26 minut

22. dubna

Obsah dílu

Financování sociálních služeb v ohrožení — Odvolací soud potvrdil tříletý trest Dominiku Ferimu — Muže soudí za požár supermarketu v Chodově — Problémy se zdvoukolejněním trati na Domažlicku — Bohdalov na Žďársku musí vrátit dotaci — Soud v kauze prodeje městských bytů v Praze — Stavba Aquaparku v Českých Budějovicích — Vývoj liberecké korupční kauzy — Fantom hradeckých hospod — Objev nevyčíslitelné hodnoty — Využití 3D modelů v archeologii a medicíně — Na Šumavě napadl další sníh — První stupeň lavinového nebezpečí v Krkonoších — Zemřela Hana Brejchová — Lásky jedné plavovlásky na ČT2

Části dílu

01:07
Financování sociálních služeb v ohrožení
  Asistence v domácím prostředí i rozšiřování kapacit domovů pro seniory, to jsou oblasti, které se podle vedení Prahy budou muset do dvou let omezovat, pokud se nezmění způsob financování sociálních služeb.
  04:04
  Odvolací soud potvrdil tříletý trest Dominiku Ferimu
   Sedmadvacetiletý bývalý poslanec Dominik Feri půjde na 3 roky do vězení. Za znásilnění dvou žen, z nich jedné nezletilé, a pokus o znásilnění další ženy mu trest i v odvolacím řízení potvrdil Městský soud v Praze.
   04:26
   Muže soudí za požár supermarketu v Chodově
    Okresní soud v Sokolově rozhoduje o trestu dvacetiletého muže, který měl v listopadu 2022 podpálit supermarket v Chodově. Budova kompletně shořela.
    06:34
    Problémy se zdvoukolejněním trati na Domažlicku
     Část obyvatel Domažlic se začíná smiřovat s tím, že městem povede dvoukolejná trať do Německa. Úsek z hlavního nádraží k zastávce totiž lemují pozemky, na které by se kolejiště mělo rozšířit. A s peticí lidé neuspěli. Modernizace trati má zrychlit dopravu mezi Plzní a Mnichovem.
     09:08
     Bohdalov na Žďársku musí vrátit dotaci
      O devět set třicet tisíc korun přijdou v Bohdalově na Žďársku. Peníze, za které koupila obec nové hasičské auto, čerpala z dotačního programu. Teď je musí na žádost ministerstva pro místní rozvoj vrátit.
      11:09
      Soud v kauze prodeje městských bytů v Praze
       Odvolací soud zprostil obžaloby 28 lidí v kauze prodeje městských bytů v centru Prahy. Stíhání čelili především bývalí zastupitelé a úředníci Prahy 1. Ti měli podle obžaloby prodat mezi lety 2012 a 2015 městské byty pod cenou a bez znaleckých posudků. Rozhodnutí soudu je pravomocné.
       12:50
       Stavba Aquaparku v Českých Budějovicích
        České Budějovice začaly hledat investora na stavbu aquaparku. Ten nebude stát mezi sídlišti, ale na břehu Vltavy. Obyvatelé krajského města po něm volají 15 let. Zástupci radnice dnes představili plán na jeho výstavbu. Kvůli levnějšímu provozu chtějí využít napojení na horkovod z Temelína.
        14:36
        Vývoj liberecké korupční kauzy
         Kvůli hned třem korupčním kauzám, které se v Liberci točí kolem radnice a stavební firmy Syner, policie zatím obvinila 8 lidí z podplácení, přijetí úplatku z manipulací se zakázkami města. A tak teď opozice žádá změnu ve vedení města.
         16:03
         Fantom hradeckých hospod
          V jedné restauraci hosty v jejich přítomnosti prošacoval a některé okradl.
          17:56
          Objev nevyčíslitelné hodnoty
           12 zlatých keltských mincí našel amatérský hledač kovů na Rakovnicku. Pocházejí ze 3. až 2. století před naším letopočtem.
           18:16
           Využití 3D modelů v archeologii a medicíně
            Modely těžko přístupných míst, už neexistujících budov nebo obličeje historických postav – 3D dokumentace umožňuje odborníkům napříč profesemi vyrobit přesné digitální kopie od nejmenších předmětů až po celá města. Čeští vědci používají technologii už několik let v archeologii nebo při průzkumu jeskyní. Dnes ji spolu s brazilskými kolegy představili v Českých Budějovicích i lékařům.
            20:33
            Na Šumavě napadl další sníh
             Meteorologové varují před mrazem, který může poškodit zeleninu, vinnou révu a ovocné stromy. Výstraha platí až do konce pracovního týdne. V pondělí ráno klesly teploty na Šumavě k minus deseti stupňům Celsia. Podle odborníků je takové počasí ve druhé půlce dubna výjimečné a odpovídá spíš únoru.
             22:15
             První stupeň lavinového nebezpečí v Krkonoších
              A na hřebenech Krkonoš napadlo v posledních hodinách zhruba 15 centimetrů čerstvého sněhu - celková vrstva je tak kolem čtvrt metru. Polská horská služba na své straně hor vyhlásila první stupeň lavinového nebezpečí.
              22:39
              Zemřela Hana Brejchová
               Zemřela herečka Hana Brejchová, bylo jí 77 let. Proslavila se rolí ve snímku Lásky jedné plavovlásky - jednom z nejvýraznějších filmů Československé nové vlny.
               24:03
               Lásky jedné plavovlásky na ČT2
                Herečku Hanu Brejchovou připomene Česká televize změnou programu. Zmíněné Lásky jedné plavovlásky uvedeme dnes večer po půl desáté na Dvojce.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                23. dubna

