26 minut

22. dubna

Část: Na Šumavě napadl další sníh

Obsah dílu

Financování sociálních služeb v ohrožení — Odvolací soud potvrdil tříletý trest Dominiku Ferimu — Muže soudí za požár supermarketu v Chodově — Problémy se zdvoukolejněním trati na Domažlicku — Bohdalov na Žďársku musí vrátit dotaci — Soud v kauze prodeje městských bytů v Praze — Stavba Aquaparku v Českých Budějovicích — Vývoj liberecké korupční kauzy — Fantom hradeckých hospod — Objev nevyčíslitelné hodnoty — Využití 3D modelů v archeologii a medicíně — Na Šumavě napadl další sníh — První stupeň lavinového nebezpečí v Krkonoších — Zemřela Hana Brejchová — Lásky jedné plavovlásky na ČT2

Části dílu

01:07
Financování sociálních služeb v ohrožení
  Asistence v domácím prostředí i rozšiřování kapacit domovů pro seniory, to jsou oblasti, které se podle vedení Prahy budou muset do dvou let omezovat, pokud se nezmění způsob financování sociálních služeb.
  04:04
  Odvolací soud potvrdil tříletý trest Dominiku Ferimu
   Sedmadvacetiletý bývalý poslanec Dominik Feri půjde na 3 roky do vězení. Za znásilnění dvou žen, z nich jedné nezletilé, a pokus o znásilnění další ženy mu trest i v odvolacím řízení potvrdil Městský soud v Praze.
   04:26
   Muže soudí za požár supermarketu v Chodově
    Okresní soud v Sokolově rozhoduje o trestu dvacetiletého muže, který měl v listopadu 2022 podpálit supermarket v Chodově. Budova kompletně shořela.
    06:34
    Problémy se zdvoukolejněním trati na Domažlicku
     Část obyvatel Domažlic se začíná smiřovat s tím, že městem povede dvoukolejná trať do Německa. Úsek z hlavního nádraží k zastávce totiž lemují pozemky, na které by se kolejiště mělo rozšířit. A s peticí lidé neuspěli. Modernizace trati má zrychlit dopravu mezi Plzní a Mnichovem.
     09:08
     Bohdalov na Žďársku musí vrátit dotaci
      O devět set třicet tisíc korun přijdou v Bohdalově na Žďársku. Peníze, za které koupila obec nové hasičské auto, čerpala z dotačního programu. Teď je musí na žádost ministerstva pro místní rozvoj vrátit.
      11:09
      Soud v kauze prodeje městských bytů v Praze
       Odvolací soud zprostil obžaloby 28 lidí v kauze prodeje městských bytů v centru Prahy. Stíhání čelili především bývalí zastupitelé a úředníci Prahy 1. Ti měli podle obžaloby prodat mezi lety 2012 a 2015 městské byty pod cenou a bez znaleckých posudků. Rozhodnutí soudu je pravomocné.
       12:50
       Stavba Aquaparku v Českých Budějovicích
        České Budějovice začaly hledat investora na stavbu aquaparku. Ten nebude stát mezi sídlišti, ale na břehu Vltavy. Obyvatelé krajského města po něm volají 15 let. Zástupci radnice dnes představili plán na jeho výstavbu. Kvůli levnějšímu provozu chtějí využít napojení na horkovod z Temelína.
        14:36
        Vývoj liberecké korupční kauzy
         Kvůli hned třem korupčním kauzám, které se v Liberci točí kolem radnice a stavební firmy Syner, policie zatím obvinila 8 lidí z podplácení, přijetí úplatku z manipulací se zakázkami města. A tak teď opozice žádá změnu ve vedení města.
         16:03
         Fantom hradeckých hospod
          V jedné restauraci hosty v jejich přítomnosti prošacoval a některé okradl.
          17:56
          Objev nevyčíslitelné hodnoty
           12 zlatých keltských mincí našel amatérský hledač kovů na Rakovnicku. Pocházejí ze 3. až 2. století před naším letopočtem.
           18:16
           Využití 3D modelů v archeologii a medicíně
            Modely těžko přístupných míst, už neexistujících budov nebo obličeje historických postav – 3D dokumentace umožňuje odborníkům napříč profesemi vyrobit přesné digitální kopie od nejmenších předmětů až po celá města. Čeští vědci používají technologii už několik let v archeologii nebo při průzkumu jeskyní. Dnes ji spolu s brazilskými kolegy představili v Českých Budějovicích i lékařům.
            20:33
            Na Šumavě napadl další sníh
             Meteorologové varují před mrazem, který může poškodit zeleninu, vinnou révu a ovocné stromy. Výstraha platí až do konce pracovního týdne. V pondělí ráno klesly teploty na Šumavě k minus deseti stupňům Celsia. Podle odborníků je takové počasí ve druhé půlce dubna výjimečné a odpovídá spíš únoru.
             22:15
             První stupeň lavinového nebezpečí v Krkonoších
              A na hřebenech Krkonoš napadlo v posledních hodinách zhruba 15 centimetrů čerstvého sněhu - celková vrstva je tak kolem čtvrt metru. Polská horská služba na své straně hor vyhlásila první stupeň lavinového nebezpečí.
              22:39
              Zemřela Hana Brejchová
               Zemřela herečka Hana Brejchová, bylo jí 77 let. Proslavila se rolí ve snímku Lásky jedné plavovlásky - jednom z nejvýraznějších filmů Československé nové vlny.
               24:03
               Lásky jedné plavovlásky na ČT2
                Herečku Hanu Brejchovou připomene Česká televize změnou programu. Zmíněné Lásky jedné plavovlásky uvedeme dnes večer po půl desáté na Dvojce.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                23. dubna

