26 minut

2. května

Obsah dílu

Zmatky po změnách v MHD v Ústí nad Labem — Výluka tramvají v Praze — Otická past na kamiony — Vykolejený vlak — Povolení průzkumu Rožné pro těžbu lithia — Hrozí odchod až 12 000 sester do důchodu — Začal festival United Islads of Prague — Nárůst kriminality v západní části Hradce Králové — 10 minut na parkování na letišti — Muž do Česka pašoval 4,5 kila kokainu — Požár domu v Hradci Králové — Problém s bezdomovci na kolonádách — Oslavy osvobzení v Domažlicích — Karlovarské hasiče chrání nově svatý Forian — Na horách začíná letní sezona — Nový přírůstek v pražské zoo

Části dílu

01:19
Zmatky po změnách v MHD v Ústí nad Labem
  Tápající cestující a zmatek. Ústí nad Labem má za sebou první pracovní den po jedné z historicky největších úprav dopravního systému. Změnila se čísla jednotlivých městských linek, jejich trasy a také intervaly.
  03:13
  Výluka tramvají v Praze
   Na změny v hromadné dopravě si na dva měsíce musejí lidé zvyknout i v Praze. Okolí Masarykova nádraží od začátku týdne objíždějí přes několik čtvrtí tramvaje. Dopravní podnik opravuje trať mezi Senovážným náměstím a ulicí Na Poříčí. Po nových trasách kvůli tomu jezdí 16 linek.
   04:13
   Otická past na kamiony
    Desítky kamionů denně projíždějí středočeskými Oticemi, osadou, která je součástí Strančic. Kvůli opravám dálničního sjezdu a dalších křižovatek tam už měsíc vjíždějí kamiony mířící do nedaleké průmyslové zóny. A to i přesto, že pro ně v obci platí zákazové značky. Obecní úřad už kvůli tomu řeší poničené krajnice i chodníky.
    06:43
    Vykolejený vlak
     Živý vstup Natálie Loškové.
     08:37
     Povolení průzkumu Rožné pro těžbu lithia
      Stát povolil průzkumné práce pro těžbu lithia na Žďársku na Vysočině. Těžit tam chce soukromá společnost Geomin se sídlem v Jihlavě. O možnost prozkoumat území požádala už vloni. Proti je ale státní podnik Diamo i samotná obec.
      10:38
      Hrozí odchod až 12 000 sester do důchodu
       Prognóza péče v nemocnicích v Česku není v tuto chvíli dobrá zhruba do pěti let totiž může odejít do důchodu téměř 12 tisíc zdravotních sester. Navíc populace stárne a z toho vyplývá, že v budoucnu bude potřeba zvýšit počet zdravotního personálu.
       12:48
       Začal festival United Islads of Prague
        Na pražské ostrovy se vrátila hudba. Začal tradiční festival United Islands of Prague. Až do soboty nabídne víc než stovku interpretů z celé Evropy.
        14:25
        Nárůst kriminality v západní části Hradce Králové
         Prudký nárůst kriminality v západní části Hradce Králové. Jedná se hlavně o vloupání a krádeže. Strážníci posilují hlídky, lidé montují bezpečnostní kamery.
         16:25
         10 minut na parkování na letišti
          Méně času pro bezplatné parkování na pražském Letišti Václava Havla. Z 15 minut zdarma na expresním parkovišti se limit snížil na 10. Za každou další čtvrthodinu zaplatí řidiči osobních aut 50 korun. Letiště uvedlo, že většina řidičů desetiminutový limit zdarma stíhá.
          16:46
          Muž do Česka pašoval 4,5 kila kokainu
           Na ruzyňském letišti zůstaneme. Celníci tam totiž zadrželi muže, který v cestovní tašce pašoval přes 4,5 kila kokainu. Přicestoval z Kolumbie přes Německo.
           17:08
           Požár domu v Hradci Králové
            Na 5 milionů korun odhadl vyšetřovatel hasičů škody po včerejším večerním požáru podkroví domu v historickém centru Hradce Králové. Jednotky musely zasahovat pomocí výškové techniky.
            17:39
            Problém s bezdomovci na kolonádách
             Čtyřikrát víc výjezdů kvůli bezdomovcům v Karlových Varech zaznamenali během dubna tamní strážníci. Lidé bez domova podle nich často přebývají v prostorách kolonád. Nově teď kvůli tomu hlídají lázeňské centrum asistenti prevence kriminality.
             19:39
             Oslavy osvobzení v Domažlicích
              Vstup americké armády si už dnes připomínají lidé v Domažlicích. Už dopoledne se tu pro ně otevřel historický vojenský kemp. Ten ukazuje život americké pěší divize a také hraničářů, kteří sloužili v Domažlicích za první republiky.
              21:08
              Karlovarské hasiče chrání nově svatý Forian
               151 let od svého založení oslavili dobrovolní hasiči v karlovarské Staré Roli i se svým patronem svatým Florianem. Jeho socha na ně nově dohlíží ze střechy zbrojnice.
               22:42
               Na horách začíná letní sezona
                S příchodem května se na horách rozbíhá letní sezona. Pro turisty se tak už znovu rozjely první lanovky. Další se přidají už o víkendu. A své služby na léto rozšiřují také provozovatelé atrakcí nebo hotelů a restaurací.
                24:35
                Nový přírůstek v pražské zoo
                 Jde o mládě jedenáctileté samice orangutana sumaterského Diri. Pavilon Indonéská džungle zůstává otevřený – návštěvníci tak mohli malého lidoopa spatřit už dnes.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 3. května

