26 minut

12. dubna

Obsah dílu

Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zájem o studium na středních školách — Obvinění v liberecké kauze — Pátrání po ozbrojených útočnících — Město chce navýšit kapacitu Alžbětiných lázní — Problémy s parkováním před FN Pzeň — Výluka Jaroměř-Trutnov — Nehody na železnici — Utajený vývoz suti do obecního lesa — Těžba lithia na Žďársku — Z bývalé věznice vznikne muzeum — Roste zájem o samoobslužné prodejny — Přípravy na inauguraci nového arcibiskupa — V pražské zoo se narodilo mládě gorily — Rekordní sezona v pražské zoo — Rozmach ochotnického divadla

Části dílu

01:14
Začaly přijímací zkoušky na střední školy
  Uchazeči o studium ráno psali jednotné testy z češtiny a matematiky. A letos premiérově bylo možné podávat přihlášky na tři různé střední školy nebo obory.
  03:20
  Zájem o studium na středních školách
   Celkem má o studium na všech středních školách a učilištích zájem 157 tisíc uchazečů. Některé typy škol ale hlásí mnohonásobně vyšší zájem, než kolik mají volných míst. Největší problém je tradičně v Praze, kam se hlásí děti i z jiných krajů. Letos je to téměř polovina.
   04:57
   Obvinění v liberecké kauze
    Jedním z obviněných v kauze spojené s libereckou radnicí je šéf stavební firmy Syner Group Petr Syrovátko. Usnesení o zahájení trestního stíhání si převzal, vinu ale odmítá. Celkem je obviněno osm lidí, dva z nich soud poslal do vazby. Případ souvisí mimo jiné se zadáváním veřejných zakázek na opravy silnic.
    05:25
    Pátrání po ozbrojených útočnících
     Policie pátrá po ozbrojených útočnících, kteří v noci na dnešek vnikli do domu v Tlumačově na Domažlicku. Dosud neznámí pachatelé v něm měli spoutat několik lidí. Podle policie by všichni měli být v pořádku. Záchranná služba na místo nevyjížděla.
     06:36
     Město chce navýšit kapacitu Alžbětiných lázní
      Vedení Karlových Varů nechává ocenit hodnotu Alžbětiných lázní. Zařízení sice stále poskytuje balneo služby veřejnosti, zároveň už je ale roky ztrátové. Navíc ve stavu, kdy potřebuje investici víc než jednu miliardu korun. Zatím jsou ve hře dva zájemci - řetězec Hilton, a Grandhotel Pupp.
      07:50
      Problémy s parkováním před FN Pzeň
       Zaparkovat před Fakultní nemocnicí v Plzni na Lochotíně není především v dopoledních hodinách jednoduché. Jenže město ani nemocnice tady parkovací dům zatím stavět nebude.
       10:29
       Výluka Jaroměř-Trutnov
        Skoro hodinové zpoždění nabíraly náhradní autobusy na trati mezi Jaroměří a Trutnovem, kde dnes začala vlaková výluka. Cestující si stěžují hlavně na to, že navazující spoje nečekají. Podle Českých drah jde pouze o počáteční problémy, ale pokud by komplikace pokračovaly, jízdní řády upraví.
        10:53
        Nehody na železnici
         Nehody dnes zastavily provoz na důležitých železničních koridorech. U Horních Měcholup na trase z Prahy do Českých Budějovic sjelo auto do kolejiště - řidička nejspíš vůz nezabrzdila. Střet soupravy s člověkem v hlavním městě pak přerušil dopravu do Plzně. A kvůli podobné tragédii v Ústí nad Orlicí nejezdily ani vlaky na moravském koridoru.
         11:21
         Utajený vývoz suti do obecního lesa
          Zastupitel Třebnouševse na Hořicku Jiří Zeman vyváží suť a hlínu z opravy domu do obecního lesa.
          13:19
          Těžba lithia na Žďársku
           Ministerstvo životního prostředí ukončilo dokazování ve věci průzkumu pro těžbu lithia v Rožné na Žďársku. Termín pro podání námitek resort stanovil do příštího týdne. O těžbu měla zájem soukromá společnost. Proti jejímu záměru se ale vymezili zastupitelé obce, která ve spolupráci se státním podnikem už desítky let obnovuje krajinu po těžbě uranu.
           13:41
           Z bývalé věznice vznikne muzeum
            Jedno z nejobávanějších míst útlaku v 50. letech, věznice v Uherském Hradišti, vydalo další svědectví o své historii. Teď třeba jména některých vězňů.
            16:05
            Roste zájem o samoobslužné prodejny
             Sýry, mléko, med nebo květiny. Takové zboží teď nabízejí v samoobslužných stáncích třeba majitelé farem v Ústeckém kraji. Za poslední dobou jich postupně přibývá, farmáři k takovému druhu prodeje přistupují podle svých slov hlavně proto, že nemají kapacity na obsluhu.
             18:15
             Přípravy na inauguraci nového arcibiskupa
              V Olomouci vrcholí poslední přípravy na zítřejší inauguraci arcibiskupa Josefa Nuzíka. Ta se odehraje v katedrále sv. Václava a přiláká zřejmě tisíce lidí. Speciálně se chystají především ti z arcibiskupova rodného Slovácka.
              20:15
              V pražské zoo se narodilo mládě gorily
               Pražská zoo má další mládě gorily nížinné. To se narodilo v noci na dnešek. Jeho matkou je samice Kijivu. Otcem pak samec Kisumu.
               22:00
               Rekordní sezona v pražské zoo
                Pražská zoo očekává, že o víkendu prolomí hranici tří set tisíc návštěvníků, což podle jejího vedení bude nejdřív v historii. Napomáhá tomu i na duben nadprůměrně teplé počasí.
                23:18
                Rozmach ochotnického divadla
                 Ochotnická divadla - stále rostoucí fenomén. V Česku aktuálně působí přes 3 a půl tisíce takových souborů. A jen na soutěžních přehlídkách jich každoročně přibývají desítky. Třeba na Českobudějovicku tradice amatérských herců sahá až do počátků 19. století.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 15. dubna

