvem. Vyhláška platí v metropoli od roku 2021.
      07:35
      Obyvatelé Chrášťan proti hazardu v obci
       Právě kvůli zákazu výherních automatů v Praze se kasina přesouvají za hranice metropole. Třeba do Chrášťan, kde už za chvíli budou tamní zastupitelé jednat s obyvateli. Radnice uzavřela se dvěma provozovateli heren smlouvu o spolupráci. Část občanů ale se záměrem vzniku dvou kasin nesouhlasí.
       09:44
       Brutální případ utýrání muže u soudu
        Únos a následně vražda. Krajský soud v Hradci Králové začal projednávat neobvykle brutální případ. Dvojice mužů podle obžaloby unesla svého známého a utýrala ho ve sklepě na Svitavsku. To oba muži odmítají. V případě odsouzení jim hrozí až vyjímečný trest.
        11:18
        Bezpečnostní opatření v historickém dole Jeroným
         Policie a báňský úřad ukončily vyšetřování neštěstí v historickém dole Jeroným na Sokolovsku z ledna letošního roku. Zahynul tam pracovník firmy, která prováděla údržbu. Zatímco policie případ odložila, báňský úřad nařídil v komplexu cínového dolu nezbytná opatření. Mimo jiné i zákaz vstupu do jeho části.
         13:09
         O šest dalších větrných elektráren chce soukromý investor rozšířit větrný park u Hrádku nad Nisou
          Ten je se současnými 13 stožáry druhý největší v České republice. Obyvatelům Václavic a Uhelné se záměr nelíbí.
          14:55
          Vodáci si letos na řekách za služby připlatí
           Na českých řekách začala vodácká sezona. Už o víkendu lidé splouvali třeba Vltavu. Zatím si vodáci rezervují lodě především na jarní měsíce. Počítat ale musejí se zdražením. Půjčovny letos navýšily ceny o 5 až 10 procent.
           16:22
           Výcvik vodáků na řece Úpě
            Být připravený na krizové okamžiky na vodě. To bylo smyslem výcviku, který na řece Úpě u Jaroměře během víkendu absolvovaly dvě desítky vodáků. Trénovali záchranu tonoucích z kajaku i raftu.
            17:51
            Rekordně vysoké teploty vystřídalo prudké ochlazení
             Máme za sebou další rekordně teplý víkend, který ale střídá výrazné ochlazení. Návrat k letním teplotám je podle meteorologů v následujících dnech vyloučený. Má častěji pršet a ve vyšších polohách i sněžit. Noční teploty spadnou na řadě míst pod nulu.
             20:26
             Kostel v Moravské Třebové ničí červotoč
              Restaurátoři zachraňují cenný interiér kostela Povýšení svatého Kříže v Moravské Třebové. Barokní a renesanční mobiliář je napadený červotočem. Radnice získala kostel převodem od církve, která na jeho údržbu neměla peníze.
              21:59
              Vysazování ryb před začátkem sezony
               Předtím, než zítra začne pstruhová sezona, je potřeba zarybnit některé revíry. Rybáři ale uvádějí, že letos jim práci komplikují nízké hladiny mnoha řek.
               24:00
               Vypouštění ryb do řeky Bíliny
                A vrátit život do řeky Bíliny se při tradiční akci pokoušely také děti ze základních škol na Ústecku. Společně s Českým rybářským svazem vypustily do vody na 400 kilo ryb.
                25:08
                Výluka vysílače Praha-Cukrák
                 Zítra mezi 6. a 15. hodinou dojde k výluce vysílače Praha-Cukrák pro vysílací síť 21. Programy České televize tak budou pro diváky, kteří z něj signál přijímají, v daném čase nedostupné.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 16. dubna

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 17. května

                 Změny v rozdělování sdílených daní — Soud odročil případ požáru v Českém Švýcarsku — Škoda po požáru skladu olejů — Otevření zrekonstruované Hrabalovy chaty — Vrcholí festival Open House Praha — Začíná festival muzejních nocí — Větrný park vznikne u Dolního Dvořiště — Regulace sdíleních koloběžek a kol — Stát prodává zámek Štiřín — Mládě orangutana je samec — Otevření nového úseku D49 v ohrožení — Obyvatelé Chrášťan si prosadili referendum o hazardu — Zájem o lestí školky roste — Začíná festival Jižní svéráz — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Úklid během hokejového šampionátu

                 17. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. května

                 Případ největšího lesního požáru u soudu — Soud se žhářem — Případ největšího lesního požáru u soudu — Obnova NP České Švýcarsko — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Otrava bonbony s psychotropními látkami — Požár skladu olejů v Kladně — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Správa železnic hledá projektanty na stavbu železničního koridoru ze Stodu do Domažlic — Byty z areálu zkrachovalého Botasu — Plzeňská kasárna se promění v byty — Ječmen ohrožují výkyvy počasí — Objev středověkého pokladu — Ukrajinské slavnosti vyšívaných košil — Završení svatojánských slavností Navalis