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                24. května

                24. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                23. května

                Burza práce pro horníky na Mostecku — Zetor propustí 160 lidí — Čtvrtfinále hokejového šampionátu — Hokejové čtvrtfinále na náměstí v Táboře — Studny nesplňují limity pro pitnou vodu — Vojenské cvičení Joint Fires 2024 — 12 zraněných po nehodě autobusu — Letecký spoj z Karlových Varů do Taškentu — Na stadionu v Plzni zasahovali těžkooděnci — Oprava poškozené památky — Připomínky k projektu Nový Hlavák — Lázně Luhačovice po rekonstrukci — Mimořádný zájem o výpravy do šumavské divočiny

                23. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                22. května

                Novela o umístění dětí do školek — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — Blesková povodeň v Blížejově na Domažlicku — Klesá poptávka po brigádnících — Pražští radní jednají o projktu Nové Holešovice — Zdržení výstavby přivaděče k D3 u Českého Krumlova — Nárůst počtu krádeží aut — Hokej na velkoplošných obrazovkách — Cvičení hasičů v Národním parku České Švýcarsko — Správa šumavského parku uzavřela cestu k Bílé strži — Nová expozice ledních medvědů v Zoo Praha

                22. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                21. května

                V Plzni začala oprava dálničního obchvatu — Kilometrové kolony u německých hranic — Převaděči před soudem — Přibývá nehod malých letadel — Prezident Petr Pavel v Pardubickém kraji — 10 let od rozsudků v metanolové kauze — Dva mrtví po srážce auta s vlakem — Petice občanů proti těžbě kamene — Fotovoltaická elektrárna v dolu Bílina — Uctění padlých vojáků — Hasiči procvičí zásah u požáru lesa — Rychlostaba bytů ve Žďáru nad Sázavou — Vyšetřování zakázky na dětské hřiště — Lovosice mají nově bezbariérové nádraží — Cyklisté místo vlaků u Chrástu — Nejlepší rybáři světa na Vltavě

                21. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                20. května