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 17. května

                 Změny v rozdělování sdílených daní — Soud odročil případ požáru v Českém Švýcarsku — Škoda po požáru skladu olejů — Otevření zrekonstruované Hrabalovy chaty — Vrcholí festival Open House Praha — Začíná festival muzejních nocí — Větrný park vznikne u Dolního Dvořiště — Regulace sdíleních koloběžek a kol — Stát prodává zámek Štiřín — Mládě orangutana je samec — Otevření nového úseku D49 v ohrožení — Obyvatelé Chrášťan si prosadili referendum o hazardu — Zájem o lestí školky roste — Začíná festival Jižní svéráz — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Úklid během hokejového šampionátu

                 17. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. května

                 Případ největšího lesního požáru u soudu — Soud se žhářem — Případ největšího lesního požáru u soudu — Obnova NP České Švýcarsko — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Otrava bonbony s psychotropními látkami — Požár skladu olejů v Kladně — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Správa železnic hledá projektanty na stavbu železničního koridoru ze Stodu do Domažlic — Byty z areálu zkrachovalého Botasu — Plzeňská kasárna se promění v byty — Ječmen ohrožují výkyvy počasí — Objev středověkého pokladu — Ukrajinské slavnosti vyšívaných košil — Završení svatojánských slavností Navalis

                 16. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 15. května

                 Výsledky přijímaček na střední školy — Zájem o některé učňovské obory roste — Opatření po atentátu na premiére Fica — Pošta v Jindřišské ulici nemá kupce — Noční cvičení složek IZS v Jihlavě — Restaurace nebudou platit za venkovní posezení — V Chebu poškodili vandalové sochu v kašně — V Praze vrcholí Svatojánské slavnosti Navalis — Svatojánské procesí projde Prahou — Černé skládky v Ústí nad Labem — Kapacita letních táborů se plní — Chotěboř přispěje rodinám na dětské kroužky — Nelegální ohniště v NP Šumava — Nová pracovní místa pro handicapované