                 Přehled dílů

                 4591 dostupných
                 Stopáž26 minut

                 15. července

                 Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                 15. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. července

                 Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                 12. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 11. července

                 Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                 11. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 10. července

                 Domolice kladenského nádraží — Podmíněný trest pro otčíma, který až pětkrát týdně nutil nezletilou dívku k sexu, byl nepřiměřeně mírný — Lodě začaly znovu proplouvat velkou komorou v Hoříně na Mělnicku — Zvýšení důchodů — Opravy Barrandovského mostu se protáhnou — Policejní kontroly na D1 — Soud řeší vraždu chlapce v Hradci Králové — V Liberci jednali o rychlejším železničním spojení s Prahou — Rozšíření skladů pro zásobu paliv — Stěhování sedmdesátitunového transformátoru — Rekonstrukce mostu u jesenické nádrže — Bouřky procházejí Českem — Z Nové Pece do osady Jelení Vrchy bez auta — Další odklad stavby cyklostezky — Brouzdaliště pro veřejnost v Trutnově — Praha vrátí vadné autobusy — Start rakety Ariane 6 — Fotopointy umožní sledovat obnovu Šumavy — Na olympiádu jedou i sportovci z Plzeňska

                 10. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 9. července

                 Dopravní omezení v Praze — Hromadná nehoda na dálnic D1 — Dopravní omezení v Českých Budějovicích — Nezaměstnanost v Česku — Kompenzace pro ovocnáře — Výročí položení základního kamene Karlova mostu — Zprovoznění plavební komory v Hoříně — Kontroly lodí na dalešické přehradě — Provoz pražského letiště — Obnova zákazu vjezdu na hřebeny Krkonoš — U Harfového mostu v Táboře zajišťují skálu — Vydatnost karlovarských pramenů — Stavba liberecké náplavky nabírá zpoždění — Požární cvičení v Českém Švýcarsku — Výskyt račího moru na Vysočině — Candáti jako lék na sinice

                 9. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 8. července

                 8. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 4. července

                 Zesílené policejní kontroly na silnicích — Pohonné hmoty se začátkem prázdnin dál zdražují — Kapacita vlaků před víkendem — Podezření na vzpouru ve Valdicích — Další otrava HHC na Plzeňsku — Plán na vyhlášení CHKO Krušné hory — Sporná výstavba kasin v Dolním Dvořišti — V Praze vrcholí XVII. všesokolský slet — Zájem o jednodenní dálniční známku — Nová silnice mezi Novým Borem a Svorem — Kritika rekonstrukce silnice v centru Plzně — Dny lidí dobré vůle ve Velehradě — Speciální tým potápěčů kontroluje vodní hráze na severu Čech — Česko hostí poprvé Mistrovství Evropy ve vikingské hře KUBB — Oprava rozhledny na šumavském Boubíně

                 4. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 3. července

                 Bezpečnost při plavbě na řekách — Počet kapitánů — Začíná stavba dalsího úseku dálnice D6 — Nový vlakový terminál v Liberci — Situace na regionálních letištích — Letiště Praha kvůli problémům s odbavením zavazadel shání brigádníky — Podnikání žen na mateřské dovolené — V Praze pokračuje XVII. všesokolský slet — Charita na MFF v Karlových Varech — Protipožární cvičení v Českém Švýcarsku — Hasiči posilují protipožární hlídky — Přehlídka ochotnického divadla ve Volyni — Nová kastelánka na hradě Svojanov

                 3. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 2. července

                 Letiště má potíže s odbavováním — Problémy s odbavováním na letišti — Hradec čistí město od dočasných staveb — Řidičům začal sloužit obchvat Rokytna — Protipovodňová opatření v Písku — Bezbariérový přístup do stanice metra Jiřího z Poděbrad — Problémy s bezdomovci v Hlinsku — Přípravy na olympijský festival v Mostě — Projekt solární elektrárny v Ralsku — Nová onkologie v Karlových Varech — Nová onkologie v Karlových Varech — Jihlava omezuje venčení psů v centru — Začal mezinárodní šachový festival — Při nehodách na železnici v Česku zemřelo v první půlce roku 107 lidí — Park pojmenovaný podle Adolfa Borna — Koroužkování čápů černých v Brdech

                 2. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 1. července

                 Nový stavební zákon přináší změny — Poplatky za stavební povolení — Dopady změn stavebního zákona — Potyčka na poli skončila střelbou — Dvě mrtvá těla po požáru — Dopravní omezení na pražské magistrále — Výluka na lince metra C — Jak fungují v praxi zastávky na znamení — Další škody po přívalových deštích — Úroda ovoce v ČR — Sesuv svahu u Libochovan na Litoměřicku — Branický most po půl roce opět v provozu — Obavy o dětské oddělení v Rokycanské nemocnici — Jiří Mádl představil na KVIFF snímek Vlny — Automatizovaná prodejna v Hořicích — Unikátní snubní prsteny Rožmberků

                 1. 7. 2024 na ČT1

                 Napište nám