                 16. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 15. května

                 Výsledky přijímaček na střední školy — Zájem o některé učňovské obory roste — Opatření po atentátu na premiére Fica — Pošta v Jindřišské ulici nemá kupce — Noční cvičení složek IZS v Jihlavě — Restaurace nebudou platit za venkovní posezení — V Chebu poškodili vandalové sochu v kašně — V Praze vrcholí Svatojánské slavnosti Navalis — Svatojánské procesí projde Prahou — Černé skládky v Ústí nad Labem — Kapacita letních táborů se plní — Chotěboř přispěje rodinám na dětské kroužky — Nelegální ohniště v NP Šumava — Nová pracovní místa pro handicapované

                 15. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 14. května

                 Svitavsko zkouší autobusy na objednávku — Rekonstrukce Václavského náměstí — Trutnovské městské vlaky končí — Nelegální herny v Česku — Středočeský kraj láká k pobytu u vody — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Požár teletníku na Jihlavsku — Zneužívání dětí ve sboru v Jablonci nad Nisou — Za měsíc se má otevřít nový úsek D7 — Soud v případu úmrtí chlapce při motoristických závodech — Jihlava zažije noční cvičení IZS — Mozaikovou sečí proti suchu — Porucha na trakčním vedení zastavila vlaky v Praze — V NP Šumava otevřeli soví voliéry

                 14. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 13. května

                 Požár ve Frýdštejně — Dohášování požáru v Příhrazských skalách — Výstraha před požáry — Porvelánka Thun ukončila provoz v Klášterci — Šíření černého kašle — Smrtelná nehoda malého letadla na Jihlavsku — Speciální betonáž obchvatu pod vodou — Stížnosti na změny v ústecké MHD — Celorepublikové vyhlášení Zlatého erbu — Radní rozhodli o plastice Moskva-Praha — Problém s financováním orchestrů a sborů — Svatojánské slavnosti Navalis — Stanice pro zabavená exotická zvířata — Týden rovnosti tváří — Natáčení letošní vánoční pohádky — Výluka vysílačů

                 13. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 10. května

                 V Česku začíná MS v ledním hokeji — Průběh MS v hokeji — Začíná hokejové mistrovství světa — Ostravské restaurace a hokejové menu — Jak se fandí mimo stadiony — Ukrajina vydala do ČR 6 Čechů — Požár v Příhrazských skalách — Hašení požáru — Uzavírka na hlavním tahu do Rakouska — Opravy na přivaděči D1 v Jihlavě — České loděnice končí v konkurzu — Další protesty zemědělců — Praktické maturity rybářů ve Vodňanech — Město Liberec chce koupit liberecký zámek

                 10. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 9. května

                 Hromadné propouštění v dole ČSA na Mostecku — Rožná na Vysočině odmítá průzkumné práce související s těžbou lithia — Případ splašeného koně vyšetřuje policie — Vražda v plzeňských Křižíkových sadech — Skládka v Třebnouševsi není legální — Dvě seniorky zavalila v zámeckém parku zeď — Zabezpečení stezky pod padající skálou — Pohyb svahu v Žiželicích — V Bedřichově panují obavy o budoucnost lyžařského areálu — Vyproštění vykolejeného vlaku u Klínce — 50 let pražského metra — A už dva roky se staví nové linky metra D — Přemnožené toulavé kočky v lázeňských městech — Vlk na předměstí Plzně — Den otců v Národním parku

                 9. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 7. května

                 7. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 6. května

                 Mobilní pošta na Rychnovsku na zkoušku — Prodej nemovitostí České pošty — Stavba dalšího úseku dálnice D35 — Dopravní zkouška pro České Budějovice — Požár karlovarské porcelánky — Rekonstrukce vyhořeloého kostela v Chlumu u Třeboně — Meteorologové varují před silními bouřkami — Zájem o dotace z programu Oprav dům po babičce — Veřejné setkání kvůli stavbě vodovodu — Vzpomínka na oběti holokaustu — Premiéra dokumentu o pražském metru — Vysoká aktivita klišťat v Česku — Los v Krkonoších — Slavnosti svobody v Plzni

                 6. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 3. května

                 Vyšetřování vykolejení vlaku — Vlak vykolejil taky na Chebsku — Proti plánovanému průmyslovému areálu ve Stráži pod Ralskem vznikla petice — Zásah policie na gymnáziu v Litvínově — Soud vyhověl žádosti Kovosvitu o moratorium — Omezení zdravotní péče pro pacienty z Ukrajiny — Chytré byty pro lidi s roztroušenou sklerozou — Jižní Čechy bez nábytkové banky — 70 architektů soutěžilo o školu ve Vimperku — V Plzni začaly Slavnosti svobody — Lázně očekávají vydařenou sezonu — Přesně za týden začne MS v hokeji — Kocianova houslová soutěž

                 3. 5. 2024 na ČT1

                 Napište nám