                Problémy s platbami kartou v MHD v Hradci Králové — Dostavba dálnice D3 u Tábora — Dopravní komplikace kvůli stavbě D35 — Sporný projekt Nové Holešovice — Rekordní počty nehod motorkářů na českých silnicích — Aplikace mapující dopravní nehody — Spotřeba piva v restauracích klesá — Havrani ničí úrodu na jihu Čech — Pomoc neúspěšným uchazečům o studium na SŠ — Muzeum genocidy ve vlakové soupravě — Žižkovský Mordor nahradí bytový projekt — Žací loď na Boleváku v Plzni — Obnovená tradice na Vysočině

                20. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                17. května

                Změny v rozdělování sdílených daní — Soud odročil případ požáru v Českém Švýcarsku — Škoda po požáru skladu olejů — Otevření zrekonstruované Hrabalovy chaty — Vrcholí festival Open House Praha — Začíná festival muzejních nocí — Větrný park vznikne u Dolního Dvořiště — Regulace sdíleních koloběžek a kol — Stát prodává zámek Štiřín — Mládě orangutana je samec — Otevření nového úseku D49 v ohrožení — Obyvatelé Chrášťan si prosadili referendum o hazardu — Zájem o lestí školky roste — Začíná festival Jižní svéráz — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Úklid během hokejového šampionátu

                17. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                16. května

                Případ největšího lesního požáru u soudu — Soud se žhářem — Případ největšího lesního požáru u soudu — Obnova NP České Švýcarsko — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Otrava bonbony s psychotropními látkami — Požár skladu olejů v Kladně — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Správa železnic hledá projektanty na stavbu železničního koridoru ze Stodu do Domažlic — Byty z areálu zkrachovalého Botasu — Plzeňská kasárna se promění v byty — Ječmen ohrožují výkyvy počasí — Objev středověkého pokladu — Ukrajinské slavnosti vyšívaných košil — Završení svatojánských slavností Navalis

                16. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                15. května

                Výsledky přijímaček na střední školy — Zájem o některé učňovské obory roste — Opatření po atentátu na premiére Fica — Pošta v Jindřišské ulici nemá kupce — Noční cvičení složek IZS v Jihlavě — Restaurace nebudou platit za venkovní posezení — V Chebu poškodili vandalové sochu v kašně — V Praze vrcholí Svatojánské slavnosti Navalis — Svatojánské procesí projde Prahou — Černé skládky v Ústí nad Labem — Kapacita letních táborů se plní — Chotěboř přispěje rodinám na dětské kroužky — Nelegální ohniště v NP Šumava — Nová pracovní místa pro handicapované

                15. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                14. května

                Svitavsko zkouší autobusy na objednávku — Rekonstrukce Václavského náměstí — Trutnovské městské vlaky končí — Nelegální herny v Česku — Středočeský kraj láká k pobytu u vody — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Požár teletníku na Jihlavsku — Zneužívání dětí ve sboru v Jablonci nad Nisou — Za měsíc se má otevřít nový úsek D7 — Soud v případu úmrtí chlapce při motoristických závodech — Jihlava zažije noční cvičení IZS — Mozaikovou sečí proti suchu — Porucha na trakčním vedení zastavila vlaky v Praze — V NP Šumava otevřeli soví voliéry

                14. 5. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                13. května

                Požár ve Frýdštejně — Dohášování požáru v Příhrazských skalách — Výstraha před požáry — Porvelánka Thun ukončila provoz v Klášterci — Šíření černého kašle — Smrtelná nehoda malého letadla na Jihlavsku — Speciální betonáž obchvatu pod vodou — Stížnosti na změny v ústecké MHD — Celorepublikové vyhlášení Zlatého erbu — Radní rozhodli o plastice Moskva-Praha — Problém s financováním orchestrů a sborů — Svatojánské slavnosti Navalis — Stanice pro zabavená exotická zvířata — Týden rovnosti tváří — Natáčení letošní vánoční pohádky — Výluka vysílačů

                13. 5. 2024 na ČT1

                Napište nám