26 minut

12. dubna

Část: Pátrání po ozbrojených útočnících

Obsah dílu

Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zájem o studium na středních školách — Obvinění v liberecké kauze — Pátrání po ozbrojených útočnících — Město chce navýšit kapacitu Alžbětiných lázní — Problémy s parkováním před FN Pzeň — Výluka Jaroměř-Trutnov — Nehody na železnici — Utajený vývoz suti do obecního lesa — Těžba lithia na Žďársku — Z bývalé věznice vznikne muzeum — Roste zájem o samoobslužné prodejny — Přípravy na inauguraci nového arcibiskupa — V pražské zoo se narodilo mládě gorily — Rekordní sezona v pražské zoo — Rozmach ochotnického divadla

Části dílu

01:14
Začaly přijímací zkoušky na střední školy
  Uchazeči o studium ráno psali jednotné testy z češtiny a matematiky. A letos premiérově bylo možné podávat přihlášky na tři různé střední školy nebo obory.
  03:20
  Zájem o studium na středních školách
   Celkem má o studium na všech středních školách a učilištích zájem 157 tisíc uchazečů. Některé typy škol ale hlásí mnohonásobně vyšší zájem, než kolik mají volných míst. Největší problém je tradičně v Praze, kam se hlásí děti i z jiných krajů. Letos je to téměř polovina.
   04:57
   Obvinění v liberecké kauze
    Jedním z obviněných v kauze spojené s libereckou radnicí je šéf stavební firmy Syner Group Petr Syrovátko. Usnesení o zahájení trestního stíhání si převzal, vinu ale odmítá. Celkem je obviněno osm lidí, dva z nich soud poslal do vazby. Případ souvisí mimo jiné se zadáváním veřejných zakázek na opravy silnic.
    05:25
    Pátrání po ozbrojených útočnících
     Policie pátrá po ozbrojených útočnících, kteří v noci na dnešek vnikli do domu v Tlumačově na Domažlicku. Dosud neznámí pachatelé v něm měli spoutat několik lidí. Podle policie by všichni měli být v pořádku. Záchranná služba na místo nevyjížděla.
     06:36
     Město chce navýšit kapacitu Alžbětiných lázní
      Vedení Karlových Varů nechává ocenit hodnotu Alžbětiných lázní. Zařízení sice stále poskytuje balneo služby veřejnosti, zároveň už je ale roky ztrátové. Navíc ve stavu, kdy potřebuje investici víc než jednu miliardu korun. Zatím jsou ve hře dva zájemci - řetězec Hilton, a Grandhotel Pupp.
      07:50
      Problémy s parkováním před FN Pzeň
       Zaparkovat před Fakultní nemocnicí v Plzni na Lochotíně není především v dopoledních hodinách jednoduché. Jenže město ani nemocnice tady parkovací dům zatím stavět nebude.
       10:29
       Výluka Jaroměř-Trutnov
        Skoro hodinové zpoždění nabíraly náhradní autobusy na trati mezi Jaroměří a Trutnovem, kde dnes začala vlaková výluka. Cestující si stěžují hlavně na to, že navazující spoje nečekají. Podle Českých drah jde pouze o počáteční problémy, ale pokud by komplikace pokračovaly, jízdní řády upraví.
        10:53
        Nehody na železnici
         Nehody dnes zastavily provoz na důležitých železničních koridorech. U Horních Měcholup na trase z Prahy do Českých Budějovic sjelo auto do kolejiště - řidička nejspíš vůz nezabrzdila. Střet soupravy s člověkem v hlavním městě pak přerušil dopravu do Plzně. A kvůli podobné tragédii v Ústí nad Orlicí nejezdily ani vlaky na moravském koridoru.
         11:21
         Utajený vývoz suti do obecního lesa
          Zastupitel Třebnouševse na Hořicku Jiří Zeman vyváží suť a hlínu z opravy domu do obecního lesa.
          13:19
          Těžba lithia na Žďársku
           Ministerstvo životního prostředí ukončilo dokazování ve věci průzkumu pro těžbu lithia v Rožné na Žďársku. Termín pro podání námitek resort stanovil do příštího týdne. O těžbu měla zájem soukromá společnost. Proti jejímu záměru se ale vymezili zastupitelé obce, která ve spolupráci se státním podnikem už desítky let obnovuje krajinu po těžbě uranu.
           13:41
           Z bývalé věznice vznikne muzeum
            Jedno z nejobávanějších míst útlaku v 50. letech, věznice v Uherském Hradišti, vydalo další svědectví o své historii. Teď třeba jména některých vězňů.
            16:05
            Roste zájem o samoobslužné prodejny
             Sýry, mléko, med nebo květiny. Takové zboží teď nabízejí v samoobslužných stáncích třeba majitelé farem v Ústeckém kraji. Za poslední dobou jich postupně přibývá, farmáři k takovému druhu prodeje přistupují podle svých slov hlavně proto, že nemají kapacity na obsluhu.
             18:15
             Přípravy na inauguraci nového arcibiskupa
              V Olomouci vrcholí poslední přípravy na zítřejší inauguraci arcibiskupa Josefa Nuzíka. Ta se odehraje v katedrále sv. Václava a přiláká zřejmě tisíce lidí. Speciálně se chystají především ti z arcibiskupova rodného Slovácka.
              20:15
              V pražské zoo se narodilo mládě gorily
               Pražská zoo má další mládě gorily nížinné. To se narodilo v noci na dnešek. Jeho matkou je samice Kijivu. Otcem pak samec Kisumu.
               22:00
               Rekordní sezona v pražské zoo
                Pražská zoo očekává, že o víkendu prolomí hranici tří set tisíc návštěvníků, což podle jejího vedení bude nejdřív v historii. Napomáhá tomu i na duben nadprůměrně teplé počasí.
                23:18
                Rozmach ochotnického divadla
                 Ochotnická divadla - stále rostoucí fenomén. V Česku aktuálně působí přes 3 a půl tisíce takových souborů. A jen na soutěžních přehlídkách jich každoročně přibývají desítky. Třeba na Českobudějovicku tradice amatérských herců sahá až do počátků 19. století.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 15. dubna