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                21. června

                21. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                20. června

                Policie k zásahu při střelbě na FF UK — Bezpečnostní opatření na školách — Málo míst v pardubických školkách — Změny územního plánu v Praze — Přiletěl poslední vrtulník Venom — Hořících elektrokoloběžek stále přibývá — Následky silných bouřek — Varování před bouřkami — Nedostatek policistů v Karlovarském kraji — Dopadení zloděje kol — 60 let od akce Neptun — Druhý den návštěvy prezidenta v Ústeckém kraji — 50. ročník olympiády z češtiny — V Libereckém kraji začíná Nesnězeno — Nové výstavy v galerii moderního umění v Hradci Králové — Šetrný způsob sečení luk v Pardubicích — Óda na moje město v Českých Budějovicích

                20. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                19. června

                Kontrolní den na stavbě D35 — Výjezdní zasedání vlády v Havlíčkově Brodě — Firma Onsemi chce v Česku investovat 46 miliard korun — Rozsudek ve fotbalové kauze — Buben na fotbale zase může znít — Napadení lidí na čerpací stanici v Praze 7 — Zastávky jen na znamení už za 10 dní — Výluka tramvají v centru Prahy — Petr Pavel na návštěvě Ústeckého kraje — Nová spotřební daň na slazené nápoje — Za 9 dní začne 58. ročník KVIFF — Křišťálové glóby pro KVIFF budou menší — Vodní záchranáři a prevence na vodě — Statečná seniorka zahnala lupiče — Rekordní úlovek — Oprava střechy vyšehradské baziliky — Oslavy výročí vzniku FOK

                19. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                18. června

                První zápas národního týmu na fotbalovém euru — Fanoušci z celého Česka zamířili do Lipska — Kontroly na česko-německé hranici — Program evropského šampionátu — Bubny na hřišti SK Studenec — Speciální kamery proti vjezdu kamionů — Výcvik v Libavé pokračuje — Stavba průtahu Železnou Rudou nabírá zpoždění — Otrava houbami na Písecku — Oprava mostu oblíbeného u filmařů — Odsouzení ve Stráži pod Ralskem dostali vysvědčení — Lidé bez domova obtěžují na kolonádách — Pasti na asijské sršně — Nová přírodní památka na Mostecku — Oplocená Sněžka — Buskers fest v Českých Budějovicích

                18. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                17. června

                Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                17. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                14. června

                Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                14. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                13. června

                Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                13. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. června

                Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                12. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                11. června

                Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                11. 6. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                10. června

                Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                10. 6. 2024 na ČT1

                Napište nám