                 15. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 14. května

                 Svitavsko zkouší autobusy na objednávku — Rekonstrukce Václavského náměstí — Trutnovské městské vlaky končí — Nelegální herny v Česku — Středočeský kraj láká k pobytu u vody — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Požár teletníku na Jihlavsku — Zneužívání dětí ve sboru v Jablonci nad Nisou — Za měsíc se má otevřít nový úsek D7 — Soud v případu úmrtí chlapce při motoristických závodech — Jihlava zažije noční cvičení IZS — Mozaikovou sečí proti suchu — Porucha na trakčním vedení zastavila vlaky v Praze — V NP Šumava otevřeli soví voliéry

                 14. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 13. května

                 Požár ve Frýdštejně — Dohášování požáru v Příhrazských skalách — Výstraha před požáry — Porvelánka Thun ukončila provoz v Klášterci — Šíření černého kašle — Smrtelná nehoda malého letadla na Jihlavsku — Speciální betonáž obchvatu pod vodou — Stížnosti na změny v ústecké MHD — Celorepublikové vyhlášení Zlatého erbu — Radní rozhodli o plastice Moskva-Praha — Problém s financováním orchestrů a sborů — Svatojánské slavnosti Navalis — Stanice pro zabavená exotická zvířata — Týden rovnosti tváří — Natáčení letošní vánoční pohádky — Výluka vysílačů

                 13. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 10. května

                 V Česku začíná MS v ledním hokeji — Průběh MS v hokeji — Začíná hokejové mistrovství světa — Ostravské restaurace a hokejové menu — Jak se fandí mimo stadiony — Ukrajina vydala do ČR 6 Čechů — Požár v Příhrazských skalách — Hašení požáru — Uzavírka na hlavním tahu do Rakouska — Opravy na přivaděči D1 v Jihlavě — České loděnice končí v konkurzu — Další protesty zemědělců — Praktické maturity rybářů ve Vodňanech — Město Liberec chce koupit liberecký zámek

                 10. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 9. května

                 Hromadné propouštění v dole ČSA na Mostecku — Rožná na Vysočině odmítá průzkumné práce související s těžbou lithia — Případ splašeného koně vyšetřuje policie — Vražda v plzeňských Křižíkových sadech — Skládka v Třebnouševsi není legální — Dvě seniorky zavalila v zámeckém parku zeď — Zabezpečení stezky pod padající skálou — Pohyb svahu v Žiželicích — V Bedřichově panují obavy o budoucnost lyžařského areálu — Vyproštění vykolejeného vlaku u Klínce — 50 let pražského metra — A už dva roky se staví nové linky metra D — Přemnožené toulavé kočky v lázeňských městech — Vlk na předměstí Plzně — Den otců v Národním parku

                 9. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 7. května

                 7. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 6. května

                 Mobilní pošta na Rychnovsku na zkoušku — Prodej nemovitostí České pošty — Stavba dalšího úseku dálnice D35 — Dopravní zkouška pro České Budějovice — Požár karlovarské porcelánky — Rekonstrukce vyhořeloého kostela v Chlumu u Třeboně — Meteorologové varují před silními bouřkami — Zájem o dotace z programu Oprav dům po babičce — Veřejné setkání kvůli stavbě vodovodu — Vzpomínka na oběti holokaustu — Premiéra dokumentu o pražském metru — Vysoká aktivita klišťat v Česku — Los v Krkonoších — Slavnosti svobody v Plzni

                 6. 5. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 3. května

                 Vyšetřování vykolejení vlaku — Vlak vykolejil taky na Chebsku — Proti plánovanému průmyslovému areálu ve Stráži pod Ralskem vznikla petice — Zásah policie na gymnáziu v Litvínově — Soud vyhověl žádosti Kovosvitu o moratorium — Omezení zdravotní péče pro pacienty z Ukrajiny — Chytré byty pro lidi s roztroušenou sklerozou — Jižní Čechy bez nábytkové banky — 70 architektů soutěžilo o školu ve Vimperku — V Plzni začaly Slavnosti svobody — Lázně očekávají vydařenou sezonu — Přesně za týden začne MS v hokeji — Kocianova houslová soutěž

                 3. 5. 2024 na ČT1

                 Napište nám