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 17. června

                 Výukové centrum na železnici — Vyšetřování nehody vlaků v Pardubicích — Pozdní vyplácení příspěvků na bydlení — Solární elektrárna u Mirovic na Písecku — Jedna oběť po výbuchu munice — Řidiči mohou využívat nových 17 km dálnice D4 — Pod budoucí D35 ležela nejdelší evropská mohyla — Kvalita přírodních vod před tropickými dny — Začaly kontroly koupališť — Zdržení narovnání serpentin u Bečova — Přestavba kruhového objezdu pod ústeckou Větruší — Zapojení studentů ve strakonické nemocnici — Otrava muchomůrkou tygrovanou na jihu Čech — Příprava na olympiádu dětí v Českých Budějovicích — Liberecký kraj chce koupit hotel na Ještědu

                 17. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 14. června

                 Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

                 14. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 13. června

                 Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

                 13. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. června

                 Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

                 12. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 11. června

                 Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

                 11. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 10. června

                 Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

                 10. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 7. června

                 Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

                 7. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 6. června

                 Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

                 6. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 5. června

                 Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

                 5. 6. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 4. června

                 Likvidace následků záplav ve Štěnovicích — Blesk udeřil na Jindřichohradecku — Situace na Vltavě a jejích přítocích se po silných deštích uklidňuje — Otava zaplavila plovárnu v Písku — Škody na úrodě jahod po přívalových deštích — Spor o podobu rychlodráhy z Prahy do Drážďan — Starosta Zlatníků ve funkci skončil — Uznávání vzdělání ukrajinských lékařů — Kácení v Prachovských skalách — Požár kamionu na D1 — Polygon pro práci pod vysokým napětím — Sbírka Karla Tutsche — Koncert Stinga pod širým nebem v Plzni — Firma v Klášterci nad Ohří zazdila otvory pro Rorýse — Koně Převalského ze Zoo Praha v pořádku přiletěli do Kazachstánu — Expedice Z101 se vrátila z Afriky

                 4. 6. 2024 na ČT1

                 Napište nám