Papírny Větřní na Českokrumlovsku, které jsou od roku 2013 v insolvenci, nabírají nové zaměstnance. Společnost, která dlužila firmám i pracovníkům desítky milionů korun, má v současnosti dost zakázek. Stavba dalšího plavebního stupně na Labi je zatím stále s otazníky. Vláda má na rozvoji lodní dopravy zájem.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Správa šumavského parku uzavřela některé turistické trasy kvůli velkému množství sněhu

Turisté se teď nedostanou hlavně do slatí, kam vedou poválkové chodníky. Navíc stále hrozí pád stromů. S ohledem na bezpečnost musí průvodci měnit i trasy výprav na sněžnicích. Ty jsou teď hlavním vybavením strážců parku. Řada míst totiž není dostupná ani

Kontrola lyžařů v KRNAPu

Pracovníci Krkonošského národního parku dnes vyrazili na kontrolu lyžařů. Zaměřovali se na ty, kteří jezdí v místech, kde nemají co dělat. Pokud je strážci národního parku chytí, neukáznění a bezohlední lyžaři pak musí počítat s vysokými pokutami.

První zákazy návštěv v nemocnicích kvůli chřipce

Na vzestupu je chřipková epidemie; a první nemocnice kvůli ní vydávají zákazy návštěv: Plicní klinika Thomayerovy nemocnice v Praze-Krči, léčebna dlouhodobě nemocných v Třebíči a Oblastní nemocnice v Jičíně - ta rovnou na všech lůžkových odděleních.

Další úsek dálnice D35 se začne stavět na jaře

O půlnoci skončila lhůta pro odvolání proti výsledku opakovaného tendru. Nikdo ze čtyř uchazečů o zakázku neměl námitky. Stavět bude konsorcium pod vedení firmy Strabag. První tendr zrušil antimonopolní úřad.

Karlovarský kraj získal stavební povolení na rekonstrukci Císařských lázní

Karlovarský kraj může začít s rekonstrukcí Císařských lázní. Získal totiž stavební povolení a zároveň nikdo nepodal stížnost proti zrušení původního výběrového řízení na rekonstrukci památky. Kraj tak už brzy vyhlásí soutěž novou.

Zatýkání v Krkonoších

Tři zatčené předvedli policisté k výslechu v případu vyšetřování povolování staveb v KRNAP. Je mezi nimi starosta Pece p. Sn. A. Tomášek.

Stavba jez v Děčíne s otazníky.

Stavba dalšího plavebního stupně na Labi je zatím stále s otazníky. Vláda má na rozvoji lodní dopravy zájem. Premiér s ministrem životního prostředí se teď dotazují Evropské komise, zda by negativní dopady stavby jezu u Děčína mohli kompenzovat na německé

Černošický úřad rozhodl v kauze střetu zájmů premiéra Babiše

Podle organizace Transparency International, která podala podnět ke správnímu řízení, Babiš porušuje zákon o střetu zájmů. A úřad jim dal teď prý za pravdu.

V Liberci a Jablonci nad Nisou řeší, kdo od soboty zajistí městskou dopravu.

Společnost BusLine dopravnímu podniku předčasně vypověděla smlouvu. Skončí v pátek 25. ledna.

Papírny Větřní v insolvenci nabírají lidi

JIP- Papírny Větřní na Českokrumlovsku, které jsou od roku 2013 v insolvenci, nabírají nové zaměstnance. Společnost, která dlužila firmám a pracovníkům desítky milionů korun, má v současnosti dost zakázek. Postupně rozšiřuje výrobu a hledá posily.

V Třebíči se začal rozpadat betonový most na výpadovce z centra města.

Kraj Vysočina jako správce označil most za havarijní . Oprava musí začít ještě letos.

Mít vlastní strážníky. Ano nebo NE.

Mít vlastní strážníky. Ano nebo NE. Obrnice teď hodnotí možnosti. Hlavně finanční. Obec, která je celá vyloučenou lokalitou, totiž peněz navíc příliš nemá. Letos například hospodaří se schodkem 6 milionů. Hned 5 milionů z toho je pak připravených na zříze

50 let Botanické zahrady

Pražská botanická zahrada má 50 let. Za dob socialismu byla přístupná jen výjimečně. Dnes si tam lidé mohou prohlédnout přes 15 000 druhů rostlin.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD